11.9 C
Hamburg
Dienstag, Mai 11, 2021
StartGesundheitBursa’da müzeler açılıyor

Bursa’da müzeler açılıyor

CHP Nilüfer İlçe Belediyesi, pandemi sebebiyle kapalı olan müzeleri; salgına karşı aldığı tedbirler eşliğinde yeniden açmayı planlıyor.

 

Bursa’nın ilçesi Nilüfer CHP İlçe Belediyesi Başkanlığı, uzun süre kapalı kalan Mysia Fotoğraf Müzesi, Nilüfer Belediyesi Müzesi, Görükle Mübadele Evi müzelerini salgına karşın alınan önemli tedbirler eşliğinde 9 Haziran’da hizmete açıyor. Koleksiyon sergilerinin bulunduğu 185 yazar ve şairin kitap el yazmaları, kitap eskizleri, daktilolar ve gözlük, kalem, pipo gibi kişisel eşyalarının yer aldığı Nilüfer Belediyesi Edebiyat Müzesi ile Bursa’nın ilk ve tek, Türkiye’nin üçüncü fotoğraf müzesi olan Mysia Müzesi ve Görükle’de yer alan Mübadele Evi’nde yeni dönem için tüm hazırlıklar yapılıyor.

muzeler (10)

“Özel Müze” statüsü kazanan Nilüfer Belediyesi Edebiyat Müzesi ve Mysia Fotoğraf Müzesi ile Görükle Mübadele Evi müzelerini gezmek isteyenlerin mutlaka maske takacağının da altını çizdiler. Ayrıca girişte dezenfektan kullanmaları istenecek olan ziyaretçiler de sınırlı sayıda kişiler alınacak. Edebiyat Müzesi’ne aynı anda 7 kişi, Fotoğraf Müzesi ve Mübadele Evi’ne de 10 kişi girebilecek.

Pazartesi günleri hariç, haftanın 6 günü saat 09.00 ile 18.30 saatleri arasında açılacak olan müzeler için, ziyaretçilerin sosyal mesafeyi korumaları amaçlanıyor ve açıldıktan sonra da sürekli dezenfekte edilerek ziyaretçilerin ağırlamaya devam edecek.

Turgay Kılıç / 07.06.2020

Anzeigen

-Advertisment -spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img

Most Popular