ALMANYALILAR

Hamburg’a Yeni Bir Park Daha Geliyor

1a

ALMANYALILAR – Hamburg’da 400’ün üzerinde yeşil alan ve park yeri olduğu biliniyor. Hamburglu Yeşiller’den Belediye Başkanı adayı Katharina Fegebank, Çevre ve Enerji Senatörü (Bakanı) Jens Kerstan ve Meclis Grup Başkanı Anjes Tjarks dün hep birlikte yağmurlu havaya aldırmaksızın yeni bir parkın daha olacağı St.Pauli / Elbufer’da basın açıklaması yaptılar. 2005 yılında yapılan ve 13.900 metrekarelik alanı kapsayan, Antoni- Parkı olarak bilinen ve fotoğrafta görüldüğü gibi karavanlar için kullanılan bu yerdeki beton taşların bir kısmının gideceği, bu steril ve ruhsuz alana yeşillik, dahası küçük bir parkın geleceği müjdesini verdiler. Yeşillerin önemli temsilcileri parkların ve yeşil alanların şehirdeki hayat kalitesinin garantisi olduğunu belirtilerek, mevcut parkların ve alanların korunup kollanılmalarının yanı sıra daha da genişletilip yeni alanlar açmak istediklerini vurguladılar. Bunun yanı sıra şehrin kalbindeki Planten ve Blomen parkına da yeni yeşillik alanlarının ekleneceği, Landschaftsachse Horner Geest’de yeni bir çok projenin uygulamaya geçildiğini, sırada Alster-Bille-Elbe’ye el atılacağına değindiler.

3

Yeşillerin lider adayı Katharina Fegebank parkların şehirdeki vaha ve renk serpintileri olduğunu, çünkü Hamburg’un hem büyüdüğünü hem de yoğunlaşmanın yaşandığını, parkların kaliteli yaşamın anahtarı olduklarını, bu yüzden parkların geliştirilmesi konusuna ayrı bir önem verdiklerini, parklardan oluşan yeni semtlerin oluşturulması gerektiğini, Planten ve Blomen parkının genişletilmesiyle bu yeşil alanın dinlenmek, oyun ve gezmek için çekici hale getirilmesini önemsediklerini, eldeki alanların korunması gerektiğini bu yüzden St. Pauli / Antoni-Park’daki somut öneriyi yaptıklarını söyledi.

2

Çevre ve Enerji Bakanı Jens Kerstan ise bu projenin gösterişli semtteki park geliştirmenin değerli ve önemli parçası olabileceğini söyleyerek Planten ve Blomen parkındaki yeşillendirme çalışmaları hakkında detaylı bilgiler verdi. Başkan Anjes Tjarks da St.-Pauli-Elbufer’daki Antoni-Park’da yapılacak düzenlemelerle burada doya doya dinlenip gezilebilecek bir alanın oluşturulabileceğini, böylelikle yakınlardaki Hamburg Balık Pazarı ile Liman Doğum Günü Kutlamaları dönemlerinde de daha çekici hale geleceğini, 2015’den beri birçok parkta yeni eksenler ve yüzeyler geliştirilmesiyle daha çok yeşil alan elde edildiğini, gelecek yıldan itibaren liman kenti denilen Hafencity bölgesindeki parklar için yarım milyon euro extra yardım yapılacağını, 2018 yılından beri belediyenin temizlik işlerinin birçok parkın temizliğini üstlendiği için sırf semtlerde parkların bakımı için ek ödemelerin yapıldığını anlattı.

04.02.2020

Kommentar verfassen

Trage deine Daten unten ein oder klicke ein Icon um dich einzuloggen:

WordPress.com-Logo

Du kommentierst mit Deinem WordPress.com-Konto. Abmelden /  Ändern )

Google Foto

Du kommentierst mit Deinem Google-Konto. Abmelden /  Ändern )

Twitter-Bild

Du kommentierst mit Deinem Twitter-Konto. Abmelden /  Ändern )

Facebook-Foto

Du kommentierst mit Deinem Facebook-Konto. Abmelden /  Ändern )

Verbinde mit %s

Onur'un Kalemi

Onur'un Kalemi Blog

lukalablog

Uyku en evcil hayvandır.

ulyacanastroloji.wordpress.com/

Astroloji ile Kendini ve Yaşamı Anlama Rehberi

İnsanlık Hali

Her insanda insanlığın bütün halleri vardır- Montaigne

Yemek Dünyasında Gezinti

Yemek dünyasında lezzetli, farklı tatlara ve en güzel mekanlara gezinti...

Defter-i Muhakkik

İlham vermesi ümidiyle eğitim, seyahat ve yaşam tecrübelerime dayalı paylaşımlarından fayda görmenizi dilerim.

Demo'nun Blogu🐛🦋

Yaşamalıyım çünkü hikayemin sonunu merak ediyorum 🥰

Standart Ölçüler

Kullananlar ve Yorumlar

Sadi Özdemir

Reel Ekonomi Gündemi

SCHREIBBLOGG

Mehr als ein Literaturblog

tığlı köşe

sevg ve dostluk

Mustafa Güçlü

Mustafa Güçlü, Şiir, Edebiyat

Yaşlanma Rehberim

Kim Demiş 'Yaşlılık Kötü' Diye?

Merve ÇELİK ÇAĞDAŞ

Hukuk-KVKK-Yapay Zeka-Mühendislik

KATIS BÜCHERLESEBURG

Alles über meine Bücher und Rezensionen

Oceanblue Style at Manderley

Blog Ü40 Ü50 für Meer Mode Mut

profashionals

Fashion Business People

%d Bloggern gefällt das: