13.9 C
Hamburg
Freitag, Oktober 2, 2020
Start Kultur Festivals İranlı sanatçı Hollanda Uluslararası Film Festivali'nde parladı

İranlı sanatçı Hollanda Uluslararası Film Festivali’nde parladı

 

Gürgan, İRNA- İranlı sanatçı ve film yapımcısı Muhammad Rıza Keyvanfer’ın yönettiği ‘Tepeler Arasında’ adlı filmi, Hollanda’daki Uluslararası Mena Film Festivali’nde En İyi Film Ödülü’ne layık görüldü.

Gülistan Kültür ve İslami İrşat İl Kurumu Halka İlişkiler Dairesi’nden yapılan açıklamaya göre, Keyvanfar’ın ilk sinema deneyimi olan film, ünlü İranlı yönetmen Abbas Kiyarüstemi’nin danışmanlığı ile 2019’da gösterime hazırlandı ve Hollanda’daki katılımı, 6. uluslararası katılımıdır.

Bağımsız bir film olan ‘Tepeler Arasında’ daha önce de Güney Kore’de düzenlenen Uluslararası Busan Film Festivelinde,  Çin Hainan Film Festivali, Toronto Cyrus Film Festivali ile Fransa ve İsveç’te düzenlenen etkinliklerde seyici ile buluşmuştu.

Göçebelerin yaşadığı bölgelere gönderilen ve buralarda yaşamın zorluklularını görünce, bu bölge eğitim ve öğretim sorunlarını gözler önüne sermek isteyen bir öğretmen askerin hikayesini odağına alan bu filmden önce Keyvanfer, 2013’te Şikago Film Festivali’nde de En İyi Belgesel Ödülü’nü elde etmişti.

11-13 Haziran 2020 tarihleri ​​arasında düzenlenen Mena Film Etkinliği, ana kategorisinde kimlikler ve azınlıkları konusu ile Orta Doğu ve Kuzey Afrika bölgelerindeki siname filmlerini ele aldı.

Mena’nın kapanış töreni Lahey’deki Tiyatro Salonu’nda yapılırken, festivalde seçilen filmler çevrimiçi olarak gösterildi.

Koronanın Avrupa’da yarattığı özel koşullar nedeniyle, Muhammed Rıza Keyvanfer’ın festivalin kapanış törenine katılması mümkün değildi, ancak gönderdiği video mesajı Mena’nın kapanış töreninde yayınlandı.

IRNA

Anzeigen

-Advertisment -

Most Popular

Startschuss für Forschungsnetzwerk Wasserstoff

Zum Start des vom Bundesministerium für Wirtschaft und Energie gegründeten Forschungsnetzwerks Wasserstoff findet heute eine digitale Auftaktveranstaltung mit mehr als 1.000 Teilnehmern statt. Damit...

Almanya’da aşırı sağcılık skandalı Anayasa Koruma Teşkilatına uzandı

Almanya'da son günlerde gündemden düşmeyen emniyet teşkilatı içindeki aşırı sağ eğilimli personel skandalının, demokratik düzeni ilgilendiren tehditler konusunda istihbarat toplama ile görevli Anayasa Koruma...

„Arbeitsmarkt stabilisiert sich langsam, aber die Krise ist noch nicht vorbei“

Bundesarbeitsminister Hubertus Heil zu den Arbeitsmarktzahlen für September 2020 „Die aktuellen Zahlen der Bundesagentur für Arbeit zeigen einen Arbeitsmarkt, der sich langsam stabilisiert. Im Monat...

Kız kardeşler broşürde gördükleri ilanla başladıkları tekvandoda milli oldu

Milli takıma seçilen Şeyma ve Zeynep Hacıoğlu kardeşler, Avrupa şampiyonalarında mücadele etmenin hayalini kuruyor Tekirdağ'da yaşayan Şeyma ve Zeynep Hacıoğlu kardeşler, gördükleri ilanla başladıkları tekvandoda...