10.5 C
Hamburg
Mittwoch, Mai 12, 2021
StartGesundheitABD'deki Ömer Kork Türkiye'ye dönmek için yardım bekliyor

ABD’deki Ömer Kork Türkiye’ye dönmek için yardım bekliyor

2 yıldır ABD’de sokaklarda yaşayan Türk vatandaşı Ömer Kork, Türkiye’ye dönmek için yardım bekliyor

Yıllar önce arkadaşı aracılığıyla ABD’ye giden ve 2 yıldır evsiz olan Ömer Kork, Türkiye’den yardım bekliyor. Sokaklarda yattığı sürede pasaportu ve kimliği de çalınan Kork, Türkiye’ye dönemiyor. Kork’un gazi babası Abdullah Kork yetkililere seslenerek oğlunun kendisine getirilmesini istedi.

ar

Amerika Birleşik Devletleri’nde (ABD) yaşayan ve babası gazi olan Ömer Kork isimli bir Türk vatandaşı 2 yıldır sokaklarda yaşıyor.

Edinilen bilgiye göre, yıllar önce bir arkadaşı vasıtasıyla gittiği ABD’de kısa süre sonra sokağa atılan ve kalacak yer bulamayan Ömer Kork, 2 yıldır zor şartlar altında hayatını devam ettirmeye çalışıyor.

PASAPORTU VE KİMLİĞİ ÇALINDI

Sokaklarda kaldığı sürede pasaportu ve kimliği de çalınan Kork psikolojik sorunlar da yaşamaya başladı. Türkler ve Amerikalılar tarafından yardımcı olunmaya çalışılan Kork’un babası Abdullah Kork oğlu için yardım çağrısında bulundu. Gazi olan Abdullah Kork, evladının kendisine getirilmesi için Türkiye’den yardım istedi.

„TEK ÇARE DEVLETİN EL UZATMASI“

ABD’de Ömer Kork’a yardımcı olan Türk vatandaşları ise sosyal medya üzerinden yaptıkları yardım çağrısında şunları söyledi: “Koronavirüs sebebiyle burada mahsur kalmış ve şu an evsiz durumda olan bir yurttaşımız. Konsolosluk kapalı olduğu için ülkemize dönemiyor. Şu an bütün Los Angeles Türkleri bu arkadaşımız için çabalıyor fakat tek çare devletimizin bu olayı bilmesi ve yardım elini uzatması. Ömer’in biz yıllardır sokakta yaşadığını biliyoruz ve elimizden geldiğince yardım etmeye çalıştık. Ailesi ile iletişim halindeyiz, ancak ailesinin maddi durumu iyi değil. Anne babası yaşlı ve sağlık sorunlarından dolayı kendileri gelip götüremiyorlar.”

Sokaklarda yaşayan Ömer Kork’un hayatı, son olarak dünyayı kasıp kavuran koronavrirüs salgınıyla daha da zorlaştı. Mağdur vatandaş yemek dahi bulamıyor. Kork, Türkiye’den yardım eli bekliyor.

Karar

Anzeigen

-Advertisment -spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img

Most Popular