15.9 C
Hamburg
Montag, Mai 10, 2021
StartHomeVücudundaki Dövmeler 24.000 Euro

Vücudundaki Dövmeler 24.000 Euro

ALMANYALILAR – Hemen her birkaç yılda bir dövme günah mıdır, caiz midir sorular sorulur. Aynı hemen her Ramazan’da sakız çiğnemek orucu bozar mı sorusu gibi. Dövme hakkında Diyanet İşleri Başkanlığı’ne bağlı olarak faaliyet yürüten Din İşleri Yüksek Kurulu birkaç yıl önce yayınladığı fetvada, vücudunda dövme bulunan birinin eğer mümkünse onu ortadan kaldırması gerektiğini, mümkün olmazsa ise de Allah’tan bağışlama dilemesi, yaptığına pişmanlık duyması gerektiğini açıklamıştı. Dövme yani vücuda iğneler batırarak deri altına boya zerk etmek sureti ile deri üzerinde çeşitli şekiller oluşturmanın dinimizce yasaklanmış olduğunu, dövme yaptırmak yasaklanmış olmakla birlikte, deri üzerinde suyun alta ulaşmasına engel olacak bir tabaka oluşturmadığı için gusül ve abdeste engel olmadığını, ama yapıştırma yöntemi ile deri üstüne yapılan geçici dövmelerin suyun deriye ulaşmasına engel olacağından gusül ve abdeste engel olduğunu ifade etmişti.

24
Bu günlerde Almanya’da hemen her gün ekranlarımızda görünen ve ünlü Heidi Klum’un idaresindeki kısa adı GNTM (Germany Next Top Model) yani Almanya’nın Gelecek Top Modeli yarışmasında dövmeleriyle ünlü olan biri, Alman basınını günlerce meşgul etti. Model Mareike Lerch yarışmanın en sevilen ve sosyal medyada en fazla takipçisi olan adayı. Instagram sayfası internetxdoll dövmeli resimleriyle dolu. Yer yer bakmaya mide gerektiren fotoğraflardan da anlaşılacağı üzere Mareike yukarıdan aşağıya vücudunun her yerine dövme yaptırmış. Şimdiye kadar bunlardan sadece omuzundan kalçasına kadar olanına ödediği masrafın 24 000 Euro olduğunu bir bulvar gazetesi yayınladı. Bu görüntüsüyle bilmem kaç sezondur sürmekte olan yarışmanın ilk komple dövmeli adayı olma ünvanına sahip Mareike ilk dövmesini ailesi izin vermediği için 18’ine basar basmaz yaptırmış.

Dövmeleri yüzünden Mareike’nin yer yer başı belaya da girmemiş değil. Bazı mekanlara alınmamış, bazen sokakta suratına tüküren olmuş, laf veya el atan, hakaret eden eksik olmamış. Bu arada şarkıcı olduğunu da eklemek gerek. Eğer yarışmayı kazanamaz ise rüyalarının adamı ile yarışma öncesi zaten nişanlanmış, Asya turuna çıkıp evleneceklerini bütün Almanya biliyor.

09.02.2020

Foto: @internetxdoll

Vorheriger ArtikelDuyuru: Cem Yılmaz
Nächster ArtikelBeyanat

Anzeigen

-Advertisment -spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img

Most Popular