15.5 C
Hamburg
Montag, Juni 21, 2021
StartHomeOtobüs, Otobüs Durağına Dalarsa

Otobüs, Otobüs Durağına Dalarsa

Hamburg’un Bergedorf semtinde otobüs durağına dalan körüklü otobüs sıra dışı bir kazaya sebep oldu

ALMANYALILAR – Dün öğleden sonra 8890 Bergedorf-Geesthacht hattında çalışan 59 yaşındaki kadın şoförünün sürdüğü körüklü otobüs son yılların en ilginç kazalarından birine yol açtı. Henüz tam olarak şoför hatasından dolayı mı, yoksa teknik bir hatadan dolayı mı meydana geldiği netlik kazanmayan kazada ölen olmadı. Hem yolcular için faaliyette bulunan yürüyen merdivenlerin bakımda olmasından dolayı işlemiyor olmaları, hem de erken öğleden sonra saatleri olması dolayısıyla kaza neredeyse çok ucuz atlatıldı denilebilir.

Kontrolünü kaybedip durağa dalan otobüs şoförünün şok ve sıyrıklarla atlattığı kazada, bir yolcu da otobüsün çarptığı camlardan düşen kırıklar yüzünden yaralandı. Taşımacılıkla ilgili kurumun basın sözcüsünün verdiği bilgiye göre mesaisine yeni başlamak üzere olan otobüs, kendi durağına yolcu almaya gitmek üzereydi. Durağın cam cephesine çarpan otobüs yürüyen merdivenlerin üzerinde ancak durabildi dahası filmlerde karşılaşılabilecek sahnelere taş çıkartırcasına sıkışıp kaldı.

Diese Diashow benötigt JavaScript.

30 tane itfaiyecinin görev yaptığı kaza yerinde önce incelemelerde bulunan teknik ekip binanın statiğini kontrol etmeden işlerine başlayamadılar. Vinç, ağır vasıta çekicisi ve kurtarma araçlarının kullanıldığı kurtarma aksiyonunda, çevrede geniş güvenlik önlemleri alınması sonucu otobüs durağı kullanılamaz hale geldi. Bergedorf’un kalbi niteliğindeki istasyon alanında yer alan otobüs durağı trafiğe kapatıldı. Yetkililerin verdiği bilgiye göre büyük ihtimalle önümüzdeki birkaç gün de kapalı kalacak. Ama çabuk alınan kararlar ve yedek planlar ve işleme konulan durak yerleri ile yolcu taşımanın aksatılmaksızın gerçekleştiğini söylemeliyiz.

14.05.2020

Anzeigen

-Advertisment -spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img

Most Popular