ALMANYALILAR

Askıda gönül bağı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun başlattığı ‘Askıda fatura’ kampanyası; hızla büyüyor. İmamoğlu’nun paylaştığı kampanyanın istatistik verilerinde ise Esenyurt ilçesi 15 bin 41 fatura ödemesi ile ilk sıraya yerleşen ve en çok fatura ödeyen ilçe oldu.

imamoğlu

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı İmamoğlu, ikincisi tekrarlanan seçimleri 800 bin küsur farkla kazanıp 27 Haziran 2019’da göreve geldikten sonra, 2010’da Kültür Başkenti seçilen İstanbul’u da 25 yıllık sağ, muhafazakâr politikacıların elinden alıp, kâğıt üzerinde dönen israf ve gereksiz harcamalarını da ortaya dökmüştü. Belediyeleri devralan Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş, bahsedilen tüm belediye harcamalarını, israfları kalem kalem kamuoyuna aktarmıştı.

AKP seçmeninin faturaları da ödeniyor

Başkan İmamoğlu, cumartesi günü yayımladığı bir istatistik veride başlatılan ‘Askıda fatura’ uygulamasının sonuçları vardı. İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi(İSKİ) ve İstanbul Gaz Dağıtım Sanayi ve Ticaret A.Ş.(İGDAŞ), verileri de yer alıyor.

askıda fatura foto

16 Milyon İstanbullu için çalışıyoruz,’ sloganı ile yola koyulan CHP’li belediye, İmamoğlu öncülüğünde ve başarılı ekibiyle 15 bin 41’i Esenyurt ilçesi(CHP), 6 bin 454 Sancaktepe(AKP), 6 bin 207 ile Bahçelievler(AKP), 6 bin 73’ü Sultangazi(AKP), 5 bin 998’i Bağcılar(AKP) ilçesi takip ediyor.

Bu sayede 25 yıl sonra İstanbul’u kazanan CHP, başlattığı ‘askıda fatura’ kampanyası ile AKP seçmeninin en yoğunlukta olan ilçelerinin de faturaları ödeniyor. Bu sayede seçmenleri ayırt etmeden gönül bağı kuran İmamoğlu, yurttaşlarından tam not almayı başarıyor.

Ayrıca İGDAŞ’ın ödeme rakamı 38 bin 918; İSKİ’nin ise 83 bin 612 adet yardıma muhtaç ve faturasını ödeyemeyenlerin yardım severler tarafından ödenen fatura sayısı verilerinden oluşuyor.

Ödenmeyi bekleyen faturalar

CHP’li Başkan İmamoğlu’nun: “Kıymetli hemşehrilerim; bu zor günlerde aramızdaki dayanışmayı büyütmek ve geride kimseyi bırakmamak adına yeni bir adım daha atıyoruz. Askıda fatura uygulamamızı başlatıyoruz. Bu sayfadaki ihtiyaç sahipleri, iBB tarafından onaylanmış ihtiyaç sahibi ailelerdir. İSKİ ve İGDAŞ faturalarını ödemede güçlük çeken vatandaşlarımızı, siz hayırseverlerin desteği ile biraz daha rahatlatmak istiyoruz. Bu kampanyaya destek olacak tüm hayırsever vatandaşlarımıza en derin şükranlarımı sunuyorum,” dilekleriyle yardıma muhtaç olanlara kucak açarak, yardım severleri harekete geçirmiş ve diğer illerden de bazı yardım severler bunun için harekete geçmişti.

Askıda Fatura kampanyasında henüz 120 bin 569 ödemeyi bekleyen yardıma muhtaç fatura sahipleri var iken; 127 bin 418 ihtiyaç sahibinin faturaları ödenerek, üzerlerindeki ağır yük kalkmış oldu. Ayrıca ödenen toplam miktar ise, 16 milyon 234 bin 164 Türk Lirası.

Turgay Kılıç / 17.05.2020

Kommentar verfassen

Trage deine Daten unten ein oder klicke ein Icon um dich einzuloggen:

WordPress.com-Logo

Du kommentierst mit Deinem WordPress.com-Konto. Abmelden /  Ändern )

Google Foto

Du kommentierst mit Deinem Google-Konto. Abmelden /  Ändern )

Twitter-Bild

Du kommentierst mit Deinem Twitter-Konto. Abmelden /  Ändern )

Facebook-Foto

Du kommentierst mit Deinem Facebook-Konto. Abmelden /  Ändern )

Verbinde mit %s

Aptal-Okumalar

En fazla 50 IQ'luk film, tiyatro, dizi vs okumaları...

Muhammed Cihad Ebrari

İnsan Barışla Yaşar

Gökhan Ateş

Gerçeğin arka kapısı

girift.org

tarih, edebiyat ve bilim

alihaydar erdem

Okumak, en Erdemli Olandır!

Sanatın Net'teki Adresi

Sanat dünyasına ait en net, en güncel haberler

BENİM SİNEMALARIM

Benim sinemalarım

Mrs Mücrim

Kendi penceremden insan manzaraları

Gezgindent

Utku'nun Seyahat Blogu

Degisendunya

Teknoloji alanında son gelişmeler

%d Bloggern gefällt das: