10.5 C
Hamburg
Mittwoch, Mai 12, 2021
StartHomeHer ihtiyacı olana bir kart

Her ihtiyacı olana bir kart

Bursa Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı tarafından alınan bir kararla, sosyal yardımda kartlı sisteme geçildi. Vakıfbank ile yapılan anlaşmada ‘Kart16’ adı verilen sosyal kartlar bastırıldı. Bu kartlar Büyükşehir’den temel ihtiyaç desteği olan yurttaşlar için dağıtıma başlandı.

bursa bb

Bursa Büyükşehir Belediyesinin internet adresinde yapılan açıklamada; ‘Kart16’, belediyenin ihtiyaç sahipleri için bastırdığı ve yaklaşık 5 bin aileye dağıtmayı planlandığı belirtildi. Büyükşehir Belediyesi Başkanı Alinur Aktaş, “Sadece ürün alınımında geçerli olacak. Aylık yükleme yapılacak kartları, yılsonuna kadar 5 bin aileye dağıtmayı planlıyoruz,” dedi.

Bastırılan ‘kart16’ isimli sosyal yardım kartları, 17 ilçenin tamamında geçerli olacak. Ayrıca bu yardımlarda kişilerin sosyal çalışma görevlerinin raporları doğrultusunda tespit edileceği belirtildi. Başkan Aktaş, şunları ifade etti:

Puanlama sistemine göre düzenlenen inceleme raporları, Sosyal Yardımlar Değerlendirme Komisyonu’nda görüşülecek ve karara bağlanacak. Üst düzeyde sosyal destek, orta düzeyde sosyal destek, alt düzeyde geçici süreli sosyal destek ve alt düzey sosyal destek olmak üzere, vatandaşımıza 4 aşamada destek verilmesini kararlaştırdık” diye konuştu.

Kartlara aylık olarak Sosyal Yardımlar Değerlendirme Komisyonu tarafından belirlenen miktarlarda bakiyeler yükleneceğini söyleyen Başkan Aktaş, “Bursa il sınırları içerisinde kullanılabilecek sosyal kart, tekel ürünleri, elektronik eşya ve beyaz eşya alımlarında geçerli olmayacak.”

bursa bb2

Kart16’a başvuru yapmak isteyen yurttaşlar, Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı’na şahsen başvuru yapabilecekler.

Turgay Kılıç / 09.05.2020

Anzeigen

-Advertisment -spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img

Most Popular