14.1 C
Hamburg
Dienstag, Mai 11, 2021
StartHomeTv programında çocuğa cinsel yaklaşım

Tv programında çocuğa cinsel yaklaşım

Bir tv programına katılan Prof. Dr. Muttalip Kutluk Özgüven, “13-17 yaşındaki insan, vücudu mükemmeldir. Bu yaş ilk çocuğu doğurmak için ideal bir yaştır,” diyerek gündemde ‘sapık’ tepkileriyle karşılaştı.

 

İktidara yakınlığıyla bilinen ve muhafazakâr yayınlar yapan Akit Tv televizyonundaki ‘Derin Kutu’ programında cinsiyetçi yaklaşımlar konuşuldu.

Programın sunucusu Sabri Dalaman’ın konukları Dr. Lütfü Özşahin ve İstanbul Aydın Üniversitesi’nde görevli Prof. Dr. Muttalip Kutluk Özgüven’di. ‘Kadın-erkek rolleri ve ilişkileri ‘ konusunu tartışan konuklardan Muttalip Kutluk Özgüven, henüz yaşları 18’den küçük olan ve dünya üzerinde ‘çocuk’ olarak bilinen kız çocuklarının çocuk doğurabileceğini söyleyerek, tüm tepkileri üzerine topladı.

PROF. DR. ÖZGÜVENDr. Kutluk Özgüven: “O genci yaratırken (Tanrı), özellikle 13-16 yaşında olağanüstü; yani Süperman diye bir şey yok, hayal kahramanıdır. Ama ‘Süper kadın’ diye bir ırk var ve bu da 13-16 yaş arasında, istediğiniz doktora sorun en üstün nitelikli insandır. 13-17 ya da 12-17 diyelim. Bu yaşlardaki, yani balkon at bir şey olmaz demeyelim ama, muazzam jenerasyon kabiliyeti var, vücudu mükemmel falan… Yani bu yaş, ilk çocuğu doğurmak için ideal bir yaş olarak belirlenmiş. Erkekler olsun, kadınlar olsun; biraz zekâmızı koyalım,” sözleri sosyal medya Twitter’da ‘sapık’ hashtage ile paylaşılıp, Twitter’da Türkiye gündem sıralamasında ikinci oldu.

İstanbul Aydın Üniversitesi Halkla İlişkiler Departmanından; “Üniversitemizde görev yapmakta olan Prof.Dr Kutluk Özgüven’in katıldığı televizyon programında yaptığı açıklama şahsi düşünceleri olup kabul edilmesi mümkün değildir. Kendisini şiddetle kınıyoruz. Söz konusu personel hakkında hukuki süreç başlatılmıştır. KAMUOYUNA DUYURULUR,” yapılan açıklama ile Prof. Dr. Özgüven hakkında hukuki sürecin başlatıldığı bildirildi.

Turgay Kılıç / 16.05.2020

Anzeigen

-Advertisment -spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img

Most Popular