Werbeanzeigen
Start Kultur Halk Sanatçısı Pınar Aydınlar’a ve ailesine ölüm tehdidi

Halk Sanatçısı Pınar Aydınlar’a ve ailesine ölüm tehdidi

Sanatçı Pınar Aydınlar sosyal medya üzerinden yayınladığı bir video ile kendisinin ve çocuklarının tehdit edildiğini kamuoyu ile paylaştı. Sanatçı bu tehditlere boyun eğip kesinlikle yılmayacağını, tehditlerden korkmadığını ve konu ile ilgili gerekenin yapılacağını açıkladı.

pa

ALMANYALILAR – Onu hepimiz bir halk sanatçısı, ezilenlerin dostu, devrimci sanatçıların dayanışmacı yoldaşı olarak tanıyoruz. Toplumsal muhalif hemen her siyasi gelişme karşısında safını ve tavırlarını halkından yana koyan sanatçı, Grup Yorum’un adalet talebiyle gerçekleştirdiği ölüm orucu direnişinden yana saf tuttuğu için bir grup korkak faşistin tehditlerine maruz kaldığını açıkladı.

Sanatçı Pınar Aydınlar bu tehditler karşısında sesiz kalmayacağını, siyasi duruşundan, doğrularından ve düşüncelerinden vazgeçmeyeceğini, bildiği yoldan devam edeceğini söyledi. AKP hükümetinin her şeye olduğu gibi sanata, hele hele muhalif sanata karşı takındığı azgın saldırılar malum. Grup Yorum’u susturamayanların Pınar Aydınlar gibi halka mal olmuş sanatçıları korkutup tehditlerle sindirmeye çalışmaları tam bir acizlik örneği.

Her şeyden önce bu halkın sanatçısı, ezilen kitlelere mal olmuş Pınar Aydınlar kesinlikle yalnız değildir. Halkın sanatçılarını yalnız bırakılacağını sanmak, kendi çaresizliklerini şimdi de sanatçıları tehdit ederek yıldırmaya çalışmak tam bir zavallılık örneği. Aşağılık tehditler karşısında boyun eğmeyeceğini kamuoyu ile paylaşan sanatçı Pınar Aydınlar avukatı aracılığı ile kimliği saptanan şahıslar hakkında resmi bir suç duyurusunda bulunarak kendisine ve çocuklarına yönelik tehdit mesajlar ve iğrenç paylaşımlar aldığını, bahsi geçen sayfanın hayranlarınca şikâyet edilmesi gerektiğini belirterek böylelerinden korkmadığını açıkladı.

Bunun yanı sıra Aydınlar, son süreçte muhalif kadın politikacılara, Rosa Kadın Derneği başta olmak üzere pek çok saldırı ve gözaltı yapıldığına dikkat çekerek, “Mücadele eden kadın, yaşamı yeniden inşa etmeye aday olan kadındır. Bizler yaşamı yeniden inşa etmek adına bu mücadelelerdeyiz elbette. Bu baskılar hiçbir koşulda bizleri yıldıramaz” diye konuştu.

Sergilenen dayanışma karşısında bir açıklama yapan sanatçı: “Dün paylaştığım bu videodan sonra gelen halk desteğini anlatamam hepinize can kurban. Asla yalnız olmadığımı biliyordum ama yüreğinizi yüreğimin hemen üzerine koydunuz. Desteklerini, dayanışmalarını sunan her cana binlerce teşekkür ve sevgi iletiyorum. Asla korkmuyorum! Yazanların peşindeyiz! Halkın adaleti esastır benim için her daim!” ifadesinde bulundu.

26.05.2020

 

 

Werbeanzeigen

Almanyalılarhttp://almanyalilar.com
Online Magazin. Unparteiisch, Objektiv und Aktuell.
- Advertisment -

Most Popular

Afrika’dan göç deniz ürünleri sayesinde mümkün oldu

Küresel ısınma ve çevre kirliliği nedeniyle her geçen gün daha da kaynakları yok edilen denizler, günümüzden on binlerce yıl önce insanlığın yok olmasını önlemiş Birçok...

„Die einseitigen Aktionen der Türkei müssen ein Ende haben.“

Bei ihrem Ratstreffen in Brüssel haben die EU-Außenminister gestern (Montag) über die Beziehungen zur Türkei und die Reaktion der EU auf das sogenannte Sicherheitsgesetz...

„Schritt für Schritt hin zu mehr Normalität“

Für einen wichtigen Programmteil des Rettungs- und Zukunftsprogramms NEUSTART KULTUR hat Kulturstaatsministerin Monika Grütters heute erste Fördergrundsätze bekanntgegeben. Hiervon profitieren insbesondere Museen, Theater, Musikclubs...

Çin’de asansöre binen koronavirüs hastası, 71 kişiyi enfekte etti

Çin’de yapılan bir araştırmada, asemptomatik vakaların bir toplulukta ne kadar çok kişiye hastalık bulaştırabileceği gözler önüne serildi. Buna göre, Çin’de asansöre binen koronavirüs hastası,...

Recent Comments

Metin Yetişen on Ayşe Yılmaz Yetişen: Sevdam
Hürmet Kırmızı on Ayşe Yılmaz Yetişen: İnadına
davut aksen on Urlaub – Tatil
Mükremin Yorar on Urlaub – Tatil
Mükremin Yorar on DOMiD im Filmporträt
Mükremin Yorar on “Sadece Alman” Kiracı
Mükremin Yorar on Türkiye´de Las Tesis
Mükremin Yorar on Cem Karaca – Almancılar
Mükremin Yorar on Wohin mit der Deutschen Bahn?
Mükremin Yorar on 9 ayda 88 saldırı
musa bobur on Çocuklar Sana Emanet
ismail Firdevsoglu on Sabahattin Ali: Kuyucaklı Yusuf
%d Bloggern gefällt das: