12.2 C
Hamburg
Donnerstag, Mai 13, 2021
StartTourismusGastronomieKorona kuralları kapsamında Sevil'la Bar’da müzik keyfi yaşanıyor

Korona kuralları kapsamında Sevil’la Bar’da müzik keyfi yaşanıyor

ALMANYALILAR – Almanya’nın liman kenti Hamburg’da korona kuralları kapsamında müzik keyfi devam ediyor. Hamburg’un Sternschanze semti yakınında Kleiner Schaeferkamp 36, 20357 Hamburg adresinde kısa süne önce açılan Sevil’la Restorant & Cocktailbar hafta sonları cuma ve cumartesi günleri müzik programı sunuyor.

Kendisinin gastronomi üzerine tecrübesi olduğunu belirten işletmeci Sevil Altun, „yıllarca hep hayal etmiştim müzik programlı güzel bir restoran ve bar açmayı. Anlaşmayı yaptım ve işletmemin mobilyasını, dekorasonunu İstanbul’dan getirttim. Burada da İstanbul havası yaşamak ve yaşatmak istedim. 100 kişilik mekanı temmuz ayında açtım ama korona çok kişide olduğu gibi benimde işlerimi zorlaştırdı. Buna rağmen programımız devam ediyor ama korona kurallarına çok dikkat ediyoruz. Önce hepimizin sağlıklı olması önemli. Korona kuralları gereği 100 kişi almıyoruz yarısından da az şartlar ne gerektiriyorsa onu yapıyoruz“ dedi.

Her hafta sonu müzik ziyafeti olduğunu belirten Sevil Altun, „cuma ve cumartesi günleri saat 19.00’da müzik programımız başlıyor, saat 23.00’te bitirip kapatıyoruz. Gitar eşliğinde sanatçılarımız Umut Kağan Özel ve Fatma Aydın sahne alıyorlar. Önümüzdeki dönemde Türk sanat müziği ağırlıklı fasıl geceleri düzenlemeyi planlıyoruz. Tanınan sanatçılar Özcan Süer ve Sadık Bayram!la programlar düzenleyeceğiz inşallah. Mekanımız oldukça rahat ve aileler için ortam çok uygun“ dedi. Pop tarzı ağırlıklı değişik müzik parçaları icra eden sanatçıları dinlemeye gelenler oturdukları yerden sanatçıların parçalarına eşlik ederek keyifli ve renkli geceler yaşıyor. Koronadan dolayı müzikseverlerin önceden 0157-31669172 numaralı telefondan yerlerini rezerve yaptırmaları gerekiyor.

Emine SONUGÜR / HAMBURG

Anzeigen

-Advertisment -spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img

Most Popular