10.5 C
Hamburg
Mittwoch, Mai 12, 2021
StartHomeOn birinci IndieFEST Film Ödülleri

On birinci IndieFEST Film Ödülleri

Uluslararası niteliği olan ama gerek Avrupa’da gerekse de Türkiye’de o kadar tanınmayan ve 2008 yılından beri her yıl ABD’de düzenlenen film festivali sona erdi.

IndieFEST

ALMANYALILAR – IndieFEST adını İranlı yönetmen Mustafa Mehriban’ın eseri Merencab isimli kısa kurgu filminin ödül almasıyla yeniden duyduk. Bu yıl 11.’si gerçekleşen ve artık geleneksel özelliğinden çıkıp uluslararası bir niteliğe kavuşmuş olan film festivali bağımsız sinemacıları ve özgün seslerin yapımcılarını keşfedip dünyaya tanıtmayı amaçlıyor.

Indie FEST Film Ödülleri, 2008’den beri çeşitli film, kısa kurgu, belgesel ve animasyon kategorilerindeki bağımsız film yapımcılarını desteklemek amacıyla kuruldu. Bu yılki festival geçen hafta Kaliforniya’da sona erdi.

Festival kendilerini web sayfalarında şöyle tanımlıyor: “IndieFEST, şu anda 11. yılında, yüksek kaliteli filmler ve yeni medya üreten film yapımcılarının başarılarını keşfediyor ve onurlandırıyor. Hem elektrik santrali endüstrisi gazilerini hem de yetenekli yeni film yapımcılarını çeken IndieFEST, geleneksel bir film festivali değil, olağanüstü, gerçekten uluslararası bir ödül yarışmasıdır. Geleneksel film festivallerinin amacı, film yapımcısını ikincil öneme sahip yerel izleyicilere eğlence getirmektir. IndieFEST, bağımsız film yapımcılarının hak ettikleri güvenilirliği ve tanıtımları kazanmalarına yardımcı olmakla ilgilidir. Yetenekli IndieFEST ödül kazananlarımız Emmy, Telly ve diğer ödülleri kazanmaya devam etti.”

IndieFEST’in ilk ana hedefi film yapımcılarına hizmet etmek. Yetenekli yönetmenlere, yapımcılara, oyunculara, yaratıcı ekiplere ve yeni medya içerik oluşturucularına hak ettikleri olumlu tanınmayı ve güvenilirliği sağlamaya çalışıyor. IndieFEST, ödül kazananları 40.000’den fazla film yapımcısına ve sektör iletişimine ek basın bültenleri ve ek global medya dağıtım organları aracılığıyla tanıtıyor.

IndieFEST Film Ödülleri uluslararası alanda ve Arjantin, Ermenistan, Avustralya, Avusturya, Bahreyn, Bangladeş, Belçika, Belçika, Bermuda, Brezilya, Bulgaristan, Kanada, Şili, Çin, Kolombiya dahil 79’dan fazla ülkede film yapımcılarından projeler aldı. Ayrıca Kosta Rika, Hırvatistan, Kıbrıs, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Ekvador, Mısır, El Salvador, Ekvator Ginesi, Finlandiya, Fransa, Gauteng, Gürcistan, Almanya, Yunanistan, Grönland, Hong Kong, Hindistan, Endonezya, İran, İrlanda, İsrail, İtalya, Japonya, Kazakistan, Kore, Kosova, Kuveyt, Lübnan, Lüksemburg, Malavi, Malezya, Malta, Martinik (Fransız Antilleri), Meksika, Hollanda, Yeni Zelanda, Nijerya, Norveç, Papua Yeni Gine, Peru, Filipinler, Polonya, Portekiz , Romanya, Rusya, İskoçya, Singapur, Slovakya, Slovenya, Güney Afrika, Güney Kore, İspanya, İsveç, İsviçre, Tayvan, Tayvan, Tayland, Trinidad, Trinidad / Tobago, Türkiye, Birleşik Arap Emirlikleri, İngiltere, ABD ve Venezuela’dan katılanlar var.merencab

 

Örneğin İranlı yönetmen Mustafa Mehriban’ın yönettiği Merencab adlı kısa film, 11. Indie FEST Film Festivali’nde „En İyi Kurgu Kısa Filminin Tanınması“ Ödülünü kazandı. Mustafa Mehriban’ın yönettiği Merencab isimli kısa kurgu filmi, „En İyi Kısa Kurgu Filminin Tanınması“ ödülünü kazanmayı başardı. Merencab, Leyla’nın Merencab çölünde ölümünden sonra, olağandışı aşkların gerçekleştiğini odağına alıyor.

11.05.2020

Fotos:  IndieFEST / IRNA

 

Anzeigen

-Advertisment -spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img

Most Popular