8.3 C
Hamburg
Dienstag, November 24, 2020
Start News Autoren Mustafa Öztürk: Avrupa’nın İslam düşmanlığı

Mustafa Öztürk: Avrupa’nın İslam düşmanlığı

Son yıllarda memlekette kaç tane kilise açıldı, kaç yeni sinagog saptandı, din işlerinden sorumlu kurum kaç yeni cemevini resmi kayıtlarına geçirdi bakılsın. Sonra da bırakın Avrupa’yı, Almanya’yı Hamburg’da kaç yeni camii, kaç tane yeni mescit açıldı sayılsın. Sonuç? İnsanda biraz utanma, sıkılma, yüz kızarması olmalı. Sen kalk camii adına devleti dolandırmaya çalış, sonra da camiye ayakkabılarıyla girdiler diye ortalığı velveleye ver. O kadar kızıp yakınanların şikayetlerine bakın, halkın dini duyguları ile oynama üzerine kurgulanmış. Hiçbir Allahın kulu çıkıp da, iyi de anam babam camiyi niye yardım alacağım diye dolandırıcılığa bulaştırıyorsunuz demiyor. Hep onların inancı kutsal. Diğerlerinin ki tu kaka.

Dağı taşı Müslüman yapsa bile bu zihniyete yetmez. Bu defa da kendi aralarında kavgaya tutuşurlar benim Müslümanlığım seninkinden daha Müslüman diye. Avrupa ırkçı, zalim, ortaçağ karanlığında yaşıyor eee ne işin var burada dümbük? Bak İran orada, Mekke, Medine orada, sana kutsal topraklar bağrını açmış gel gel diye bekliyor. Domuzların sevildiği, beslenildiği, yenildiği memlekette mutsuzsan daha mutlu olacağın başka ülkeler seni bekliyor. Sen kalk misyonerlik yapacağım diye, herkesi Allah’ın kulu yapacam diye yırtın, dövün sonra da siyasi iktidara kul köle ol, sonra da kalk demokrasinin ve uygarlığın beşiğinde bunlar ırkçı ya, inanca bile saygısı yok diye ahkam kes. Yemezler. Biz almayalım.

Almanların hoşgörüsünü bu kadar kötüye kullanan başka bir dini topluluk var mı Müslümanlar dışında? Gidin sokakta sıradan Alman’a sorun. Bana ne senin dini inancından, bana ne senin siyasi görüşünden der geçer. Zira aldığı kültür gereği, sıradan insan ilişkilerinin ana merkezine her zaman bunları oturtmaz. Onlardan daha önemli, değerli, ayrıştırmayan, kalplere kin ve nefretin yerleşmesine yol açmayan başka güzelliklerin de var olduğunun bilincindedir. Türkiye’deki mevcut iktidarı da eleştirir, kendi hükümetini de. Ama bunu birilerine benim gibi düşünmüyor diye deve kini güderek yapmazlar. Düşünce özgürlüğünün ne olduğunu bilerek yetişmiştir de ondan yaparlar.

Irkçılık Avrupa’da, Almanya’da yok mu? Tabii ki var. Türkiye’de Kürtlere, Suriyeliler, Afrikalılara, kendilerinden olmayanlara yapılan ırkçılık yok mu? Avrupa’da İslam düşmanlığı yoktur. Müslümanların İslam düşmanlığı ise bir tek Avrupa’da değil dünyanın dört bir yanında ayyuka çıkmıştır. Son yirmi yıla bakın Müsümanların kanını en çok Batılılar mı, yoksa kendisine gerçek Müslüman benim, bizim düşüncelerimiz en doğru Müslümanlık diyenler mi akıtmışlardır söyleyin.

İnsan haklarının varlığına dahi tahammül edememe, işkence, haksız tutuklama ve cezaevlerine atma, sosyal medyada devletin başına hakaret etti diye ellibinden fazla insana dava açma, işsizlerden ve cahillerden alaylar, tugaylar değil ordular kurma, zır cahil bir çocuk ve gençlik nesli yetiştirme, üç saate veren günlük tv dizileriyle bir halkı sığırlaştırma politikalarını başarıyla yerine getirme, dünya küresel pandemiden inim inim inlerken yalancı pembe tablolar çizmeye çalışırken dünya kamuoyu önünde gülünç duruma düşme, içindeki her türden muhalefete her türlü insanlıktan uzak davranışlarla saldırma kendindeyken kalkıp şu Avrupa’da amma bize düşman ha, “camiye bile ayakkaplarıyla giriyolar” magandalığına soyunma güldürüyor. Nereden bilsin Alman ayakkabı çıkartmayı.

Diyeceğim o ki gırtlağına kadar pisliğe batmışken ağzına inancı, İslamiyeti, Müslümanlığı almayı bırakın. O güzel dine ve inanca sizin kadar zarar veren bir başka topluluk yok yeryüzünde. Bunu dünya alem zaten biliyor.

Mustafa Öztürk / 24.10.2020

Anzeigen

-Advertisment -

Most Popular

Halkbank’tan 2 milyar 90 milyon TL net kar

Halkbank yılın 9 ayında 2 milyar 90 milyon TL net kar elde etti. Halkbank, bu yılın üçüncü çeyreğine ilişkin finansal sonuçlarını açıkladı. Yılın 9 ayında reel...

Bessere Luftqualität dank EU-Umweltpolitik: Zahl der vorzeitigen Todesfälle ist aber noch zu hoch

Dank besserer Luftqualität ist die Zahl der durch Luftverschmutzung bedingten vorzeitigen Todesfälle in Europa in den letzten zehn Jahren deutlich gesunken. Allerdings geht aus...

Erzurum’da kış sporları vatandaşlara tanıtıldı

Kış turizminin önemli merkezlerinden Erzurum'da, kış sporlarının yaygınlaştırılması amacıyla etkinlik düzenlendi. Havuzbaşı Kent Meydanı'nda Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünce düzenlenen organizasyonda, kış sporları vatandaşlara tanıtıldı. Kızak,...

Warnhinweis: Weitere Betrugsversuche mit Phishing-Emails über angebliche Coronahilfen der EU

Erneut kursieren derzeit Emails mit einem falschen Antragsformular für Corona-Überbrückungshilfen für kleine und mittelständische Unternehmen und einen „Corona-Weihnachtsbonus“ für Soloselbständige, die angeblich vom Europäischen...