10.4 C
Hamburg
Montag, Juni 14, 2021
StartHomeHamburg’a Yeni Bir Park Daha Geliyor

Hamburg’a Yeni Bir Park Daha Geliyor

1a

ALMANYALILAR – Hamburg’da 400’ün üzerinde yeşil alan ve park yeri olduğu biliniyor. Hamburglu Yeşiller’den Belediye Başkanı adayı Katharina Fegebank, Çevre ve Enerji Senatörü (Bakanı) Jens Kerstan ve Meclis Grup Başkanı Anjes Tjarks dün hep birlikte yağmurlu havaya aldırmaksızın yeni bir parkın daha olacağı St.Pauli / Elbufer’da basın açıklaması yaptılar. 2005 yılında yapılan ve 13.900 metrekarelik alanı kapsayan, Antoni- Parkı olarak bilinen ve fotoğrafta görüldüğü gibi karavanlar için kullanılan bu yerdeki beton taşların bir kısmının gideceği, bu steril ve ruhsuz alana yeşillik, dahası küçük bir parkın geleceği müjdesini verdiler. Yeşillerin önemli temsilcileri parkların ve yeşil alanların şehirdeki hayat kalitesinin garantisi olduğunu belirtilerek, mevcut parkların ve alanların korunup kollanılmalarının yanı sıra daha da genişletilip yeni alanlar açmak istediklerini vurguladılar. Bunun yanı sıra şehrin kalbindeki Planten ve Blomen parkına da yeni yeşillik alanlarının ekleneceği, Landschaftsachse Horner Geest’de yeni bir çok projenin uygulamaya geçildiğini, sırada Alster-Bille-Elbe’ye el atılacağına değindiler.

3

Yeşillerin lider adayı Katharina Fegebank parkların şehirdeki vaha ve renk serpintileri olduğunu, çünkü Hamburg’un hem büyüdüğünü hem de yoğunlaşmanın yaşandığını, parkların kaliteli yaşamın anahtarı olduklarını, bu yüzden parkların geliştirilmesi konusuna ayrı bir önem verdiklerini, parklardan oluşan yeni semtlerin oluşturulması gerektiğini, Planten ve Blomen parkının genişletilmesiyle bu yeşil alanın dinlenmek, oyun ve gezmek için çekici hale getirilmesini önemsediklerini, eldeki alanların korunması gerektiğini bu yüzden St. Pauli / Antoni-Park’daki somut öneriyi yaptıklarını söyledi.

2

Çevre ve Enerji Bakanı Jens Kerstan ise bu projenin gösterişli semtteki park geliştirmenin değerli ve önemli parçası olabileceğini söyleyerek Planten ve Blomen parkındaki yeşillendirme çalışmaları hakkında detaylı bilgiler verdi. Başkan Anjes Tjarks da St.-Pauli-Elbufer’daki Antoni-Park’da yapılacak düzenlemelerle burada doya doya dinlenip gezilebilecek bir alanın oluşturulabileceğini, böylelikle yakınlardaki Hamburg Balık Pazarı ile Liman Doğum Günü Kutlamaları dönemlerinde de daha çekici hale geleceğini, 2015’den beri birçok parkta yeni eksenler ve yüzeyler geliştirilmesiyle daha çok yeşil alan elde edildiğini, gelecek yıldan itibaren liman kenti denilen Hafencity bölgesindeki parklar için yarım milyon euro extra yardım yapılacağını, 2018 yılından beri belediyenin temizlik işlerinin birçok parkın temizliğini üstlendiği için sırf semtlerde parkların bakımı için ek ödemelerin yapıldığını anlattı.

04.02.2020

Anzeigen

-Advertisment -spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img

Most Popular