4 C
Hamburg
Dienstag, November 24, 2020
Start Home CHP’yi rahatsız eden görüntüler

CHP’yi rahatsız eden görüntüler

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Bursa-Gürsu İlçe Başkanı Haşim Öztürk, Gürsu’daki sorunların yanı sıra, çevre kirliliğine, yapımı ve onarımı yapılmayan görüntüleri paylaştı. Ayrıca görüntüleri paylaşınca da, “Gürsu’da hayaller Paris, gerçekler Yenidoğan” dedi.

Timsah heykelli kavşağa ekilen çiçekler güzel olmuş. Büyük hizmet olarak haberlere de konu edilmiş. Kutlarız ve teşekkür ederiz. Ama ilçemizi Paris gibi gösteren bu fotoğraf, Gürsu’da sadece bir tek yerde çekilebiliyor. O kavşaktan başınızı nereye çevirseniz mezbelelik. Belediye Başkanı makyajla uğraşıyor, güya şov yapıyor ama Gürsu’nun gerçeği böyle değil. Burada hayaller Paris ama acı gerçekler Yenidoğan. Gürsu’nun gerçek fotoğrafını kamuoyu ile paylaşacağız,” diyen CHP’li Öztürk, AKP’nin çoğunlukta oy aldığı Bursa’nın Gürsu ilçesinin hizmetinde aksamalar meydana geldiğini ve mağduriyetin başında da Yenidoğan mahallesinin olduğunu belirtti.

CHP Gürsu İlçe Başkanı Öztürk: “Çünkü belediye rutin hizmetlerini bile layıkıyla veremez duruma getirildi. Kasa tamtakır, yönetim zafiyeti had safhada, belediyenin ne kadar malı mülkü varsa satıp, vaziyeti idare etmeye çalışıyorlar. Ama herkes emin olsun, velev ki belediyenin bütün mülklerini satıp gelir elde etseler de, bu kötü yönetim anlayışıyla kasada yine beş para bırakmazlar” dedi.

Ayrıca mahalle gezisinden de bazı izlenimlerini de aktaran CHP’li Başkan Öztürk, Yenidoğan Mahalle muhtarı Ahmet Kozoğlu’nu da ziyaret edip, mahallenin belirli sorunlarıyla ilgili bilgi alış verişinde bulunurken şunları ekledi:

„Yenidoğan Mahallesi’ndeki park çok bakımsız ama yine de idare eder durumda. Fakat 2,5 ay önce ağaçlar sökülmüş, çukurları aynen duruyor. Parkta aydınlatma yok, gece kimin ne yaptığı belli değil, karanlıkta o çukurlara düşecek kişilerin yaralanma riski var. Parktaki basketbol sahasında teller ve koruma çitleri, çocuklar için yaralanma ve ölüm tehlikesi yaratacak kadar kötü durumda. Ramiz Yiğit Caddesi’ne baktığımızda, her yer çöp yuvasına dönüşmüş. Belediye maalesef en temel hizmet kalemi olan temizliği bile yapmıyor. Yenidoğan Mahallesi Sağlık Ocağı’nın kapısına bantlar çekilmiş, vatandaşa gelmeyin diyorlar. İçler acısı durum sadece Belediye değil, tüm kamu kurumlarının hizmetlerine de sirayet etmiş durumda. Kısacası vaziyet kötü.”

Diese Diashow benötigt JavaScript.

‘Elçiye zeval olmaz’

CHP İlçe Başkanı Haşim Öztürk, Gürsu İlçe Belediye Başkanı Mustafa Işık’ı akşam saatlerinde çay içmek için şu sözlerle davette bulundu: “Elçiye zeval olmaz. O daveti ben ileteyim. Yenidoğan’da oturanlar Başkan Işık’ı mahalleye çay içmeye davet ediyor, mahallenin durumunu ailece gelip gözlesin istiyor. Hatta söz veriyorlar, ‚çocuklarımızın parkta karşıya karşıya kaldığı ortamı bizzat gözlemlesin. Mahalledeki bu rezilliği bize reva görüyorsa, açıkça söylesin. Söz, biz de itirazda bulunmayız, 25 bin nüfuslu mahalle kendi kaderine terk edilmiş diye feryat etmeyiz‘ diyorlar.

Turgay Kılıç / 11.06.2020

Anzeigen

-Advertisment -

Most Popular

Coronavirus: EU-Kommission stellt 200 Desinfektionsroboter für europäische Krankenhäuser zur Verfügung

Im gemeinsamen Kampf gegen das Coronavirus hat die EU-Kommission den Kauf von 200 Desinfektionsrobotern in die Wege geleitet, die an Krankenhäuser in ganz Europa...

Contemporary Istanbul, 16 Aralık’ta sanatseverlerle buluşacak

Contemporary Istanbul'un (CI) 15. edisyonu, çevrim içi ve fiziki olarak 16-20 Aralık'ta sanatseverlerin beğenisine sunulacak. Türkiye ve dünya çağdaş sanatından örnekleri bir araya getiren etkinlik,...

Audiovisuelle Medien: Kommission leitet Vertragsverletzungsverfahren gegen Deutschland und weitere Mitgliedstaaten ein

Die Europäische Kommission hat Montag ein Vertragsverletzungsverfahren gegen Deutschland und 22 weitere Mitgliedstaaten sowie das Vereinigte Königreich eingeleitet, weil sie die neuen Vorschriften zur...

„Organların çiçek açtığı“ sergi

Edirne'de Osmanlı döneminde tıp medresesi olarak kullanılan müzenin bahçesinde açılan organların çiçek desenleriyle bezendiği anatomi illüstrasyon sergisi ilgi gördü. TÜ Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu,...