8.2 C
Hamburg
Dienstag, November 24, 2020
Start Tourismus Antalya'da "çardaklı köy"de yüzüp, serinliyorlar

Antalya’da „çardaklı köy“de yüzüp, serinliyorlar

Antalya’nın Aksu ilçesindeki sahile kurdukları çardaklarda yaz aylarını geçiren vatandaşlar, hem serinlemenin hem de tatil yapmanın mutluluğunu yaşıyor.

Kumköy sahilinde, çevredeki mahallelerin yanı sıra Türkiye’nin farklı illerinden gelen vatandaşlar, 5 yıldızlı otellerin bulunduğu bölgede kurdukları çardaklarda tatil yapıyor.

Bölgede „Çardaklı köy“ olarak bilinen sahile haziran ayı başından itibaren gelen vatandaşlar, eylül ayının ortalarına kadar burada denizin keyfini çıkarıyor.

Bölgede altyapı hizmetlerinin sınırlı olması nedeniyle tatilciler, su ihtiyaçlarını tankerlerle enerjiyi de jeneratörlerle karşılıyor. Yaklaşık 500 ahşap çardağın olduğu bölgenin, marketinin de çardaktan olması dikkat çekiyor.

Çardak köye ilgi arttı

Tatilcilerden Ahmet Yıldız (56), AA muhabirine, çocukluğundan itibaren yazları aynı sahile gelerek çardaklarda kaldıklarını söyledi.

Bu yıl yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle bölgeye olan ilginin de arttığına işaret eden Yıldız, „Her yıl 300’e yakın çardak oluyordu, bu yıl 500’ü geçti. Akşamları çok serin oluyor. Mahalledeki evimizde klimayla uyurken burada üzerimize yorgan alıyoruz. Deniz sesi de huzur veriyor. Komşularımızla akşamları sohbet ederek, geçiriyoruz.“ diye konuştu.

Serap Gök ise kış aylarında seralarda çalıştıklarını, üç aylığına ise çardağa tatile geldiklerini ifade etti.

Kumköy Mahallesi sakinlerinin, yaz aylarında çardak köye taşındığını anlatan Gök, „Burası çok serin oluyor. Koronavirüsten de izole yaşıyoruz. Akşamları çardaktan çardağa sohbet ediyor, denize de mesafeli giriyoruz. Burada zaman çok güzel geçiyor.“ diye konuştu. (AA)

Anzeigen

-Advertisment -

Most Popular

Warnhinweis: Weitere Betrugsversuche mit Phishing-Emails über angebliche Coronahilfen der EU

Erneut kursieren derzeit Emails mit einem falschen Antragsformular für Corona-Überbrückungshilfen für kleine und mittelständische Unternehmen und einen „Corona-Weihnachtsbonus“ für Soloselbständige, die angeblich vom Europäischen...

Teknoloji şirketleri Google’ı AB’ye şikayet etti

Teknoloji alanında faaliyet gösteren çok sayıda şirket ve dernek, Google'ı internet aramalarında pazar hakimiyetini suistimal ettiği ve kendi hizmetlerine iltimas sağladığı gerekçesiyle Avrupa Birliği'ne...

28 yıllık Mölln acısı törenle anıldı

Alman meclislerindeki ırkçılık virüsü temizlensin ALMANYALILAR - Almanya’nın kuzeyinde, Schleswig-Holstein eyaletine bağlı Mölln kentinde 23 Kasım 1992 tarihinde Neonazi iki genç tarafından kundaklanan evlerinde hayatlarını...

Den digitalen Wandel verantwortungsvoll gestalten: Gemeinsame Konferenz von BÄK und CPME

Digitale Anwendungen werden in der Zukunft genauso selbstverständlich zur gesundheitlichen Versorgung gehören, wie heute Medikamente oder medizinische Instrumente. Damit Ärztinnen und Ärzte ein Grundverständnis...