7.8 C
Hamburg
Donnerstag, April 22, 2021
Start Lifestyle Frauen Hamburg’da başörtülü Müslüman kadına sokak ortasında saldırı

Hamburg’da başörtülü Müslüman kadına sokak ortasında saldırı

ALMANYALILAR – Hamburg‘un St. Georg semti Glockengiesserwall Caddesinde yolda yürüyen 24 yaşındaki başörtülü genç bir Müslüman kadına, 51 yaşında bir Alman kadın saldırdı. Saldrgan kadın genç kadının başörtüsünü başından alıp yırtmaya çalıştığı gibi hakaretler etti. Bunun yanısıra ayrıca aşağılamakla da kalmayıp genç kadını dövdüğü iddia edildi.

21 Kasım 2020 Cumartesi günü saat 15.44 sularında meydana gelen olayda, yakınlarda tesadüf eseri izinli günlerinde bulunan iki polis memuru olayı görüp müdahale ederek genç kadını saldırganın elinden kurtardılar. Konu ile ilgili Hamburg polis sözcüsü Nina Kaluza, 51 yaşındaki saldırganın tutuklandığını belirtti.

Gözaltına alınan saldırganın olay yerinde iki polis memuruna da sesli olarak hakaret etmekle kalmayıp birinin üzerine tükürdüğü, olayda saldırıya uğrayan Müslüman kadının ve polis memurlarının yaralanmadığı açıklandı. Saldırganın muhtemelen İslamofobik nedenlerle hareket ettiğine dikkat çekildi.

Saldırganın kimlik soruşturmasında ve araştırmalarda Kiel Savcılığı tarafından hakkında tutuklama kararı bulunduğu ve polislik işlemleri tamamlandıktan sonra cezaevine götürüldüğü açıklandı.

Emine SONUGÜR / HAMBURG

Anzeigen

-Advertisment -

Most Popular