10 C
Hamburg
Freitag, Mai 14, 2021
StartHomeGeorge Floyd'un kardeşi isyan etti: Trump sürekli sözümü kesti

George Floyd’un kardeşi isyan etti: Trump sürekli sözümü kesti

ABD’nin Minneapolis kentinde polis şiddeti sonucu hayatını kaybeden siyahi George Floyd’un erkek kardeşi Philonise Floyd, ABD Başkanı ile telefon görüşmesinin çok hızlı olduğunu belirterek Trump’ın tavrına isyan etti: Bana konuşmak için fırsat dahi vermedi.Sürekli sözümü kesti.

 

ABD’nin Minneapolis kentinde polis şiddeti sonucu hayatını kaybeden sGeorge Floyd’un erkek kardeşi Philonise Floyd ve ailesi, ABD Başkanı Donald Trump ve eski ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden ile telefonda görüştü.

„BANA KONUŞMAK İÇİN FIRSAT DAHİ VERMEDİ“

CNN’e konuşan Floyd, Trump ile yaptığı telefon görüşmesinde konuşmasına izin verilmediğini ifade ederek „Bana konuşmak için fırsat dahi vermedi. Bayağı zordu. Onunla konuşmaya çalışıyordum ama o sürekli sözümü kesiyordu“ dedi.

„KARDEŞİM İÇİN ADALET İSTEDİM“

Floyd, Trump ve Joe Biden’dan kardeşi için adalet istediğini belirterek, Joe Biden ile konuşmasında kendisine yalvardığını belirtti. Floyd „Başkan Yardımcısı Biden’dan adalet istedim. Daha önce hiç kimseye yalvarmamıştım ama ona yalvardım. Kardeşim için adalet istedim“ diye konuştu.

„FLOYD’UN AİLESİ İLE KONUŞTUM“

Floyd’a yapılan şiddet için „asla yaşanmamalıydı“ ifadesini kullanan ABD Başkanı Trump „Floyd’un ailesi ile konuştum, muhteşem insanlar. Umuyorum her şey olması gerektiği gibi ilerler, onların acısını anlıyorum. Floyd’un ailesi adaleti, Minnesota halkı da güvenli bir şekilde yaşamayı hak ediyor“ demişti.

Trump, „Floyd’u öldüren polis hakkında ne düşünüyorsunuz?“ sorusuna, „Gördüklerim hiç hoşuma gitmedi, korkunç bir tabloydu. Ailesinin açısından da çok zor bir durum. Ailesine baktığımızda, George’a neler yapıldığını göreceksiniz. George, büyük bir acı içindeydi ve nefes alamıyordu. İzleyen herkes bunu görür“ cevabını vermişit.

NE OLMUŞTU?

46 yaşındaki George Floyd, dolandırıcılık şüphesiyle Minneapolis’te polisler tarafından gözaltına alınırken, bir polisin uzun süre ensesine diziyle basması nedeniyle dakikalarca „Nefes alamıyorum“ diye yalvarmıştı.

Floyd’un hastanede hayatını kaybettiği belirtilirken, yoldan geçen vatandaşların cep telefonlarıyla kaydettiği görüntüler sosyal medyada paylaşılmıştı.

Görüntüler, ülkede siyahilere yönelik polis şiddeti tartışmalarını tekrar alevlendirmiş ve Minneapolis başta olmak üzere birçok şehirde protestolara yol açmıştı.

Karar

Anzeigen

-Advertisment -spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img

Most Popular