15.5 C
Hamburg
Montag, Juni 21, 2021
StartGesundheitBaşkan Barzani’den Newroz mesajı

Başkan Barzani’den Newroz mesajı

ALMANYALILAR – Coronavirüs nedeniyle Kürdistan’da bu yıl Newroz kutlamaları iptal edildi. Başkan Mesud Barzani Newroz’a ilişkin yazılı açıklama yaptı.

Başkan Barzani’nin Newroz mesajı:

barzani

“2020 Newrozu’nun gelişiyle birlikte tüm onurlu şehit ailelerinin, kahraman Peşmergelerin, yurt içindeki ve yurt dışındaki tüm Kürdistan halkının Newroz Bayramı’nı kutluyorum.

Ne yazık ki şu an bölgemiz ve tüm dünya küresel bir tehdit ve krizle karşı karşıya. Bu nedenle dünyadaki birçok ülkede sağlık ve ekonomide kötü durumlar yaşanmakta. Kürdistan halkı için de bu durum büyük bir tehdit unsuruna dönüştü.

Kendimizi ne kadar korur ve buna dikkat edersek, Kürdistan halkı için bu tehdit daha az hissedilecektir. Kürdistan Bölgesi Hükümeti’nin inisiyatiflerini ve kararlarını memnuniyetle karşılıyorum. Doktorlara, asayiş görevlilerine, polislere, Peşmerge Güçleri’ne ve bunu duygusal bir sorumluluk olarak gören tüm ekip çalışanlarına; gece gündüz çalıştıkları için teşekkür ederim.

Hem yüce Allah’ın yardımıyla hem de halk ile Hükümet arasındaki işbirliğiyle bu engellerin ortadan kaldırılabileceğine inanıyorum. Newrozunuz kutlu olsun. Tüm Kürdistan halkına iyilik, mutluluk ve sağlık diliyorum” dedi.

21.03.2020

Foto: krdnews

Anzeigen

-Advertisment -spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img

Most Popular