ALMANYALILAR

OBA Makarna Çalışanlarında Salgın Görüldü

Türkiye’nin en büyük makarna üreticisi olan ve 86 ülkede ürünleri satılan OBA Makarna’da çalışan işlerin 26’sında korona virüsü tespit edildi.  

oba makarna

ALMANYALILAR – OBA Makarnacılık San. ve Tic. A.Ş.‘nin Gaziantep’deki merkez fabrikasında çalışan 26 işçide korona virüsü tespit edildi. İlgili sağlık kurumları testleri pozitif çıkan işçilerin kimlere hastalık bulaştırmış olabileceklerini belirlemek üzere çalışma başlattılar.

Şirketin Gaziantep 4. Organize Sanayi Bölgesi’nde faal olan fabrikasında çalışan T.B. adlı işçi rahatsızlanarak hastaneye gitti. Hastanın semptomlarından şüphelenince korona testi yapıldı. Yapılan testin sonucu pozitif çıkınca temas ettiği ailesi de incelemeye alınıp test edildiler. Belirtiler aile üyelerinde de ortaya çıkınca işçinin oturduğu mahalle komple karantinaya alınarak giriş ve çıkışları kapatıldı. Mahallenin muhtarı Mehmet İlgin’de mahalle sakinlerinden T.B. isimli işçide korona virüs tespit edilmesinin ardından mahallede karantina işlemlerinin başlatıldığını tasdikledi.

İlgili kurumlar bir sonraki hamle olarak bahsi geçen fabrikada çalışan işçilerin tamamına test yapmak zorunda kaldılar. Yapılan testler sonucu 25 işçide daha virüs saptandı. Yapılan testler pozitif çıktı. Sağlık ekipleri bu işçilerin de kimlerle temas halinde olduklarını saptamak için çalışmalarını genişletmek zorunda kaldılar.

10.06.2020

Kommentar verfassen

Trage deine Daten unten ein oder klicke ein Icon um dich einzuloggen:

WordPress.com-Logo

Du kommentierst mit Deinem WordPress.com-Konto. Abmelden /  Ändern )

Google Foto

Du kommentierst mit Deinem Google-Konto. Abmelden /  Ändern )

Twitter-Bild

Du kommentierst mit Deinem Twitter-Konto. Abmelden /  Ändern )

Facebook-Foto

Du kommentierst mit Deinem Facebook-Konto. Abmelden /  Ändern )

Verbinde mit %s

%d Bloggern gefällt das: