Werbeanzeigen
13.1 C
Hamburg
Dienstag, August 4, 2020
Start Gesundheit Süleyman Deveci: Corona Günlüğü (37)

Süleyman Deveci: Corona Günlüğü (37)

komik

Bugün pek de o kadar ciddi olmayıp şimdiye kadar bana yöneltilen bazı sorulara ve kısa ama çok ciddi yanıtlarıma yer vereceğim. İşte saçmalardan seçmelere dair birkaç okunmaya değer ibretlik örnekler:

Hocam korona günlerinde mizahın rengi illa da siyah olmak zorunda mı? Bülent Paşa’ya sormayı unutmuşsunuz? Evladım siyasi duruşunuz virüsün rengini belirlemenizde bir rol oynayabilir. Ayrıca virüs unutkanları da unutmayanları da arayıp buluyor.

Dün attığınız tekmelerle kaç virüs öldürdünüz, hakikaten samimi olun ve yanıtlayın? O tekmeyi kırk yıl önce atmıştım, o zamanlar piyasada ne virüs vardı ne de senin gibi virüsgiller ailesine dair benzer türevler.

Virüs cinsel hayatınızı nasıl etkiledi? Eh olumsuz diyelim. Niye bu kadar merak ettin anlamadım…

Almanya’da şarap, cin ve korn içkilerinin tüketiminde rekor varmış? Siz bu günlerde hangi içkiyi tercih ediyorsunuz? Alkol katılmamış su.

Sayın hocam kaleminizin pili mi var, hiç bitmiyor mu? Pilli kalem iyi bir fikir ama elektrik olmadan klavye de çalışmıyor.

Korona uzmanı hatta uzmanın uzmanı sosyal ağda türedi. Bunlara karşı sosyal mesafeyi nasıl koruyabiliriz? Kafana göre takıl ama ağsız.

Salgın günlerinde kitap okuma oranlarında artış olduğu gözlemlenmiş doğru mu? Bunu ölçen rasathanenin kalem dairesine sormak lazım, yanlış adrestesin bra.

Virüs kafir mi? Zira ne Müslümanlar ne de Hrıstiyanlar ibadetlerini doğru dürüst yapamaz oldular? Provokasyon mu samimi mi anlamadım. Eldeki bulgular kâfir olmadığının saptanması konusunda yetersiz. Ben diyanet miyim bana soruyorsun?

Koronada psikolojik dengenizi nasıl tutuyorsunuz? Bunun için neler yapıyorsunuz? Sımsıkı tutuyorum, roman okuyor asosyal medyadan uzak duruyorum. Dene evladım iyi gelir!

Sizin şimdiye kadar virüs hakkındaki bilgilerinize göre siyasi kanatın hangi cenahına koronayı yerleştirebiliriz? Ha bir yerlere muhakkak yerleşmesi lazım yani. Bence eldivenini ve maskeni çıkar ve virüsün kulağına fısıldayarak sor. Bakalım o ne diyecek?

Virüse karşı hangi duayı okumamız lazım, kaç kere? Kelin ilacı olsa başına sürermiş. Duayla tıp hele hele aşı bulunması arasındaki yakın ilişki gereği bildiklerinin hepsini okuyabilirsin. Bence aralıksız 365 gün 24 saat okunmasında fayda olabilir.

Kerimcan ölün ulan kefere yararsızlar dedi, Yeni Akit hedef gösterdi. Kerimcan Akit atışmasında pozisyonunuz ne? Ne yalan söyleyeyim koy çuvala salla salla vur duvara.

Allah virüsten razı olsun, annem babamın yüzünü bu sayede görür oldum. Bir ailem varmış, sizin de varlığınızın farkına varanlar oldu mu? Yok kızım ben şapkadan çıktım yalnız tüfeğim, kızım da oğlum da evde olduğumu daha fark etmediler.

Korona ozonu iyileştirir mi? Rivayete göre evet. Ne oldu mutlu oldun mu?

Hamburg’da lokantalar açık değil. Virüse iyi geldiği rivayet edilen kelle paçayı nerede yiyorsunuz? Evde mi yapıyorsunuz, tarifini verebilir misiniz? Derin ağ sayesinde Paçacı Abuzittin’in mekanına takılıyorum, yer altı lokantası. Tarifi de orada var, parolanı ver gir.

Flört etmek zorlaştı diyorlar? Cehaleti bırakalım, dünyanın en zor sanatı flört değil operadır.

Sizce virüs parayı yener mi? Dikkat parada virüs var, kart kullan kart.

Vahşi hayvanları yemeli miyiz, raflardaki et fiyatları cep yakıyor? Bence sen yiyebilirsin evladım bir sakıncası yok. Hatta sen çiğ ye, daha fazla yararı olduğu iddia ediliyor.

Virüs sayesinde trafik canavarı melek oldu deniliyor ama toplu taşıma yeni bir canavar. Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? Korkunun ecele faydası yok, zamanı geldi mi nereye saklanırsan sakla o seni bulur.

İyiliklerin arttığı söyleniyor? Daha birine bile denk gelmediğim için asparagas derdim.

Virüs sayesinde google da hijyen kelimesinin aranmasında rekor yaşanmış. Bu konuda ne düşünüyorsunuz? İnsanlar virüs sayesinde mi yoksa google sayesinde mi şimdi daha temiz olacaklar onu merak ediyorum.

İstatistikler kriminal vakalarda azalma olduğunu söylüyorlar? İyi de bana ne?

Misafir ağırlıyor musunuz, yoksa kararnameler gereği tedbiri elden bırakmayıp evde yokum mu takılıyorsunuz? İyi de sana ne, bu ne samimiyet?

Hocam kış ve bahar bitti yaz geldi. Küresel ısınma virüs sayesinde mi, mevsim yüzünden mi sıcak oldu? Damdaki saksının üzerine saksağan konduğu için de olabilir yani.

Nice ünlü virüse yakalandı ve öldü, bazıları da iyileşti. Siz ünlü olsaydınız ne yapardınız? Yakalandığımı bir basın açıklamasıyla kamuoyuna duyurur ünüme ün katardım.

Bu günlerde seyahat etme imkanınız olsa nereye giderdiniz? Süleyman Adalarına. Orada virüs yok diyorlar.

19.04.2020

Werbeanzeigen

- Advertisment -

Most Popular

Deutlicher Anstieg der Sorgerechtsübertragungen

Im Jahr 2019 haben die Familiengerichte in Hamburg für 624 Kinder und Jugendliche die voll­ständige oder teilweise Übertragung der elterlichen Sorge angeordnet. Im Vergleich zum Vor­jahr...

Yeniden açılan halı sahalar için „kalp krizi“ uyarısı

"Halı sahalarda egzersiz yapmadan ani efora ve zorlamaya bağlı kalp krizlerini çok fazla görebiliyoruz. Dolayısıyla halı sahaların kapalı olduğu pandemi döneminde hareketsiz kalan vatandaşların,...

„Junge Künstler und kleinere Galerien profitieren“

Kulturstaatsministerin Monika Grütters hat den diesjährigen Ankaufetat der Sammlung zeitgenössischer Kunst der Bundesrepublik Deutschland im Rahmen des Zukunftsprogramms NEUSTART KULTUR um 2,5 Millionen Euro...

Kuyumculuk mesleğinde usta-çırak ilişkisi devam ediyor

İstanbul Kuyumcular Odası'nın hazırladığı "Kuyumculuk Sektöründe İşletmelerin Pazar Odaklı Stratejilere Yönelik Tutumları" kitabına göre, kuyumculuk mesleği halen babadan oğula geçiyor ve meslekte usta-çırak ilişkisi...
%d Bloggern gefällt das: