1.1 C
Hamburg
Sonntag, November 29, 2020
Start Sport Fußball Süper Lig ekiplerinden Çaykur Rizespor'un deneyimli oyuncu Loic Remy, MKE Ankaragücü maçında...

Süper Lig ekiplerinden Çaykur Rizespor’un deneyimli oyuncu Loic Remy, MKE Ankaragücü maçında üç gol atarak kariyerinde ilk kez „hat trick“ yapmanın mutluluğunu yaşadığını söyledi.

Süper Lig ekiplerinden Çaykur Rizespor’un deneyimli oyuncu Loic Remy, MKE Ankaragücü maçında üç gol atarak kariyerinde ilk kez „hat trick“ yapmanın mutluluğunu yaşadığını söyledi.

Remy, Mehmet Cengiz Tesislerinde gazetecilere yaptığı açıklamada, MKE Ankaragücü karşısında 55, 62 ve 78. dakikada gol atarak kariyerinde bir ilki yaşadığını belirtti.

Süper Lig’e iyi başladığını keyif aldığını anlatan Remy, „Mutluyum kariyerimdeki ilk hat-trick oldu. Takımdaki en yaşlı oyunculardan biriyim. Atmosferi çok iyi görüyorum. Takımda iyi oyucular var. Kulübün benden büyük beklentileri var. Benimde kulüpten beklentilerim var. Bu kulübün hedefleri var. Bu hedeflere ulaşmak için bazı şeyleri değiştirmemiz lazım. Bunu zamanla göreceğiz.“ dedi.

Ligde 4 golü bulunduğunu aktaran Fransız forvet, „Ligde gol konusunda bir hedefim yok. Atabildiğim kadar gol atmak takıma katkı sağlamak istiyorum. Ne kadar çok atarsam o kadar mutlu olurum. Bizim için esas olan daha iyi oynamak. Son maçta savunma anlamında sıkıntılar olduğunu gördük. Bunu bir an önce çözmemiz lazım. Her maçta beş gol atamayız.“ diye konuştu.

Zamanının büyük bölümünü dinlenerek ve şehri gezerek geçirdiğine vurgu yapan Remy, „Dürüst olmak gerekirse benim yaşımdaki bir oyuncu için dinlenmek çok önemli. Tekrar vücudunuzun sıfırlanması için dinlenmesi için kendinize çok iyi bakmanız gerekiyor. Rize doğa şehri arta kalan zamanlarda şehri tanımaya çalışıyorum.“ ifadelerini kullandı.

Remy Süper Lig’in defansif ağırlıklı olmasından dolayı büyük oranda tek forvet oynandığını, kendi fikrinin ise daha geniş ve açık alan bulunmasından dolayı çift forvet oynamayı tercih ettiğini kaydetti.

Teknik Direktör Tomas’ın genç ve yetenekli olduğunu kendilerinin takım olmayı başarmaları gerektiğinin altını çizen deneyimli forvet, „Birlikte hareket edersek sorun yaşamayız. Kaliteli bir kadro olabiliriz ama bireysel başarılı olamayız. Birlikte takım halinde hareket edersek başarıyı yakalayabiliriz. Ben her zaman takım oyununu savunuyorum.“ şeklinde konuştu.

Anzeigen

-Advertisment -

Most Popular

Thomas Benkert ist neuer Präsident der Bundesapothekerkammer

Die Mitgliederversammlung der Bundesapothekerkammer (BAK) wählte heute einstimmig Thomas Benkert zum neuen Präsidenten. Die BAK vertritt die Interessen aller rund 67.000 Apotheker in Deutschland....

Akbank’tan emeklilere özel promosyon

Emeklilere yönelik çalışmalarını sürdüren Akbank, SGK emekli maaşını Akbank'a taşıyanlara ve başvuru yapan müşterilerine 1.250 TL'ye varan promosyon imkanı sunuyor. Akbank açıklamasına göre, 750 TL'ye...

Warnung: Betrüger zielen mit angeblichen EU-Coronahilfen auf T-Online-Nutzer

Erneut kursieren Tausende Emails mit einem falschen Antragsformular für Corona-„Überbrückungshilfe II für Unternehmen, Betriebe, Selbstständige, Vereine und Einrichtungen“, die angeblich vom Europäischen Rat und...

„Lockerungen an den Feiertagen verantwortlich nutzen“

Zur Verlängerung des Teil-Lockdowns und den angekündigten Lockerungen an den Weihnachtsfeiertagen erklärt Bundesärztekammer-Präsident Dr. Klaus Reinhardt: „Die von Bund und Ländern beschlossene Verlängerung des Teil-Lockdowns...