15.5 C
Hamburg
Montag, Juni 21, 2021
StartHomeHüseyin Habip Taşkın: GELECEĞE MİRAS BIRAKMAK

Hüseyin Habip Taşkın: GELECEĞE MİRAS BIRAKMAK

hht

Acelesi varmışçasına ömrümden yıllar geçip gidiyor. Yaşadığım her günün ben de bırakmış olduğu yaşanmışlıkları var. Yaşadığım ve tanık olduğum olaylar var.

Her insan gibi benim de yaşamım zikzaklıdır. Çelişkiyi, zıtlığı, bir bütünlüğü taşır. Bunlarla birlikte önemli bir olayı beynimin bir yerinde zamanı geldiğinde kullanacakmışım gibi durur. Beynimi bir bilgisayarın donanımına benzetirim. Gerekirse, saklı kalmasını istemediğim bir olayı yazıya dökerek o günün tutanağı olarak görürüm.

Yazı yazmak benim için bir tutkudur. Bozuk düzene muhalif olmak, insanlara sınıf bilinci taşımak, düşüncelerinde soru işareti uyandırmak, tartıştırmak, bir şeyleri harekete geçirmek istiyorum.

Ülkemizde egemen güçlerin sömürülerini, baskılarını yazıya dökerken bazen çekiniyorum ama kendi kendime şunları soruyorum: “Ben kimin için yazıyorum? Bir avuç kapitaliste mi hizmet etmeliyim? Yoksa inim inim inletilen, köleleştirilen çalışanların sesi mi olmalıyım?”

Yazı yazmalıyım. Gelecek kuşaklara yaşanmışlıkları bırakmalıyım. Yaşadığımız gezegenimizde ülkemizde, dünyamızda olanı biteni bilmeliler ve yaşadığımız toplumu tartışıp, yanlışlarını, doğrularını ortaya koyarak, kendi geleceklerini şekillendirmelidirler.

13.02.2020

Anzeigen

-Advertisment -spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img

Most Popular