9 C
Hamburg
Freitag, Mai 14, 2021
StartHomeAlmanya’da Camilere Yapılan Terörist Korkutmalar Haber Dahi Olamıyor

Almanya’da Camilere Yapılan Terörist Korkutmalar Haber Dahi Olamıyor

cami2

ALMANYALILAR – Son günlerde Alman ırkçılarının Müslüman düşmanı saldırganlıkları, camilere gönderilen tehdit mektupları veya görevlilerin evlerinin kurşunlanması ile git gide arttı. Önceki gün Almanya’nın Nürnberg yakınlarındaki Röthenbach adlı yerleşim biriminde bir camiye tehdit mektubu ile tabanca mermisi gönderildi. Zarfta “Hiç bir zaman emniyette olmayacaksınız.” ibaresi ile bir adet patlamamış mermi kovanı yer aldı. Diyanet İşleri Türk İslam Birliğine (DİTİB) bağlı Röthenbach Camisi Başkanı konu ile ilgili basına açıklama yaparak olay hakkında bilgi verdi ve vakanın polise intikal ettirildiğini belirtti.

Bir başka olay Diyanet İşleri Türk İslam Birliği Genel Sekreteri Abdurrahman Atasoy’un evinin önünde bulunan boş mermi kovanlarıydı. Olay yerine üst makamların aranmasıyla devreye giren polisin soruşturma başlatıp başlatmadığı bilinmiyor. Adı geçen aynı görevlinin ve bazı meslektaşlarının araçlarının camları birkaç ay önce kimliği meçhul saldırganlarca kırılmış. Her geçen gün benzeri bir başka saldırı vakasıyla karşılaşılması tedirginlik yaratırken benzer olayların git gide arttığı dikkat çekiyor.

Yine bir başka benzer olay bu defa Bremen’de yaşandı. Bu şehirde bulunan Fatih Camisi’ne gönderilen ve şüphe uyandıran bir zarfın içinde kahverengi toz madde bulundu. Bulaşıcı bir hastalık olabilir tehlikesi ile güvenlik görevlileri birkaç saat camiyi karantina altına aldı ve yapılan incelemelerden sonra bir tehlike bulunmadığının anlaşıldı, bu arada cemaat üyesi bir çok insan, bunlara çocuklar da dahil resmen terörize edildiler. Bu camiye de daha önce tehdit mektuplarının gönderildiği bildirildi.

Alman devletinin tepesindeki üst düzey görevliler hemen her gün ırkçılığı kınayan demeçler verseler, basın bu boş konuşmalara sıkça yer verse de, özellikle Müslümanların ibadethanelerine ve camilerde görevli insanlara yapılan saldırılar Alman yerel ve ulusal medyasında haber dahi olmuyor. Böylesi benzer saldırılara Erdoğan basınının dışında alternatif basın da dahil olmak üzere, hemen hiçbir basın organın yer vermemesi ayrı bir dikkat çekiyor. Böylelikle Müslüman göçmenlere sadece onlar sahip çıkıyormuş kanısı gittikçe güçleniyor. Oysa az biraz namusluca gazetecilik yapan herkesin benzer terörist saldırıları haber olarak görmesi kaçınılmaz. Irkçılığı teşhir etmeden, görmezden gelerek nasıl ırkçılıkla mücadele edilebilir, bazı siyasilerin böylesi göz boyamalarına ve yalanlarına kim inanır? Unutulmamalı ki korkutmanın arkasından yeterli kamuoyu duyarlılığı olmazsa, kesinlikle saldırıların geleceği muhakkak.

06.03.2020

Vorheriger ArtikelDie Verarschung
Nächster ArtikelUluer Aydoğdu: Hatırasevici

Anzeigen

-Advertisment -spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img

Most Popular