16.1 C
Hamburg
Montag, Juni 21, 2021
StartGesundheitKılıçdaroğlu: Panik oluşmasına izin vermeyin

Kılıçdaroğlu: Panik oluşmasına izin vermeyin

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, sokağa çıkma yasağına dair açıklamalarda bulundu. Halka sükunet çağrısı yapan Kılıçdaroğlu, „Lütfen panik oluşmasına izin vermeyin“ ifadelerini kullandı

kk

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, sokağa çıkma yasağının ardından bir açıklamada bulunarak, „Lütfen panik oluşmasına izin vermeyin“ dedi. ‚Evde kalın size ulaşılacaktır‘ ifadelerini kullanan Kılıçdaroğlu, sükunet çağrısında bulundu.

Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi:

„Sevgili yurttaşlarım! Sokağa çıkma yasağında ihtiyaçlarınız hem belediyelerimiz hem de diğer yetkilliler tarafından karşılanacaktır. Lütfen panik oluşmasına izin vermeyin, sükunetinizi ve sağlığınızı koruyun, evde kalın size ulaşılacaktır. Sağlığınız her şeyden önemli!“

Canan Kaftancıoğlu: Sağlık emekçileri arasında ayrım yapılıyor

CHP’li Canan Kaftancıoğlu, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya „Neden sağlık emekçileri arasında ayrım yapılıyor?“ diye sordu

ck

CHP İstanbul İl Başkanı Dr. Canan Kaftancıoğlu, sağlık personeline yapılacak ek ödemeyle ilgili Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın açıklamaları ile uygulama aşaması arasındaki çelişkiye dikkat çekti.

Canan Kaftancıoğlu, „Sağlık personelimizin ek ödemeleri tavandan, yüzde 100 oranında olacak’ denilmişti. Günlerce müjde olarak duyurulan bu açıklama, iş uygulamaya gelince ‚bazılarına, bazı oranlarda‘ olarak değişti. Hani tavandan verilecekti? Neden sağlık emekçileri arasında ayrım yapılıyor?“ diye sordu.

Sosyal paylaşım sitesi Twitter hesabından açıklama yapan Kaftancıoğlu, şu ifadeleri kullandı:

„23 Mart’ta „Sağlık personelimizin ek ödemeleri tavandan, %100 oranında olacak“ denilmişti. Günlerce müjde olarak duyurulan bu açıklama, iş uygulamaya gelince ‚bazılarına, bazı oranlarda‘ olarak değişti. Hani tavandan verilecekti? Neden sağlık emekçileri arasında ayrım yapılıyor?

Ve unutulmasın ki ister kamuda ister özelde isterse 1. basamak sağlık hizmetinde çalışsın doktoru, eczacısı, hemşiresi, yardımcısı, müstahdemi ile tüm sağlık çalışanları kahramanca mücadele ediyor ve tamamı bu sürecin kahramanları. Ayrım yapılması kabul edilemez!

BirGün

 

 

 

 

 

 

 

Anzeigen

-Advertisment -spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img

Most Popular