ALMANYALILAR

Bursa’daki sel felaketi meclise taşınacak

Bursa’da yoğun yağışın ardından çıkan sel, şehri olumsuz etkiledi ve yolda ne varsa sürükledi. Bursa’nın Tahtakale semtinden, Osmangazi semtine inen sel, yolda bir hamile kadını da sürüklerken, esnaflardan biri de sele kapılan kadını kurtardı, hastaneye yetiştirildi. Selin bastığı bölgeyi inceleyen CHP, bu sorunu meclise taşıyacaklarını bildirdi.

11

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP), Bursa’da yaşanan sel felaketinin olduğu bölgeleri ve kapalı çarşıyı gezip, esnaflarla görüştü. Esnaflardan bilgi alan CHP Bursa İl Başkanı İsmet Karaca: “Esnafımız ciddi sıkıntı yaşıyor. Burası 60 yıllık bir çarşıdır. Bursa’nın en değerli yeridir. Burada bu çağda bu sorunlar yaşanıyorsa, demek ki Bursa’nın ciddi bir yönetim sorunu vardır. Milletvekilimiz Nurhayat Altaca Kayışoğlu, Osmangazi İlçe Başkanımız Mete Akyolcular ve il yöneticisi ve Belediye Meclis Üyesi arkadaşlarımızla birlikte esnafımıza geçmiş olsun dileklerimizi ilettik. Bu sorunların çözülmesi için baskı unsuru oluşturacağız, sorunları gereken yerlere ileteceğiz ve ilk Belediye Meclisi’nde konusu gündeme getireceğiz,” dedi.

1

CHP’nin Bursa Vekili Kayışoğlu, Kapalıçarşının alt yapı ve klima sorununun olduğuna değinerek şunları söyledi:

Bursa’da yağışın ardından Kapalıçarşı ve çevresini sel bastı. Görüntüleri zaten herkes sosyal medyada gördü. Kapalıçarşı alt katta altyapı yetersizdir. Buranın klima sorunu var. Klima çalışmadığı için hem sıcak oluyor hem de klima dışarıdan aldığı havayı buraya verdiği için sağlık açısından da koruyucu nitelik taşıyor, o da yapılmamıştır,” dedi.

Turgay Kılıç / 20.06.2020

 

Kommentar verfassen

Trage deine Daten unten ein oder klicke ein Icon um dich einzuloggen:

WordPress.com-Logo

Du kommentierst mit Deinem WordPress.com-Konto. Abmelden /  Ändern )

Google Foto

Du kommentierst mit Deinem Google-Konto. Abmelden /  Ändern )

Twitter-Bild

Du kommentierst mit Deinem Twitter-Konto. Abmelden /  Ändern )

Facebook-Foto

Du kommentierst mit Deinem Facebook-Konto. Abmelden /  Ändern )

Verbinde mit %s

%d Bloggern gefällt das: