5.2 C
Hamburg
Freitag, April 23, 2021
StartGesundheitArzneimittelHamburg‘da korona aşısı hazırlık çalışmaları tam gaz devam ediyor

Hamburg‘da korona aşısı hazırlık çalışmaları tam gaz devam ediyor

ALMANYALILAR – Dünyayı dize getiren korona virüsü gelişmelerinde aniden işler beklenenden daha hızlı ilerliyor ve iyi haberler peş peşe geliyor. İlk korona virüs aşısı bu sıralar onay sürecinden geçerken, aşılama merkezleri için hazırlıklar tüm hızıyla devam ediyor. Almanya çapında her eyalette çok sayıda merkez inşa edilecek, Hamburg’da şu anda tek büyük aşılama merkezi olarak Hamburg Fuar ve Kongre Merkezi (Hamburg Messe und Congress GmbH) belirlenmiş durumda.

Hamburg Fuar Merkezi iyi ulaşım bağlantıları ve bekleyenler için geniş alan gibi konum için belediyenin bu yöndeki gereksinimlerini karşılıyor. Sağlık otoritelerine göre, orada her gün birkaç yüz aşı yapılmalı. Konunun resmi bir açıklaması hala beklemede. Havaalanında ikinci aşılama merkezi olarak hizmet dışı bırakılan Tango Terminali de görüşüldü, ancak yapısal olarak uygun olduğu kanıtlanmadı. Sağlık otoritesine göre, Hamburg şu anda sadece merkezi bir aşılama seçeneği planlıyor.

Genel tıbbi muayenehanelerde merkezi olmayan aşılar, en azından Mainz şirketi Biontech’in aşılarıyla mümkün değil, çünkü maddenin kalıcı olarak eksi 70 dereceye kadar soğutulması gerekiyor. Radyo NDR 90.3’ün haberine göre, Hamburg korona aşılama merkezinin lojistiği aralık ayı ortasında kullanıma hazır olması beklenirken, gerektiğinde askeriyenin nakliye ve depolamaya yardımcı olması beklendiğine dikkat çekiliyor.

Emine SONUGÜR / HAMBURG

Anzeigen

-Advertisment -spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img

Most Popular