11.9 C
Hamburg
Dienstag, Mai 11, 2021
StartGesundheitWuhan'daki sağlık görevlileri salgınla mücadele deneyimlerini uluslararası toplumla paylaşıyor

Wuhan’daki sağlık görevlileri salgınla mücadele deneyimlerini uluslararası toplumla paylaşıyor

Peng Z.

Wuhan’da salgınla mücadelede görev alan sağlık görevlileri, diğer ülke ve bölgelerin de salgınla mücadelesine yardım sağlamak amacıyla kentteki deneyimlerini yabancı meslektaşlarıyla paylaşıyorlar.

Wuhan Üniversitesi Zhongnan Hastanesi Yoğun Bakım Ünitesi Başkanı Peng Zhiyong, yeni tip korona virüsünden kaynaklanan COVID-19 salgınının ortaya çıkmasından sonra edindikleri tecrübelerini diğer ülkelerdeki meslektaşlarıyla paylaştıklarını belirtti.

Peng, „İlk dönemlerde yabancı meslektaşlarımızla salgın durumu, virüsün özellikleri, tedavi yöntemleri gibi sorunları tartıştık. Daha sonra da, çalışanların yeniden işbaşı yapmasıyla dezenfektan ve asemptomatik enfeksiyon gibi sorunların nasıl çözüleceğini ele aldık.“ diye konuştuk.

Peng, salgının yayılmasıyla birlikte Amerikan, Avrupalı ve Asyalı meslektaşlarıyla günde bir ya da iki defa görüştüklerini, hemen hemen ABD’deki bütün büyük hastanelerle iletişime geçtiklerini kaydetti.

Peng Zhiyong’un ekibindeki genç doktorlardan Yang Xiao da İsrailli ve Hint meslektaşlarıyla video-konferanslar yaptı.

Yabancı meslektaşlarıyla genelde teşhis ve tedavi yöntemlerini konuştuklarını vurgulayan Yang, konuşmasını şöyle sürdürdü:

„Yabancı meslektaşlarımız, en çok teşhis ve tedavi yöntemleri ile içeriklerini merak ediyor. Biz bütün hastalara nükleik asit testi yapıyoruz, hatta ağır hastalara 3 veya 4 konuda test yapıyoruz. Fakat bazı ülkelerde test kitleri yeterli değil. Bizim deneyimlerimiz onların test verimliliğinin artmasına yardım ediyor. İkinci olarak, koruyucu malzemelerin sınırlı olması durumunda neler yapılması gerektiğini merak ediyorlar. Ayrıca tedavi deneyimlerimizi paylaşıyoruz.“

CRI

Anzeigen

-Advertisment -spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img

Most Popular