5.3 C
Hamburg
Freitag, November 27, 2020
Start Home Türkiye İşçi Partisi Genel Başkan Yardımcısı Barış Atay’a gözdağı

Türkiye İşçi Partisi Genel Başkan Yardımcısı Barış Atay’a gözdağı

Türkiye İşçi Partisi (TİP) Genel Başkan Yardımcısı Hatay Milletvekili ve oyuncu Barış Atay Mengüllüoğlu, parti aracının tekerinin bijonlarından (teker vidaları) ikisinin seyir halindeyken söküldüğünü ve kalan üçünün de gevşetildiğini belirtti.

 

TİP Milletvekili Barış Atay, parti aracının tekerinin fotoğrafını paylaştı ve iki bijonun söküldüğünü belirtti. Tekerin fotoğrafında iki bijonun söküldüğü görülürken; Vekil Atay, aracın servisteki muayenesinde diğer bijonlarının da gevşetildiğini belirtti ve şu açıklamayı yaptı:

Antakya’da ve bölgede partimizin faaliyetlerinde kullandığımız araç. Yolda giderken, 2 bijon yerinden çıktı. Servis, 5 bijonun da gevşetilmiş olduğunu belirtti. Bu müdahalenin, tahmin ettiğimiz şey olmadığını umuyoruz. O yüzden uyarıyoruz! Sorumlusunu ya siz bulursunuz ya da biz!” dedi.

Ayrıca konuya ilişkin resmî açıklama yapan TİP Genel Merkezi, gözdağına karşı boyun eğmeyeceğini ifade ederken, yetkililerin de yaptığı ön incelemeyle aracın takla atması amaçlandığını açıkladı.

TİP’in yaptığı resmî açıklama ise şöyle:

Bugün Genel Başkan Yardımcımız Hatay Milletvekili Barış Atay Mengüllüoğlu’nun ve Hatay İl Örgütümüzün parti faaliyetleri için kullandığı araca, lastik bijonlar gevşetilerek sabotaj düzenlendiği anlaşılmıştır.

Aracı kullanan yoldaşımız, herhangi bir kaza yaşanmadan durumu fark etmiştir ve kendisinin sağlık durumu iyidir. Ancak şans eseri hiç kimsenin zarar görmemiş olması durumun ciddiyetini hafifletmez.

Konuyla ilgilenen Valilik, Emniyet görevlileri ve teknik personelin ön incelenmesinde araca kasıtlı olarak müdahale edildiği ve aracın takla atmasının hedeflendiği belirtilmiştir.

Yoldaşlarımızın canına kast eden bu alçakça saldırının failleri bilsinler ki hiçbir güç Türkiye İşçi Partisi’ni yolundan döndüremez. Türkiye İşçi Partisi, hiçbir karanlık odağın gözdağına boyun eğmez.

Failler bulunana ve gerekli cezayı alana kadar konunun takipçisi olacağız.”

Turgay Kılıç / 14.06.2020

Vorheriger ArtikelErdoğans Spitzelnetz
Nächster ArtikelGesundheit statt Profite

Anzeigen

-Advertisment -

Most Popular

Von der Leyen zu Verhandlungen mit dem Vereinigten Königreich: die nächsten Tage werden entscheidend sein

Kommissionspräsidentin Ursula von der Leyen hat Mittwoch vor dem Europäischen Parlament über Fortschritte bei den Verhandlungen mit dem Vereinigten Königreich berichtet. Einige wichtige Fragen...

Uetersen’in yeni Belediye Başkanı Dirk Woschei oldu

ALMANYALILAR- Almanya Schleswig-Holstein Eyaleti Uetersen kentinde yapılan ikinci tur belediye başkanı seçimini Dirk Woschei (SPD) kazanarak yeni Belediye Başkanı oldu. Alman Hristiyan Demokrat Partisi (CDU)...

BUND fordert ein Ende der Gewalt im Dannenröder Wald

Der Bund für Umwelt und Naturschutz Deutschland (BUND) fordert ein Ende der Gewalt im Wald. „Die Zuspitzung der Auseinandersetzung erfüllt uns mit großer Sorge....

Cum-Ex’e Başlarken

ALMANYALILAR - 20 Mart 2018 tarihinde Alman vergi müfettişleri MM Warburg & CO adlı özel bir bankanın yöneticilerinden Christian Olearius’un evinde arama yaptılar. Ortada...