14.9 C
Hamburg
Sonntag, Juni 13, 2021
StartNewsAn­kün­di­gungHamburg Müzik Akademisi kuruluyor

Hamburg Müzik Akademisi kuruluyor

ALMANYALILAR – Almanya’nın liman kenti Hamburg’da Türk Müziğini en doğru şekilde öğretmek güzel sesleri teşvik etmek amacıyla, Mehmet Özkaya Akademi Stüdyo bağlantılı olarak, sunucu-sanatçı Elif Ergün organizasyonunda ve temsilciliğinde Hamburg Müzik Akademisi kurulacak.

Uzmanından müzik eğitimi verilecek

TRT eski sanatçılarından müzisyen, besteci, ses sanatçısı, müzik eğitmeni Mehmet Özkaya yılların getirdiği tecrübesini genç nesillere aktarmak amacıyla, Mehmet Özkaya Akademi Stüdyo‘ yu kurdu. Farklı koroları çalıştıran ve müzikle ilgili eğitim veren ünlü sanatçı Özkaya‘nın, Hamburg’da müzikseverlere müzik eğitimi vereceği müjdesi geldi. Konu ile ilgili sunucu ve sanatçı Elif Ergün, „Uzun süredir geleceğin güzel seslerini keşfetmek ve kendilerine profesyonel müzik eğitimi verebilmek için Hamburg Müzik Akademisi çalışmalarımız vardı. Mehmet Özkaya Akademi Stüdyo sahibi ve usta müzik eğitimcisi Mehmet Özkaya ile konuşup anlaştık. Mehmet Özkaya Akademi Stüdyo bağlantısı olarak Hamburg Müzik Akademisi öğrencileri de değerli ustadan eğitim alabilecekler“ dedi.

Başarılı öğrenci single ile ödüllendirilecek

Müzik eğitimi için kayıtların başladığına işaret eden Elif Ergün, „Şu anda 10 öğrencimiz kaydını yaptırdı amacımız 20 öğrenciye ulaşmak. Dolayısıyla daha boş kontenjanımız var. Proje çalışmalarımızın sonunda başarılı olan bir kişi ödül olarak hiçbir ücret ödemeden İstanbul’daki stüdyomuzda profesyonel sazlar eşliğinde bir şarkılık single yapma imkanına sahip olacak. Ayrıca dönem sonu diploma verilecektir. Şu anda her türlü müzikle ilgili eğitim vermeye hazırız“ açıklamasında bulundu. Usta sanatçı ve müzik eğitmeni Mehmet Özkaya da, „Sayın Elif Ergün organizasyonunda Hamburg’da bir derslik açmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Amacımız, Hamburg’daki soydaşlarımıza Türk Müziğini en doğru şekilde öğretmek, köklü müzik kültürümüzü geçmişten geleceğe bir köprü oluşturarak yeni nesillere aktarmaktır“ ifadelerini kullandı.

Farklı müzik çalışma eğitim programı

Türkiye-Almanya arasında müzik eğitimi ile yoğun olarak çalışmanın kendisine enerji kaynağı olduğunu belirten Mehmet Özkaya, en kısa sürede Hamburg’a geleceğini ve çalışmaların biran önce başlayacağı müjdesini verdi. Çalışma programı üç ana başlıktan oluşuyor:

A) – Solunum (Nefes) Çalışması
B) – Ses (Şan) Çalışması
C) – Repertuar Çalışması

Konu üzerine daha geniş bilgi almak isteyenlerin +49 176 23606688 numaralı telefon numarasından veya Mehmet Özkan Akademi Stüdyonun internet adresine başvurabilecekleri duyuruldu.

Emine SONUGÜR / HAMBURG

Anzeigen

-Advertisment -spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img

Most Popular