14.4 C
Hamburg
Donnerstag, Oktober 1, 2020
Start Home Turgay Kılıç: Cinsiyetçi yaklaşım tekrar boy gösterdi

Turgay Kılıç: Cinsiyetçi yaklaşım tekrar boy gösterdi

Twitter sosyal medya üzerinden bazı iktidar yanlısı hesaplar, gazeteci Nevşin Mengü  ve Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’na karşı tehditler savurdu, ahlaksızca yaklaşımlı twitler attı.

Diese Diashow benötigt JavaScript.

Twitter, dünya genelinde haber alma, haber yayma mecra aracı olarak kullanılıyor. Çok fazla tehditleri de inceleyen bu mecra, bazen böylesi tehditleri de atlayabiliyor. Haliyle kullanıcı epey fazla olan ve çoğunluğu sahte hesaplardan oluşan sosyal medya aracı olan Twitter’da, dün akşam saatlerinde cinsiyetçi yaklaşımlar yer aldı.

 

Yeşil top ve Türk Bayrağı

Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP), Genel Başkan Yardımcısı, Tanıtım ve Medya Başkanı, Kahramanmaraş Milletvekili Mahir Ünal; “Profilinde, bu işaretleri (yeşil top-Türk Bayrağı emojileri) kullananları şahsi hesaplarımızdan takip ediyoruz. Limitim dolana kadar takipte bulunacağım.

Yeşil top: “etik kurallara uyacağım”

Türk Bayrağı: “milli hesaplar” diye bir bu twiti attı.

Bu twitinin ardından AKP’li siyasilerinden tüm seçmenlerine; yeşil top ve Türk Bayrağı emojileri twitter profilinin isminin hemen yanında yer aldı.

Cinsiyetçi yaklaşımlar yeşil topu ihlal etti

AKP’li Mahir Ünal’ın yeşil toplu “etik kurallara uyacağım” çağrısı, birkaç gün sürmeden ihlal edildi. Birkaç yeşil toplu ve Türk Bayrağı kullanan sosyal medya hesapları, siyasetçi ve Ana muhalefet(CHP) partisinin İstanbul il Başkanı Canan Kaftancıoğlu’na, Gazeteci Nevşin Mengü’ye, Avukat Feyza Altun’a, Oyuncu Berna Laçin’e cinsiyetçi yaklaşımlarda bulunup, tehditler yağdırdı.

Tepkiler arttı, hükümet kanadı sessizdi

Sosyal medyadaki cinsiyeti ve tehditkâr yaklaşımlara karşın hükümetin kanadından herhangi bir uyarı gelmedi. CHP İl Başkanı Kaftancıoğlu ve Gazeteci Mengü, sosyal medya hesaplarından paylaşıp, tehdit edenleri ve ahlaksızca yaklaşanları kamuoyunun önüne sundu.

canan kaftancıoğlu

Başkan Kaftancıoğlu, tehdit eden hesapları AKP’li Mahir Ünal’ı etiketleyerek şunları yazdı:

Yardımcı olayım, etik kurallara sonuna kadar uyan hesaplarınızı takip etmeyi gözden kaçırdıysanız eğer…

Haksızlık olmasın arkadaşlara…

Unutmadan; etik kurallara uymak, işaret koymakla değil, etik ilkelere inanmakla oluyor. Hatırlatmayı görev sayarım.”

Turgay Kılıç / 15.05.2020

Anzeigen

-Advertisment -

Most Popular

Kız kardeşler broşürde gördükleri ilanla başladıkları tekvandoda milli oldu

Milli takıma seçilen Şeyma ve Zeynep Hacıoğlu kardeşler, Avrupa şampiyonalarında mücadele etmenin hayalini kuruyor Tekirdağ'da yaşayan Şeyma ve Zeynep Hacıoğlu kardeşler, gördükleri ilanla başladıkları tekvandoda...

Apotheker alarmiert: Jeder zweite Risikopatient will sich nicht gegen Grippe impfen lassen

Die Grippeschutzimpfung wird vor allem für Risikogruppen empfohlen. Dazu gehören Menschen über sechzig, chronisch Kranke, Mitarbeiter von medizinischen Einrichtungen und jeder, der beruflich Kontakt...

Galatasaray Kulübü 115 yaşında

"Milyonlarca taraftarı, tarihe mal olmuş sporcuları, gecesini gündüze katmış cefakar yöneticileri ile zirveye yürüyen ve bu yürüyüşü hiç bitmeyecek olan Galatasaray bugün 115 yaşında" Galatasaray...

Insekten beleben Moore

Hochmoore sind nicht nur für den Klimaschutz und den Wasserhaushalt von Landschaften von Bedeutung. Sie bieten auch Lebensraum für an die Umgebung angepasste und...