ALMANYALILAR

Grup Yorum’un 9. Bağımsız Türkiye konseri geliyor

Sürekli sol eğilimli, kardeşlik türküleri, iğneleyici tarzda da Türküler söyleyen Grup Yorum, nihayet istedikleri konsere ulaşabildiler.

grup yorum_0

Grup Yorum, protest, özgün müzik, Anadolu Rock tarzlarında Türküler, müzikler yaparak; devrimci ve politik alanlarda da birçok içerikler üreten bir müzik grubudur. 1985’ten beri çizgilerini koruyan ve halktan yana olan bu müzik grubundan İbrahim Gökçek ve Helin Bölek; adil yargılanmadıkları için, ölüm orucuna başladılar. Talepler karşılanmayınca Helin Bölek, ölüm orucunun 288’inci gününde hayata gözlerini yumdu. İbrahim Gökçek ise konser talebinin olumlu karşılanacağı duyumuyla ölüm orucunun 323’üncü gününde ara verip, hastaneye kaldırıldıktan iki gün sonra hayata gözlerini yummuştu.

Konserlerini Helin ve İbrahim’e adıyorlar

Etkin Türkü ve müzikler yapan Grup Yorum, nihayet istedikleri konsere ulaşmış ve 9 Ağustos Pazar günü İstanbul’daki Yeni Kapı Miting alanında saat 15.00’da konser verecekler. Ve bu konseri de ölüm orucu sebebiyle hayatlarını kaybeden grup arkadaşları Helin Bölek ve İbrahim Gökçek’e adıyorlar. Bu da Grup Yorum’un 9’uncu bağımsız Türkiye konseri olarak tarihe geçmiş olacak.

yorum

Turgay Kılıç / 02.06.2020

Kommentar verfassen

Trage deine Daten unten ein oder klicke ein Icon um dich einzuloggen:

WordPress.com-Logo

Du kommentierst mit Deinem WordPress.com-Konto. Abmelden /  Ändern )

Google Foto

Du kommentierst mit Deinem Google-Konto. Abmelden /  Ändern )

Twitter-Bild

Du kommentierst mit Deinem Twitter-Konto. Abmelden /  Ändern )

Facebook-Foto

Du kommentierst mit Deinem Facebook-Konto. Abmelden /  Ändern )

Verbinde mit %s

%d Bloggern gefällt das: