ALMANYALILAR

İranlı sanatçılar: Tüm dünya ortak bir düşman ile karşı karşıyadır

sanatcilar

Tahran, IRNA- İran’ın tanınmış bir grup sanatçısı dünya’daki meslektaşlarına gönderdikleri mektupta günümüz dünyasının korona diye ortak bir düşman ile karşı karşıya olduğunu fakat İran halkının ambargo krizi ile de uğraştıklarını bildirdiler.

Tüm dünyanın nereden geldiği belli olmayan tehlikeli ve ortak korona düşmanı ile karşı karşı olduğu ifade edilen mektupta, bir insanın kurtulmasının başkasın kurtulmasına bağlı hale geldiği ifade edildi.

Mektupta, ‘’ Korona sadece bir virüs değildir, sade ve tarihi bir sorudur ve bu soruya karşın milletler ve devletlerden girift yanıtları vardır. ‘’ denilerek, İran’ın nefes yollarının uluslararası bir ambargo ile bağlandığı ve İran’ın bir virüs karşısındaki yanıtının bundan dolayı aynı olmayabileceği ifade edildi.

‘’Sanatçıları bu virüs karşısındaki yanıtlarının da güçlüler ve politikacılardan farklı olması gerekmiyor mu? ‘’ diye sorulan mektupta, ‘’Bir kriz geride bıraktığı az veya çok ölümle geçecektir fakat ortak ve farklı hikayeleri kalacaktır. Hastanelerde ilaç azlığından dolayı kaygılarını hastalar ve doktorlardan gizlemek için dans eden hemşirelerin hikayeleri kalacaktır, haftalarca evlerine uğramayan, maskesiz, eldivensiz ve tıbbi elbisesiz hastaların arasında gezen doktorları hikayeleri kalacaktır. Hastanelerde yataklar kalmadığı için yerlerde tedavi edilmeye çalışılan ve bazılarının hayatını kaybeden hastaların hikayeleri kalacaktır. Bunlar dünyanın tarihi hafızasında kalacaktır ve er veya geç siz veya bizler tarafından rivayet edilecektir. ‘’ ifadesi yer aldı.

Mektubun sonunda, ‘’Keşke dünya kamuoyun ve güçlüler üzerinde etkili olabilecek sanatçıların, İran halkına bu krizde reva görülen zulmü anlatmadan nefesleri bu beladan kesilmesin. ‘’ ifadesi kullanıldı.

IRNA

Kommentar verfassen

Trage deine Daten unten ein oder klicke ein Icon um dich einzuloggen:

WordPress.com-Logo

Du kommentierst mit Deinem WordPress.com-Konto. Abmelden /  Ändern )

Google Foto

Du kommentierst mit Deinem Google-Konto. Abmelden /  Ändern )

Twitter-Bild

Du kommentierst mit Deinem Twitter-Konto. Abmelden /  Ändern )

Facebook-Foto

Du kommentierst mit Deinem Facebook-Konto. Abmelden /  Ändern )

Verbinde mit %s

Mumdanadam

İçinizden biri

1 Kedi Uykusu

Seyahat, sağlık, şekersiz lezzetler ve dahası..

Benden geriye kalanlar

şiir,hikaye,deneme...

etik mi?

Başka ve Daha İyi Bir Moda Mümkün

boğaçhan dündaralp

basılı ve dijital medya arşivi “Düşünülen, yazılan, konuşulan, tartışılan, paylaşılan, yayınlanan, yayınlanmayan... mimarlık bilgimizin alanını genişletmek için kullandığımız, biriktirdiğimiz konuları içeren bu medya arşivini elimizin altında olsun, kolay ulaşabilelim ve yeniden paylaşabilelim isteği ile bu mekanda bir araya getiriyoruz.”

Derin Ben

Meditasyon ve Zihin, Denge ve Nefes

Farklipencereler

Biraz oradan, biraz buradan

Serkan Dinç

Kişisel Blog Sitesi

HISSEMUTFAGI

Borsa,Hisse,Yorum,Grafik,Eğitim,stock market,exchange,Hisse Senedi Teknik Analizleri Nasıl Yapılır, Borsa Grafikleri Nasıl Yorumlanır, Borsa Analizi Nasıl Yapılır, Hisse Senedi Grafiği Nasıl Yorumlanır, Bolinger Bandı,hissemutfagi,Borsa Eğitim Videoları,Borsa Eğitim,IBB,İSTANBUL,İMAMOĞLU

Türkçe Malumatlar

Gerçek Bilginin Adresi Zihin Açıcı Site

birfotoğraföyküsü

hayatta öyküsü olmayan tek bir fotoğraf yoktur!

Y Nesil Avukat

X kuşaklarıyla dolu bir dünyada Y nesli olarak hayatta kalmak

arzuberk

profesyonel, pozitif, tutkulu, hoşgörülü, farkındalığı yüksek, motive eden, ilham alan & veren

seferkatip.wordpress.com/

gelişmenin karanlık yüzü vardır ve yaratmak için yıkmak gereklidir.

%d Bloggern gefällt das: