12.1 C
Hamburg
Donnerstag, Mai 13, 2021
StartHomeTerörün dini, dili, rengi yok!

Terörün dini, dili, rengi yok!

Avusturya’nın başkenti Viyana’da ve Fransa’nın Nice kentindeki terör saldırıları sadece o kentlerdeki insanlara yönelik değil, aynı zamanda dünya barışına ve demokrasiye yönelik meşum bir saldırıdır. Masum insanlara yönelik her türlü terör saldırılarını şiddetle kınıyorum. Bu korkunç saldırıların toplumumuzu bölmesine izin vermemek ise hepimizin önemli bir görevidir. Zira bu gibi terör saldırılarının faillerinin ve onların arkasındaki karanlık güçlerin istedikleri şey tam da budur. Onların istediklerine ulaşmalarına izin vermemeliyiz.

Toplumları ayrıştıran çizgiler Hıristiyanlarla Müslümanlar arasında değil, demokratlarla teröristler arasındadır ve böyle de olmalıdır. Viyana ve Nice’deki saldırıların ardından iki gün önce de Kabil’de IŞİD terör örgütü tarafından düzenlenen saldırıda 22 kişi hayatını kaybetti ve ölenlerin çoğu Müslümandı. Bu da terörün dininin, dilinin, inancının ve renginin olmadığını göstermektedir. Terörü sadece toplumun bir kesimine veya bir inanca mal etmek, onların tuzağına düşmektir.

Viyana’daki saldırıda Türk kökenli iki gencin saldırı esnasında bir kadına ve bir polis memuruna yardım etmek için hayatlarını riske attılar. Bu gençler de Müslümanların çoğunluğu gibi demokrasiden ve demokratlardan yanadır.

Gün, birlik ve beraberlik günüdür, barış için tek yürek olma günüdür. Demokrasi karşıtı teröristlerin istediği gibi ayrışmak yerine şimdi birbirimize daha fazla yaklaşmalı, çeşitliliği, demokrasiyi ve özgürlüğü hep birlikte savunmalıyız. Unutmayalım: Birlikten kuvvet doğar.

Barış Öneş

Hamburg Eyalet Parlamentosu Milletvekili (SPD)

04.11.2020

Anzeigen

-Advertisment -spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img

Most Popular