11 C
Hamburg
Montag, September 28, 2020
Start Home Her ihtiyacı olana bir kart

Her ihtiyacı olana bir kart

Bursa Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı tarafından alınan bir kararla, sosyal yardımda kartlı sisteme geçildi. Vakıfbank ile yapılan anlaşmada ‘Kart16’ adı verilen sosyal kartlar bastırıldı. Bu kartlar Büyükşehir’den temel ihtiyaç desteği olan yurttaşlar için dağıtıma başlandı.

bursa bb

Bursa Büyükşehir Belediyesinin internet adresinde yapılan açıklamada; ‘Kart16’, belediyenin ihtiyaç sahipleri için bastırdığı ve yaklaşık 5 bin aileye dağıtmayı planlandığı belirtildi. Büyükşehir Belediyesi Başkanı Alinur Aktaş, “Sadece ürün alınımında geçerli olacak. Aylık yükleme yapılacak kartları, yılsonuna kadar 5 bin aileye dağıtmayı planlıyoruz,” dedi.

Bastırılan ‘kart16’ isimli sosyal yardım kartları, 17 ilçenin tamamında geçerli olacak. Ayrıca bu yardımlarda kişilerin sosyal çalışma görevlerinin raporları doğrultusunda tespit edileceği belirtildi. Başkan Aktaş, şunları ifade etti:

Puanlama sistemine göre düzenlenen inceleme raporları, Sosyal Yardımlar Değerlendirme Komisyonu’nda görüşülecek ve karara bağlanacak. Üst düzeyde sosyal destek, orta düzeyde sosyal destek, alt düzeyde geçici süreli sosyal destek ve alt düzey sosyal destek olmak üzere, vatandaşımıza 4 aşamada destek verilmesini kararlaştırdık” diye konuştu.

Kartlara aylık olarak Sosyal Yardımlar Değerlendirme Komisyonu tarafından belirlenen miktarlarda bakiyeler yükleneceğini söyleyen Başkan Aktaş, “Bursa il sınırları içerisinde kullanılabilecek sosyal kart, tekel ürünleri, elektronik eşya ve beyaz eşya alımlarında geçerli olmayacak.”

bursa bb2

Kart16’a başvuru yapmak isteyen yurttaşlar, Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı’na şahsen başvuru yapabilecekler.

Turgay Kılıç / 09.05.2020

Anzeigen

-Advertisment -

Most Popular

Bernhard Schlink liest aus seinem neuen Erzählband »Abschiedsfarben«

Abschiedsfarben Lesung von Bernhard Schlink Moderation: Volker Albers Matinee am Sonntag, 11. Oktober um 11 Uhr im SchauSpielHaus In seinem neuen Erzählband schreibt Bernhard Schlink über...

Kış Avrupa’ya erken geldi

İsviçre, Fransa, Avusturya, İtalya, İspanya, Almanya ve Çekya'ya kar yağdı Hava sıcaklıklarındaki keskin düşüşün ardından Avrupa'da İsviçre, Fransa, Avusturya, İtalya, İspanya, Almanya ve Çekya'ya kar...

Europäischer Tag der Sprachen: Die sprachliche Vielfalt Europas in vielen Live- und Online-Veranstaltungen entdecken

Mit der Kampagne #DiscoverTranslation und einer Online-Konferenz „Bildung beginnt mit Sprache“ startet die Kommission eine Reihe von Veranstaltungen zum 20. Europäischen Sprachentag am 26....

FIBA Şampiyonlar Ligi’ne 18 farklı ülkeden 32 takım katılacak

FIBA Şampiyonlar Ligi bu sezon 18 ülkeden 32 takımla oynanacak ve son 25 yılın ülke çeşitliliği anlamında en geniş katılımlı basketbol organizasyonu olacak. Türkiye'den...