11.9 C
Hamburg
Dienstag, Mai 11, 2021
StartHomeHainan Serbest Ticaret Limanı'nın inşa planı açıklandı

Hainan Serbest Ticaret Limanı’nın inşa planı açıklandı

 

Çin Devlet Konseyi, Hainan Serbest Ticaret Limanı inşasıyla ilgili genel planı açıkladı.

Konsey tarafından düzenlenen basın toplantısına, Ulusal Kalkınma ve Reform Komisyonu ile Maliye Bakanlığı ve Ticaret Bakanlığı gibi kurumlardan yetkililer katıldı.

Ulusal Kalkınma ve Reform Komisyonu Başkan Yardımcısı Lin Nianxiu toplantıda yaptığı konuşmada, plana göre Hainan Serbest Ticaret Limanı inşasının tamamlanmasından sonra, bölgede ticaret, yatırım, sınır ötesi sermaye akışı, personel giriş-çıkışı, taşımacılık, verilerin güvenli ve düzenli şekilde nakliyesi olmak üzere altı alanda kolaylık gerçekleştirileceğini belirtti.

Liman inşasının iki aşamalı olarak tamamlanacağına işaret eden Lin, ilk aşamada 2025 yılına kadar ticaret ve yatırımın serbestleştirilmesi ve kolaylaştırılması hedefine ulaşmak üzere, açılma sürecinin düzenli olarak ilerletileceğini dile getirdi.

Lin, ikinci aşamalı hedef kapsamında da 2035 yılına kadar, açılma prosedürünün ve ilgili düzenlemelerin daha da iyileştirileceğini kaydeeti. Lin, „Ticaret, yatırım, sınır ötesi sermaye akışı, personel giriş-çıkışı, taşımacılık, verilerin güvenli ve düzenli şekilde nakliyesi olmak üzere altı alanda tamamen serbestlik ve kolaylık gerçekleştirilecek. Böylece yüksek seviyeli bir serbest ticaret limanının inşası tamamlanmış olacak.“ diye konuştu.

CRI

Anzeigen

-Advertisment -spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img

Most Popular