2.8 C
Hamburg
Samstag, Mai 8, 2021
StartHomeÇin Medya Grubu'nun ilk 5G+8K programı

Çin Medya Grubu’nun ilk 5G+8K programı

 

Çin Medya Grubu’nun (CMG) ilk 5G+8K teknolojisiyle hazırlanan programının lansmanı gerçekleştirildi.

CMG, yarın ve öbür gün başlayacak Çin Halk Siyasi Danışma Konferansı ve Çin Ulusal Halk Meclisi’nin yıllık toplantıları için dün, „5G+4K/8K+AI Medya İnovasyonu Tanıtım Haftası“ açılış töreni düzenledi. Törene, Çin Komünist Partisi Tanıtım Departmanı Başkan Yardımcısı ve CMG Başkanı Shen Haixiong katıldı.

Törende, 5G+8K teknolojisine dayalı yüksek çözünürlüklü sinyallerin hızlı şekilde aktarılması ve programın yapay zeka teknolojisiyle (AI) kısa süre içinde hazırlanması işlemlerinin tanıtımları yapıldı.

CMG, geçen sene Çin Halk Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 70. yıldönümü vesilesiyle düzenlenen askeri geçit töreninin görüntülerini yapay zeka (AI) teknolojisiyle düzenleyerek, program yapımının verimliliğini büyük ölçüde arttırmıştı.

CMG bu seneki meclis toplantılarında ise, „5G+4K/8K+AI“ teknolojisiyle canlı yayın gerçekleştirerek, toplantıyla ilgili yüksek çözünürlüklü görüntüleri eş zamanlı bir şekilde yeni medya platformlarında ve ülkenin bütün televizyon kanallarında yayınlamayı planlıyor.

CRI

Anzeigen

-Advertisment -spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img

Most Popular