4 C
Hamburg
Dienstag, November 24, 2020
Start Home Son dakika! Bakan Albayrak'tan ortalığı karıştıran istifa paylaşımı

Son dakika! Bakan Albayrak’tan ortalığı karıştıran istifa paylaşımı

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, resmi Instagram hesabından istifa ettiğini duyurdu. İstifa haberi sosyal medyaya damga vururken uluslararası medya kuruluşları da son dakika olarak geçti. Ancak paylaşımın ardından Ankara sessizliğe büründü. İstifa haberi ne teyit edildi ne de yalanlanlandı. Buna karşın Albayrak’ın yakın çevresi, hesabın hacklendiği iddiasını ortaya attı.

Berat Albayrak paylaşımında bakanlık görevini 5 yıldır sürdürdüğünü dile getirerek görevine sağlık sorunları nedeniyle artık devam edemeyeceğini söyledi. „Bundan sonraki süreçte artık zamanımı uzun yıllardır zorunluluktan ötürü ihmal ettiğim ve bana desteğini hiçbir zaman esirgemeyen annem, babam, eşim ve çocuklarıma ayıracağım“ ifadelerini kullandı.

Bloomberg, Bakanlık’tan bir sözcünün Albayrak’ın istifa paylaşımını doğruladığını iddia etti

SAĞLIK SORUNLARINI GEREKÇE GÖSTERDİ

İşte Albayrak’ın açıklaması:

Çok büyük hedeflerle çıktığımız bu yolculukta gerçekleşecek olan bayrak değişimiyle yeni gelen arkadaşlarımız cumhurbaşkanımızın liderliğinde büyük ve güçlü Türkiye hedefine her zamankinden daha kararlı ve emin adımlarla devam edeceklerdir.

Enerji’de olduğu gibi ekonomide de ektiğimiz tohumlar çokta uzak olmayan bir gelecekte koca koca çınarlara dönüşecek ve ülkemizi tam bağımsızlık hedefine ulaştırdığına şahit olacağız inşallah. Bundan en ufak bir şüphem yoktur.

Bu 5 yıllık süre zarfında benimle bu zor ama kutsal yükü yüklenen tüm yakın mesai arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.

Çokça hakkım geçmiştir haklarını helal etsinler. At izinin iti izine karıştığı, hak ve batılı ayırt etmenin zorlaştığı böyle çetin bir zamanda bizlerin samimiyetine inanarak dua eden her bir vatandaşımızdan rabbim razı olsun.

Türkiye tarihindeki belki de en kritik dönemlerden sayılacak olan bu 5 yıllık süre zarfında ülkeme ve ümmete hizmet etmeyi bana nasip eden rabbime sonsuz hamdolsun. Gaybı, kalpleri ve hakiki niyetleri bilen mutlak güç sahibi Cenab-ı Allah bizleri siratmüstakim’den ayırmasın. sonumuzu hayreylesin…

Kamuoyunun Dikkatine

HACKLENDİ İDDİASI

Teyit edilemeyen istifa haberi konusunda resmi açıklama yapılmazken Bakan Albayrak’in çevresi Instagram hesabının hacklendiğini ileri sürdü.

‚Hacklenme iddiası‘ konusunda da resmi açıklama yapılmadı.

Albayrak’ın Twitter hesabını askıya alması ise dikkat çekti.

İstifa haberinin ardından sosyal medyada sahte paylaşımlar yapıldı

SOSYAL MEDYADA SAHTE PAYLAŞIMLAR

İstifa paylaşımı konusunda sosyal medyada hem bakan Albayrak’ın Twitter hesabı, hem de bazı medya kuruluşlarının Twitter hesabı üzerinden sahte görsellerle paylaşımlar yapıldı. Paylaşımların Berat Albayrak’ın hesabının hacklendiği yönünde olması dikkatlerden kaçmadı.

BAKANLIĞIN HESABINDAN PAYLAŞIMLAR KALDIRILDI

İddiaların ardından Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın resmi Twitter hesabındaki son aylara ait bütün gönderiler silindi. Hesapta sadece 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamasına ilişkin paylaşım kaldı.

Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın resmi Twitter hesabı

REUTERS: BAKANLIK’TAN BİR YETKİLİ İSTİFAYI DOĞRULADI

Reuters, Maliye Bakanlığı’ndan bir yetkilinin istifayı doğruladığını ve bu haberin ardından Türk Lirası’nın Asya borsalarında yüzde 1’den fazla değer kazandığını duyurdu.

AKŞENER’DEN VİDEOLU TEPKİ

İstifa haberlerine ilişkin İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, sosyal medya hesabı üzerinden daha önce partisinin grup toplantısında yaptığı bir konuşmayı paylaştı. Akşener, “Ya milletini seçip gerekeni yapacaksın ya da damadını seçip ilk sandıkta gideceksin” ifadelerini kullandı.

Karar

Anzeigen

-Advertisment -

Most Popular

Contemporary Istanbul, 16 Aralık’ta sanatseverlerle buluşacak

Contemporary Istanbul'un (CI) 15. edisyonu, çevrim içi ve fiziki olarak 16-20 Aralık'ta sanatseverlerin beğenisine sunulacak. Türkiye ve dünya çağdaş sanatından örnekleri bir araya getiren etkinlik,...

Audiovisuelle Medien: Kommission leitet Vertragsverletzungsverfahren gegen Deutschland und weitere Mitgliedstaaten ein

Die Europäische Kommission hat Montag ein Vertragsverletzungsverfahren gegen Deutschland und 22 weitere Mitgliedstaaten sowie das Vereinigte Königreich eingeleitet, weil sie die neuen Vorschriften zur...

„Organların çiçek açtığı“ sergi

Edirne'de Osmanlı döneminde tıp medresesi olarak kullanılan müzenin bahçesinde açılan organların çiçek desenleriyle bezendiği anatomi illüstrasyon sergisi ilgi gördü. TÜ Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu,...

Nach G20-Gipfel: EU trägt zur Schuldenerleichterung der ärmsten Länder bei

Im Anschluss an den G20-Gipfel wird die Europäische Union 183 Mio. Euro für den IWF-Treuhandfonds als Beitrag zur Schuldenerleichterung in 29 Ländern mit niedrigem...