7.8 C
Hamburg
Dienstag, Oktober 27, 2020
Start Kultur Festivals "Saraydan Kız Kaçırma" operası festivalde sahnelenecek

„Saraydan Kız Kaçırma“ operası festivalde sahnelenecek

Koreografisine balet Tan Sağtürk’ün imza attığı eser, İstanbul Arkeoloji Müzeleri bahçesinde izlenebilecek

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü bünyesinde düzenlenen „11. Uluslararası İstanbul Opera Festivali“nde, „Saraydan Kız Kaçırma Operası“ sahnelenecek.

İstanbul Arkeoloji Müzeleri bahçesinde, 26-27 Eylül’de düzenlenecek temsilde, İstanbul Devlet Opera Balesi (İDOB) sanatçılarına, orkestra ve koro da eşlik edecek.

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirlerine uygun olarak gerçekleşen etkinliklerde sahne ve oturma düzeni de sosyal mesafeye uygun hazırlanıyor.

Festival, düzenlendiği ilk günden beri programda mutlaka yer alan Wolfgang Amadeus Mozart’ın „Saraydan Kız Kaçırma“ operasının yeni yorumuyla kapanacak.

Caner Akın’ın sahneye koyduğu eserde, 1918’de yaşanan İspanyol gribi salgını da konu ediliyor ve eserde Kovid-19’a yönelik göndermeler yer alıyor. Yönetmen Akın, eserde, Türklerin kin tutmak yerine merhamete önem vermesine de dikkati çekiyor.

Eserde, Erdem Erdoğan ve Ufuk Toker „Belmonte“, Tuncay Kurtoğlu ve Umut Tingür „Osmin“, Ceren Aydın Akkoç ve Hale Soner Kekeç „Konstanze“, Sevim Ateş ve Nazlı Deniz Süren „Blondchen“, Serkan Bodur ve Berk Dalkılıç „Pedrillo“ karakterini dönüşümlü canlandıracak. Selim Borak „Selim Paşa“, Adahan Cabaş ise „Çocuk“ rolünü oynayacak.

İDOB orkestrasını Murat Cem Orhan yönetirken, İDOB korosunun şefliğini ise Volkan Akkoç üstlenecek.

Eserin koreografisine, balet Tan Sağtürk imza attı.

Anzeigen

-Advertisment -

Most Popular

HFV-Präsidium tagte zur aktuellen Situation

Die Saison 2020/21 im Bereich des HFV wird unterbrochen Durch die aktuelle Entwicklung der Covid-19-Pandemie in Hamburg und die staatliche Verfügungslage im Kreis Pinneberg,...

„Mavzer“, 8. Boğaziçi Film Festivali kapsamında gösterildi

Bu yıl sinemaseverlerle 8. kez buluşan Boğaziçi Film Festivali kapsamında, film gösterimleri ve özel etkinlikler devam ediyor. "#HerŞeyeRağmen" sloganıyla ödüllü yapımları sinemaseverlerle buluşturan festival, Kültür...

Veranstaltungswirtschaft, Gastronomie- und Tourismuswirtschaft rufen gemeinschaftlich zur Großdemonstration auf

Protestkundgebung am 28. Oktober, fünf nach zwölf in Berlin-Alexanderplatz #OnFire. Unter diesem Motto steht die 2. Großdemonstration der Veranstaltungswirtschaft, zu der das Aktionsbündnis #AlarmstufeRot nun...

Nevşehir Belediyesi´nin „Acil Hayat Butonu“ uygulaması başladı

Nevşehir Belediyesi, yalnız yaşayan hasta, yaşlı ve engelli bireyler için "Acil Hayat Butonu" uygulamasını hayata geçirdi. Belediyeden yapılan yazılı açıklamaya göre, kentte bakıma muhtaç...