16.3 C
Hamburg
Donnerstag, Oktober 1, 2020
Start Gesundheit Uçuş seferleri uzatıldı

Uçuş seferleri uzatıldı

Yeni Tip Koronavirüs(Covid-19) salgınının dünyayı etkisi altına alması sebebiyle, uçak şirketleri seyahat imkânlarının durdurma sürelerini uzattı.

 

Covid-19 salgınının dünyayı eskisi altına almasıyla hava, kara ve deniz seferleri durdurulmuştu. Şehir içi ve şehirlerarası yolcu taşımaları da bundan nasibini almuştı. Yeni çıkan bir genelge ile şehir içi azaltıldı, şehirlerarası yolculuk ise belirli kurallar çerçevesinde yeniden ulaşıma açıldı.

Uçak seferleri süreyi uzattı

Salgından etkilenen ve durdurma kararı alan hava yolu şirketleri, aldığı yeni kararlarla seyahatlerini durdurma kararı aldı.

Alınan bu kararlar arasında Pegasus, Türk Hava Yolları(THY), Anadolu Jet vardı.

THY ve Pegasuz, İç hatların uçuşları 4 Haziran, dış hatlara olan uçuşlar ise 10 Haziran’a kadar durdurma kararı aldı.

Pegasus ise iptal edilen Yurt İçi Seferlerinin bilet işlemleri hakkında bir dizi maddeleri açıkladı.

28 Mayıs ve 3 Haziran’da iptal olan yurt içi seferlerinin bilet işlemleri hakkında yeni bir açıklama getiren Pegasus Hava Yolu şirketi, şunları ifade etti:

Korona virüsü için alınan ilave tedbirler doğrultusunda 28.05.2020 tarihinden 03.06.2020 (dahil) tarihine kadar tüm yurt içi seferlerimiz iptal edilmiştir.

25.03.2020 tarihinde yayınlanan SHY-Yolcu yönetmeliğine istinaden Koronavirüs (COVID-19) nedeniyle iptal olan seferler için bilet işlemleri aşağıdaki gibi düzenlenecektir.

Ücretsiz Açığa Alma:

İptal olan uçuşlarınızdan doğan ücretsiz açığa alma işleminizi flypgs.com ve Pegasus Mobil Uygulaması üzerinden rahatlıkla yapabilirsiniz.

– Biletinizi açığa almak ücretsizdir.
– Açık biletinizi 1 yıl süreyle dilediğiniz rotada kullanabilirsiniz.
– Açık biletinizi kullanmadığınız takdirde uçuş yasakları kalktıktan 2 ay sonra ÜCRETSİZ İADE hakkına sahip olursunuz.
– Açığa almış olduğunuz bileti yeniden kullanırken seçmiş olduğunuz yeni bilet ile eski biletiniz aynı ücret sınıfında olduğu sürece bilet farkı alınmayacaktır.

Ücretsiz Değişiklik:

İptal olan uçuşlarınızdan doğan ücretsiz değişiklik işleminizi flypgs.com ve Pegasus Mobil Uygulaması üzerinden rahatlıkla yapabilirsiniz.

– 26 mart 2020 ve öncesinde alınan biletlerde cezasiz ve ücret farkı ödemeden 27 Mart 2021 tarihine kadar dilediğiniz bir uçuşla degisiklik yapabilirsiniz.
– 26 mart 2020 tarihinden sonra alınacak biletlerde seferin iptal olması halinde değişiklik cezası ödemeden sadece varsa yeni biletle arasındaki ücret farkını ödeyerek değişiklik yapabilirsiniz.
– Bilet değişikliği yaparken seçmiş olduğunuz yeni bilet ile eski biletiniz aynı ücret sınıfında olduğu sürece bilet farkı alınmayacaktır.

Ücretsiz İade:

İptal olan uçuşlarınızdan doğan ücretsiz iade işleminizi sadece 0 (850) 250 67 02 numaralı çağrı merkezimizi arayarak gerçekleştirebilirsiniz.

– 25.03.2020 tarihinde yayınlanan SHY-Yolcu yönetmeliğine istinaden Koronavirüs (COVID-19) nedeniyle iptal olan seferler için iade ödemenizi karşılıklı uçuş yasakları kalktıktan 2 ay sonra alabilirsiniz.“

Turgay Kılıç / 21.05.2020

 

 

Anzeigen

-Advertisment -

Most Popular

Galatasaray Kulübü 115 yaşında

"Milyonlarca taraftarı, tarihe mal olmuş sporcuları, gecesini gündüze katmış cefakar yöneticileri ile zirveye yürüyen ve bu yürüyüşü hiç bitmeyecek olan Galatasaray bugün 115 yaşında" Galatasaray...

Insekten beleben Moore

Hochmoore sind nicht nur für den Klimaschutz und den Wasserhaushalt von Landschaften von Bedeutung. Sie bieten auch Lebensraum für an die Umgebung angepasste und...

7. Perakende Teknolojileri Konferansı 7 Ekim’de başlıyor

Kategori Mağazacılığı Derneği (KMD) Yönetim Kurulu Başkanı Serhan Tınastepe, perakende sektörü ile teknoloji çözümlerini buluşturan 7. Perakende Teknolojileri Konferansı’nın dijitale taşınan oturumlarının 7 Ekim...

HDP-Bericht zur Hubschrauber-Folter in Wan

In einem Bericht der HDP zu den beiden Dorfbewohnern, die in Wan aus einem Militärhubschrauber gestoßen wurden, kommen neue Details ans Tageslicht. Feleknas Uca...