7 C
Hamburg
Dienstag, November 24, 2020
Start Lifestyle Familie Koç Üniversitesi Hastanesi'nden online "Arkadaşım Diyabet" kampı

Koç Üniversitesi Hastanesi’nden online „Arkadaşım Diyabet“ kampı

Koç Üniversitesi Hastanesi Çocuk Endokrin ve Diyabet Kliniği ile Diyabetli Çocuklar Vakfı tarafından hayata geçirilen „Arkadaşım Diyabet“ Çocuk ve Aile Kampı, bu yıl 16-21 Ağustos tarihleri arasında online platformlarda gerçekleştirilecek.

Üniversiteden yapılan açıklamaya göre, „Öğren/paylaş/gülümse“ sloganıyla yapılacak çocuk ve aile kampları Koç Üniversitesi Hastanesi Çocuk Endokrinoloji ve Diyabet Bölümü doktorlarından Prof. Dr. Şükrü Hatun’un öncülüğünde düzenlenecek.

Diyabetli çocukların ve ailelerinin diyabetle arkadaş olmalarını, yeni bir normal yaratarak umutla yaşamlarına devam etmelerini sağlamak amacıyla düzenlenen „Arkadaşım Diyabet“ Çocuk ve Aile Kampı, bu yıl katılımcılarıyla online platformlar üzerinden bir araya gelecek.

Tüm dünyayı etkisi altına alan Kovid-19 salgını nedeniyle bu yıl 16-21 Ağustos tarihleri arasında online olarak, Microsoft Teams ve Instagram üzerinden düzenlenecek kampla 5 bin kişiye ulaşılması hedefleniyor.

Açılışını Sunay Akın’ın yapacağı, Diyabet Kampları ve Çocukların Yaşamı Üzerine Etkileri konusunda bilgi aktarılacak kampta ilk gün „O ses arkadaşım diyabet“ konseri verilecek.

Her gün farklı bir uzmanın, en güncel bilgileri içeren söyleşilerle diyabetli çocuklar ve aileleriyle buluşacağı kamp, 6 gün sürecek. Katılımcıların video, resim, soru ve paylaşımlarda bulunacağı kampın ülke çapında bir etkileşim yaratması bekleniyor.

Kamp programında, „Tip 1 Diyabetlilerle Bilinçli Farkındalık Seansları“, „Kampla Hayatı Değişen Aileler Konuşuyor“, „Tip 1 Diyabetli Sporcuların Yaşamları ve Deneyimleri“, „Mutfak Atölyesi“ gibi konular ele alınacak. (AA)

Anzeigen

-Advertisment -

Most Popular

Teknoloji şirketleri Google’ı AB’ye şikayet etti

Teknoloji alanında faaliyet gösteren çok sayıda şirket ve dernek, Google'ı internet aramalarında pazar hakimiyetini suistimal ettiği ve kendi hizmetlerine iltimas sağladığı gerekçesiyle Avrupa Birliği'ne...

28 yıllık Mölln acısı törenle anıldı

Alman meclislerindeki ırkçılık virüsü temizlensin ALMANYALILAR - Almanya’nın kuzeyinde, Schleswig-Holstein eyaletine bağlı Mölln kentinde 23 Kasım 1992 tarihinde Neonazi iki genç tarafından kundaklanan evlerinde hayatlarını...

Den digitalen Wandel verantwortungsvoll gestalten: Gemeinsame Konferenz von BÄK und CPME

Digitale Anwendungen werden in der Zukunft genauso selbstverständlich zur gesundheitlichen Versorgung gehören, wie heute Medikamente oder medizinische Instrumente. Damit Ärztinnen und Ärzte ein Grundverständnis...

Hamburg’da başörtülü Müslüman kadına sokak ortasında saldırı

ALMANYALILAR - Hamburg‘un St. Georg semti Glockengiesserwall Caddesinde yolda yürüyen 24 yaşındaki başörtülü genç bir Müslüman kadına, 51 yaşında bir Alman kadın saldırdı....