15.7 C
Hamburg
Freitag, September 18, 2020
Start Home Dünya Tekvando Federasyonundan önemli kararlar

Dünya Tekvando Federasyonundan önemli kararlar

Dünya Tekvando Federasyonunun yönetim kurulu toplantısında, 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları için kıta elemesini gerçekleştirmeyen Avrupa ve Asya kıtaları için 2021 yılı haziran ayına kadar süre verilmesi kararı alındı

Türkiye Tekvando Federasyonundan yapılan açıklamaya göre, WT Yönetim Kurulu, Chungwon Choue başkanlığında video konferans yöntemiyle toplantı gerçekleştirildi.

Toplantıya WT Yönetim Kurulu Üyesi ve Türkiye Tekvando Federasyonu Başkanı Metin Şahin ile federasyon dış ilişkiler sorumlusu ve WT denetçisi Ali Sağırkaya da katıldı.

Toplantıda, 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları için kıta elemesini gerçekleştirmeyen Avrupa ve Asya kıtaları için 2021 yılı haziran ayına kadar süre verilmesi kararı alındı.

Ekim ayında Bulgaristan’ın başkenti Sofya’da yapılması planlanan Dünya Gençler Tekvando Şampiyonası ise iptal edildi. Bir sonraki şampiyonanın 2022 yılında aynı yerde yapılacağı açıklandı.

2020 yılı içinde WT tarafından düzenlenen antrenör kursuna katılan antrenörlerin uluslararası sertifikalarının süresinin ise bir yıl uzatılarak, 2022 yılının sonuna kadar geçerli olacağı belirtildi.

Sporcuların olimpik puanlarının kıtalar arasında adil bir şekilde korunması için çalışma yapılacağı alınan kararlar arasında yer aldı.

Aralık ayında yapılması planlanan Grand Prix Final ve Grand Slam Final müsabakalarının yapılıp yapılmayacağına ise koronavirüs salgınının seyri takip edilerek ekim ayında yapılacak toplantıda karar verileceği duyuruldu.

Toplantıda, WT tarafından kasım ayı içerisinde on-line poomse şampiyonası düzenlenmesi kararı da alındı.

WT’nin bir sonraki yönetim kurulu toplantısı, 5 Ekim’de yine video konferans yoluyla gerçekleştirilecek. 6 Ekim tarihinde ise aynı yöntemle olağan genel kurul yapılacak. WT’nin ilk yüz yüze toplantısının ise 2021 yılı nisan ayı içinde İsviçre’nin Lozan şehrinde yapılması planlanıyor.

Foto: Pixabay

Anzeigen

-Advertisment -

Most Popular

Soziale Gerechtigkeit und Solidarität sind die Schlüssel zur Überwindung der Krise

Die COVID-19-Pandemie hat tiefgreifende beschäftigungspolitische und soziale Auswirkungen und gefährdet viele der von der EU bereits erzielten Fortschritte. Angemessene Mindestlöhne, soziale Investitionen in Form...

Dünya genelinde Kovid-19 tespit edilen kişi sayısı 30 milyon 53 bini aştı

Virüs nedeniyle 945 bin 376 kişi hayatını kaybetti Çin'in Hubey eyaletine bağlı Vuhan kentinde ortaya çıkan ve dünyaya yayılan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınında tespit...

Erstes Treffen der Deutsch-Philippinischen Gemischten Wirtschaftskommission

Zum ersten Mal tagt Dienstag die Deutsch-Philippinische Gemischte Wirtschaftskommission. Geleitet wird die Sitzung vom Parlamentarischem Staatssekretär Marco Wanderwitz und dem philippinischen Vizeminister für Handel...

Bundesliga’da Bayern Münih-Schalke 04 maçı seyircisiz oynanacak

Almanya Birinci Futbol Ligi’nde (Bundesliga) Bayern Münih ile Schalke 04 arasında yarın yapılacak 2020-2021 sezonun açılış karşılaşması Münih kentinde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakalarının...