-1 C
Hamburg
Samstag, Januar 16, 2021
Start News An­kün­di­gung Her şeyin başı SAĞLIK

Her şeyin başı SAĞLIK

Sevgili Okuyucularımız,

büyüklerimizin de dediği gibi; “Her şeyin başı sağlık”.

Biz de bu öğretiden yola çıkarak ALMANYALILAR olarak sizleri sağlık, bakım, güzellik gibi günlük yaşamımızda önemi büyük olan konularda düzenli olarak bilgilendirmeyi çalışma programımıza dahil etmiş bulunuyoruz. Tabii ki bilgilendirmeyi kulaktan dolma bilgilerle değil, uzmanların anlatımları ve bilgi birikimleriyle sizlere ulaştıracağız. Günümüzde insanları etkileyen birçok hastalıktan bakıma, sağlık sektöründeki sorunlardan bu sektörlerdeki haklarınıza kadar geniş kapsamlı bu projemizde sizler için seçtiğimiz konuları uzmanlarıyla görüşerek haber veya röportaj halinde sizlerle paylaşacağız. Kadınların yaklaşık yüzde 42’sinin mustarip olduğu ‘Myom’, ‘idrar kaçırma’, asrın vebası ‘kanser türleri’, gecelerimizin korkulu rüyası ‘horlama, uyku apnesi’ ve vücuda etkileri, tedavi şekilleri, yaş ilerledikçe kireçlenme, kemik erimesi gibi nedenlerle ihtiyaç duyabileceğimiz kalça, diz, bilek protezleri, diş ve ağız sağlığı, ruh sağlığı, baş ağrısının ilaç dışı tedavi yöntemleri, obezite, sağlıklı beslenmenin insan sağlığında ve hastalıkların tedavisindeki önemi, mide botoksu, mide küçültme, çocuk hastalıkları, mevsimsel hastalıklardan çocuklarımızı koruma yöntemleri, çocuğumuzun cinsel eğitimi, medikal estetik, plastik cerrahi, Türkiye toplumunda henüz çok bilinmeyen logopedi mesleği ve bu mesleğin felç, kekemelik gibi hastalıkların tedavisindeki önemi, Almanya’da özellikle göçmenlerin yeterli bilgiye sahip olmaması ve dil sorunu nedeniyle yeterince yararlanamadığı sağlık ve bakım hakları, sağlık sektöründe yaşanan haksızlıklar, sağlık ve bakım sigortalarının kapsamı vs., sizler için seçmiş olduğumuz başlıklardan sadece bazıları..

Sizler de bize bilgi edinmek istediğiniz konuları bildirirseniz uzmanlarıyla görüşerek bu bilgileri sağlık köşemizden sizlerle paylaşacağız. Ayrıca sağlık, bakım, güzellik gibi konularda uzman iseniz ve bizlerle bilgilerinizi paylaşmak isterseniz sizleri sağlık köşemizde ağırlamaktan onur duyarız. Bunun için bize info@almanyalilar.com E-Mail adresinden veya 0172 44 29 29 4 telefon numarasından ulaşmanız yeterli. Biz bu bilgileri ağırlıkla Türkçe dilinde paylaşacağız fakat sizlerin bu konulardaki Almanca dilinde yazılarınıza da sağlık köşemizde mutlaka yer olacaktır.

Yukarda saydığımız konularda yaşadığınız-şahit olduğunuz haksızlıkları, güzellikleri de bizlerle paylaşabilirsiniz. Sizlerin hikayelerini okuyucularımıza ulaştırmak bizleri de mutlu edecektir. Emeklerimiz, yazdıklarımız-çizdiklerimiz tabii size ulaştığında, size faydası olduğunda asıl değerini kazanacaktır. Bizim de bunu ölçebilmemiz için yorumlarınız, eleştiri, takdir veya tavsiyeleriniz bizler için paha biçilmez kaynak olacaktır.

Sağlıkla kalın, sevgiyle kalın

ALMANYALILAR / 06.08.2020

 

Anzeigen

-Advertisment -

Most Popular