ALMANYALILAR

Türkiye’deki vakalarda artış gözlendi

Türkiye’de Covid-19’un günlük verileri açıklandı. Veriler içerisinde vakaların ciddi oranda arttığı göründü ve ölenlerin sayısı ise azalmaya devam ediyor.

123

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Yeni Tip Koronavirüs(Covid-19) 12 Haziran verilerini açıkladı. Hergün binin altına düşen vakalarda, bugünkü(12 Haziran) vakalar binin üzerine çıktı. Türkiye’deki 12 Haziran’da açıklanan veriler ise şöyleydi;

41 bin 13 test yapıldı. Bu testler sonucunda bin 195 vaka tespit edildi. 15 kişi hayatını kaybederken, 12 Haziran itibariyle iyileşenlerin sayısı ise bin 242 kişi olarak kayıtlara geçti.

Toplam sonuçlarda artış

12 Haziran ile açıklanan veriler, Türkiye’nin toplam sonuçlarında artışı gösterdi.

Bu sayede;

Türkiye’de son 3 ayda toplamda 2 milyon 541 bin 903 test yapıldı. Bu testlerin sonucunda, 4 bin 778 bin kişi ise hayatını kaybederken; 175 bin 218 vaka tespit edildi. Toplamda yoğun bakım hasta sayısı 664, toplam solunum cihazına bağlı olan hasta sayısı 282 ve toplamda iyileşenlerin sayısı ise 149 bin 102 olduğu sonuçlandı.

Geçen hafta neler yaşandı

Geçen hafta içi Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, hafta sonu 6 ve 7 Haziran günlerinde sokağa çıkma kısıtlamasının olmayacağını belirtmişti. Perşembe gecesi İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun ve Partili Cumhurbaşkanı R.Tayyip Erdoğan’ın da talimatıyla 6 ve 7 Haziran’da sokağa çıkma kısıtlamasının getirilmesi istenmişti. Herkes planlarını iptal ederken, Cuma saat 11.54’te bir dizi twitle açıklama yapan Erdoğan, sokağa çıkma kısıtlamasını kaldırdı, hafta sonu birçok yurttaş piknik alanlarına, gezilere akın etti. Sokağa çıkma polemiğinin muhalefet tarafından tepkisiyle karşılanmıştı.

Turgay Kılıç / 13.06.2020

Kommentar verfassen

Trage deine Daten unten ein oder klicke ein Icon um dich einzuloggen:

WordPress.com-Logo

Du kommentierst mit Deinem WordPress.com-Konto. Abmelden /  Ändern )

Google Foto

Du kommentierst mit Deinem Google-Konto. Abmelden /  Ändern )

Twitter-Bild

Du kommentierst mit Deinem Twitter-Konto. Abmelden /  Ändern )

Facebook-Foto

Du kommentierst mit Deinem Facebook-Konto. Abmelden /  Ändern )

Verbinde mit %s

%d Bloggern gefällt das: