11.9 C
Hamburg
Dienstag, Mai 11, 2021
StartHomeHalk Sanatçısı Pınar Aydınlar’a ve ailesine ölüm tehdidi

Halk Sanatçısı Pınar Aydınlar’a ve ailesine ölüm tehdidi

Sanatçı Pınar Aydınlar sosyal medya üzerinden yayınladığı bir video ile kendisinin ve çocuklarının tehdit edildiğini kamuoyu ile paylaştı. Sanatçı bu tehditlere boyun eğip kesinlikle yılmayacağını, tehditlerden korkmadığını ve konu ile ilgili gerekenin yapılacağını açıkladı.

ALMANYALILAR – Onu hepimiz bir halk sanatçısı, ezilenlerin dostu, devrimci sanatçıların dayanışmacı yoldaşı olarak tanıyoruz. Toplumsal muhalif hemen her siyasi gelişme karşısında safını ve tavırlarını halkından yana koyan sanatçı, Grup Yorum’un adalet talebiyle gerçekleştirdiği ölüm orucu direnişinden yana saf tuttuğu için bir grup korkak faşistin tehditlerine maruz kaldığını açıkladı.

Sanatçı Pınar Aydınlar bu tehditler karşısında sesiz kalmayacağını, siyasi duruşundan, doğrularından ve düşüncelerinden vazgeçmeyeceğini, bildiği yoldan devam edeceğini söyledi. AKP hükümetinin her şeye olduğu gibi sanata, hele hele muhalif sanata karşı takındığı azgın saldırılar malum. Grup Yorum’u susturamayanların Pınar Aydınlar gibi halka mal olmuş sanatçıları korkutup tehditlerle sindirmeye çalışmaları tam bir acizlik örneği.

Her şeyden önce bu halkın sanatçısı, ezilen kitlelere mal olmuş Pınar Aydınlar kesinlikle yalnız değildir. Halkın sanatçılarını yalnız bırakılacağını sanmak, kendi çaresizliklerini şimdi de sanatçıları tehdit ederek yıldırmaya çalışmak tam bir zavallılık örneği. Aşağılık tehditler karşısında boyun eğmeyeceğini kamuoyu ile paylaşan sanatçı Pınar Aydınlar avukatı aracılığı ile kimliği saptanan şahıslar hakkında resmi bir suç duyurusunda bulunarak kendisine ve çocuklarına yönelik tehdit mesajlar ve iğrenç paylaşımlar aldığını, bahsi geçen sayfanın hayranlarınca şikâyet edilmesi gerektiğini belirterek böylelerinden korkmadığını açıkladı.

Bunun yanı sıra Aydınlar, son süreçte muhalif kadın politikacılara, Rosa Kadın Derneği başta olmak üzere pek çok saldırı ve gözaltı yapıldığına dikkat çekerek, “Mücadele eden kadın, yaşamı yeniden inşa etmeye aday olan kadındır. Bizler yaşamı yeniden inşa etmek adına bu mücadelelerdeyiz elbette. Bu baskılar hiçbir koşulda bizleri yıldıramaz” diye konuştu.

Sergilenen dayanışma karşısında bir açıklama yapan sanatçı: “Dün paylaştığım bu videodan sonra gelen halk desteğini anlatamam hepinize can kurban. Asla yalnız olmadığımı biliyordum ama yüreğinizi yüreğimin hemen üzerine koydunuz. Desteklerini, dayanışmalarını sunan her cana binlerce teşekkür ve sevgi iletiyorum. Asla korkmuyorum! Yazanların peşindeyiz! Halkın adaleti esastır benim için her daim!” ifadesinde bulundu.

26.05.2020

 

 

Anzeigen

-Advertisment -spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img

Most Popular