5.7 C
Hamburg
Samstag, Mai 8, 2021
StartHomeKendi evinde boğazı kesilerek katledilen Çağla’nın cinayeti aydınlatılmalı

Kendi evinde boğazı kesilerek katledilen Çağla’nın cinayeti aydınlatılmalı

Türkiye’de cinayete kurban giden Çağla Tuğaltay’ın failleri henüz bulunamadı ve cinayetin bulgularına rağmen, dosyanın zaman aşımından kapatılma kararına varıldı. Dosyanın açık kalması için başlatılan imza kampanyasına ise destek büyüyor.

 

20 yıl önce Haziran 2000 yılında boğazı kesilerek öldürülen Çağla Tuğaltay, annesiyle her zamanki gibi okuldan çıkıp eve giderken, bu defa öldürüldüğü gün annesinin doktor randevusu sebebiyle ve doktordaki işlemlerin de biraz uzamasıyla eve gittiğinde kendi anahtarıyla eve girdi. Alınan bilgilere göre, 15 yaşındaki Çağla Tuğaltay, neşeli ve ailesine düşkün biriydi. Boğazı kesilerek öldürülen Çağla’nın cesedini de komşusu Nilgün Çemberli’nin bulduğunu, ağabey İlker Tuğaltay’dan şüphelenilse de ağabey İlker, cinayet haberini ve ayrıntıları otobüste öğrendiği doğrulandı.

Tecavüz edilmemişti

1985 doğumlu ve Levent Kız Meslek Lisesi Çocuk Gelişimi Bölümü öğrencisi Çağla Tuğaltay’ın tecavüz edildiğine dair şüpheler oluşmuştu. Ceset, ağabey İlker Tuğaltay’ın yatağında okul üniformalarıyla yatarken bulunmuştu. Giyindiği iç çamaşırı çıkarılmış, tayt ise yerdeydi. Boğazı da kesikten dolayı kanlar içindeydi. Anne Günnur Tuğaltay, katilin erkek olduğuna kanaat getirse de, olay aslında öyle değildi. Çağla Toğaltay tecavüz edilmemiş, evde eşyalar çalınmamış, kapıda ise zorlanma belirtilerine de rastlanmamıştı. Apartmana giren yabancıların da olmadığı tespit edilmişti.

Katilin rahat tavırları

Boğazı kesilerek öldürülen Çağla Tuğaltay’ı odası dışında evin herhangi bir yerinde arbede olmadığı ortaya çıkmıştı. Katil cinayetin işlendiği evde rahatça dolaşıp, buzdolabını açmış ve mutfağın lavabosunda ise ellerini yıkamıştı.

Başlatılan o imza kampanyası

Çağla Tuğaltay’ın cinayet dosyasının zaman aşımı sebebiyle kapanmaması için “http://chng.it/pC5vYwQn” adresinde başlatılan imza kampanyası; birçok kişiyi seferber etti. Çağla’nın evinde ölü olduğunu gören komşular, farkında olmadan delillerin karışmasına sebep olsa da Çağla Tuğaltay’ın tırnaklarının arasındaki delili inceleyen Kriminal Ekibi, 2014 yılında bir erkeğe ait DNA örneğine rastladı. Bu örneğin de bir deri döküntüsü olduğu kanıtına ulaştı.

Cinayette zaman aşımı olmaz’ diyerek başlatılan bu kampanyaya verilen destek git gide büyüyor.

Turgay Kılıç / 02.06.2020

Anzeigen

-Advertisment -spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img

Most Popular