ALMANYALILAR

Sevgililer Günü’nde Hamburg’da Muhteşem Gala

ALMANYALILAR – 14 Şubat’da Hamburg’un Harburg semtinde bulunan „Masal Deluxe Event“ adlı düğün salonunda gerçekleşen “Bir pati de sen tut!” isimli muhteşem gala beklenen hedeflerine ulaştı. İşkadını, yazar ve hayvan hakları aktivisti Esma Arslan son yıllarda geleneksel hale gelen gecenin bu defa da memnuniyet verici olduğunu, maddi katkılar kadar manevi katkıların da çok önemli olduğunu, insanlardaki sokak hayvanlarına bakış açılarının yardım, sahiplenme, koruyup kollama ve dayanışma anlayışlarının değişmesi konusunda böylesi etkinliklerin önemli olduğunu açıkladı.

86639110_10221043854346917_5405366880619724800_n

Aynı gün önceden planlanmış veya son anda eklenen birden çok kutlama olmasına rağmen 250’den fazla ziyaretçinin interaktif katılımıyla gerçekleşen gala, evsahibi Arslan’ın açılış konuşması ve etkinliğe destek veren sivil toplum kuruluşlarının yetkililerine, sponsorlara ve galayı destekleyenlere teşekkür konuşması ile başladı. Slayt gösterisi ve Grup Hamburg’un müzikleriyle devam eden galaya yemeklerin yenilmesi, Arslan’ın gecenin önemini ve gerekliliğini kapsayan metninin okunması ile devam edildi.

Konuşma metninde Arslan Türkiye’deki genel durumu kısaca yansıttıktan sonra kendisinin kişisel çabaları ile kurup idare ettiği Türkiye’deki Sorgun Umut Evi ve akabinde Hamburg’da kurmuş olduğu Hamburger Internationale Tierschutz in Not e.V. (Hamburg Uluslararası Yardıma Muhtaç Hayvanları Koruma Derneği) hakkında kapsamlı bilgiler verdi. Galaya katılımlarıyla destek veren misafirlere de teşekkür eden Arslan gösterilen ilgi, dayanışma ve sergilenen duyarlılığa duyduğu şükranları belirterek elde edilen gelirin her yıl olduğu gibi sokak hayvanlarına, öncelikle Sorgun Umut Evi’ne yiyecek yardımı ve veteriner ihtiyaçlarının giderilmesi yönünde kullanılacağını açıkladı. Bunlara ek olarak da yurdun dört bir yanında en acil ihtiyaçların duyulduğu yerlerde harcanacağını duyurdu. Gecenin amacının yapılan benzer etkinliklerle insanları daha duyarlı ve bu konularda aktif hale getirmek olduğunu özellikle vurguladı.

86464127_10221043853626899_2104944561028595712_n

Radyo Merhaba Hamburg’un moderatörlerinden Kazım Korkmaz’ın gerçekleştirdiği açık arttırmada Hamburg’da uzun yıllardır faaliyet sürdüren spor klüpleri Beşiktaş, Galatasaray ve Fenerbahçe takımlarının formalarını destek amaçlı sundular. Bunun yanı sıra ressam Havi Hahn’ın yağlı boya tabloları, Liymha Su Arıtma Şirketi sahibi Şuayip Karakuş’un destek amaçlı hediye ettiği su arıtma cihazı, HWG adlı mutfak eşyası firmasının müdürü Gürcan Gök’ün hediye ettiği mutfak takımları açık arttırmaya sunuldular. Galaya yerel politikacılar, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, işverenler, Hamburg’dan gazeteciler, Türkiye’den ve Almanya’nın başka kentlerinden katılan hayvan hakları temsilcileri de katkılarını sundular. Dayanışma amacıyla “İstanbul- Beykoz Patika, Doğa ve Yaşama Saygı Derneği” Başkanı Semra Tecimer ve programda sahne alan müzisyen Eren Özütemiz etkinliğe katılmak için Türkiye´den Hamburg’a geldiler. Arslan kendilerine destek sunan temsilcilere ve sponsorlarına derneklerinin birer teşekkür plaketini hediye etti.

17.02.2020

Fotos: Esma Arslan

Kommentar verfassen

Trage deine Daten unten ein oder klicke ein Icon um dich einzuloggen:

WordPress.com-Logo

Du kommentierst mit Deinem WordPress.com-Konto. Abmelden /  Ändern )

Google Foto

Du kommentierst mit Deinem Google-Konto. Abmelden /  Ändern )

Twitter-Bild

Du kommentierst mit Deinem Twitter-Konto. Abmelden /  Ändern )

Facebook-Foto

Du kommentierst mit Deinem Facebook-Konto. Abmelden /  Ändern )

Verbinde mit %s

Mumdanadam

İçinizden biri

1 Kedi Uykusu

Seyahat, sağlık, şekersiz lezzetler ve dahası..

Benden geriye kalanlar

şiir,hikaye,deneme...

fzyildz

...Yürek ay gibidir vakti gelince tutulur...

etik mi?

Başka ve Daha İyi Bir Moda Mümkün

boğaçhan dündaralp

basılı ve dijital medya arşivi “Düşünülen, yazılan, konuşulan, tartışılan, paylaşılan, yayınlanan, yayınlanmayan... mimarlık bilgimizin alanını genişletmek için kullandığımız, biriktirdiğimiz konuları içeren bu medya arşivini elimizin altında olsun, kolay ulaşabilelim ve yeniden paylaşabilelim isteği ile bu mekanda bir araya getiriyoruz.”

Derin Ben

Meditasyon ve Zihin, Denge ve Nefes

Farklipencereler

Biraz oradan, biraz buradan

Serkan Dinç

Kişisel Blog Sitesi

HISSEMUTFAGI

Borsa,Hisse,Yorum,Grafik,Eğitim,stock market,exchange,Hisse Senedi Teknik Analizleri Nasıl Yapılır, Borsa Grafikleri Nasıl Yorumlanır, Borsa Analizi Nasıl Yapılır, Hisse Senedi Grafiği Nasıl Yorumlanır, Bolinger Bandı,hissemutfagi,Borsa Eğitim Videoları,Borsa Eğitim,IBB,İSTANBUL,İMAMOĞLU

Türkçe Malumatlar

Gerçek Bilginin Adresi Zihin Açıcı Site

birfotoğraföyküsü

hayatta öyküsü olmayan tek bir fotoğraf yoktur!

Y Nesil Avukat

X kuşaklarıyla dolu bir dünyada Y nesli olarak hayatta kalmak

arzuberk

profesyonel, pozitif, tutkulu, hoşgörülü, farkındalığı yüksek, motive eden, ilham alan & veren

seferkatip.wordpress.com/

gelişmenin karanlık yüzü vardır ve yaratmak için yıkmak gereklidir.

%d Bloggern gefällt das: