ALMANYALILAR

Hamburg ve Hayvanlar Üzerindeki Deneyleri

ALMANYALILAR – Hayvan hakları uzmanları her yıl Almanya çapında 2 800 000 kobay olarak kullanılan hayvanların insanlık için yapıldığı iddia edilen bu tür deneylere can verdiklerini açıklıyor. Alman hükümetini bu konuda yetersizlikle suçlayan SOKO Hayvanları Koruma (Topluluğu), oysa 2012 yılından beri Avrupa Birliği’nin bu tür deneyler yapma konusuna ortak kurallar getirdiğini ama yetkili kurumların geliştirilen bu standartlara keyfi olarak uymadıklarını söylüyor. Adı geçen kuruluş bu tür deneyleri yapanların çok sert cezai yaptırımlar alması konusunda çalışmalarını yürütüyor. En son Hamburg’da LTP adıyla bilinen Laboratory of Pharmacology an Toxicology adındaki kuruluşun Mienenbüttel / Harburg semtindeki korku filmlerini çağrıştıran laboratuvarı hayvan aktivistlerinin yoğun baskıları sonucu kapatılmıştı.

Alman Hayvan Haklarını Koruma Birliği üç milyona yakın hayvanın yapılan deneylerde hayatlarını kaybettiklerinden dolayı hükümete sert eleştirilerde bulunuyor. Almanya’nın kararlaştırılan standartlara uymak yerine deneylerden vazgeçilemeyeceğinin gerekliliği üzerinde durduğu, bu konuda ciddiye alınacak bir politikası olmadığı hep söyleniyor. Yetkili Avrupa Komisyonu Almanya’ya kararlaştırılan anlaşmaya uymama konusunda ihtar verdiği biliniyor. Bu arada yeri gelmişken ALMANYALILAR olarak Bürgerschaftswahl 2020 / Hamburg seçim kampanyasında da hiçbir partinin (Tierschutzpartei hariç) bu konu üzerinde resmen durduklarına tanık olmadığımızı belirtelim. Seçmenler oylarını kullanırken bu konuyu gözönünde bulundurmalı.

tv

Alman Hayvan Haklarını Koruma Birliği’nin 2018 yılı için verdiği rakamlar da korkunç: bu deneylerin %85’inde fareler ve sıçanlar kullanılıyor. 2,1 Milyon farenin kullanıldığı bu deneylerde üst sınır halbuki 2 milyon imiş. %8 ile balıklar üçüncü sırada kobay olarak kullanılmış. 85 645 Tavşan, 765 Kedi, 3993 köpek, 3324 maymun kullanılmış. 124 702 hayvanın büyük acılar çekerek can verdikleri, bir milyon hayvanın genetik yapısıyla oynandığını ve üzerlerinde yapay hastalıklarla insanmış gibi davranılarak deneyler yapıldığı açıklandı.

Bu günlerde büyük ekonomik sıkıntılar içerisinde olan Hamburger Morgen Post (MOPO) gazetesine göre yapılan bu deneylerde Hamburg ve Berlin Almanya çapında ilk sırada geliyorlar. Hamburg’da yapılan deneylerde iki maymun çeşidi ve kedilerin kobay hayvanlar listesinden çıkartıldı, 4 köpek, 49 domuz, 198 791 fare, 62 421 sıçan, 398 Hint domuzu, 23 tavşan, 313 diğer kemirgen hayvan, 810 kurbağa ve 220 balık yapılan deneylerde kullanıldılar.

LTP laboratuvarlarının sadece Hamburg’da değil Almanya çapında kapatılmasını talep eden Hamburglu hayvan hakları aktivistlerinin yeni hedefi bu defa kısa adı UKE olan Eppendorf Üniversite Kliniği. Bir hafta sonra burada bir uyarı nöbetinde bulunulacak ve hayvan deneylerine karşı bir protesto eylemi gerçekleştirilecek.

01.02.2020

Kommentar verfassen

Trage deine Daten unten ein oder klicke ein Icon um dich einzuloggen:

WordPress.com-Logo

Du kommentierst mit Deinem WordPress.com-Konto. Abmelden /  Ändern )

Google Foto

Du kommentierst mit Deinem Google-Konto. Abmelden /  Ändern )

Twitter-Bild

Du kommentierst mit Deinem Twitter-Konto. Abmelden /  Ändern )

Facebook-Foto

Du kommentierst mit Deinem Facebook-Konto. Abmelden /  Ändern )

Verbinde mit %s

Onur'un Kalemi

Onur'un Kalemi Blog

lukalablog

Uyku en evcil hayvandır.

ulyacanastroloji.wordpress.com/

Astroloji ile Kendini ve Yaşamı Anlama Rehberi

İnsanlık Hali

Her insanda insanlığın bütün halleri vardır- Montaigne

Yemek Dünyasında Gezinti

Yemek dünyasında lezzetli, farklı tatlara ve en güzel mekanlara gezinti...

Defter-i Muhakkik

İlham vermesi ümidiyle eğitim, seyahat ve yaşam tecrübelerime dayalı paylaşımlarından fayda görmenizi dilerim.

Demo'nun Blogu🐛🦋

Yaşamalıyım çünkü hikayemin sonunu merak ediyorum 🥰

Standart Ölçüler

Kullananlar ve Yorumlar

Sadi Özdemir

Reel Ekonomi Gündemi

SCHREIBBLOGG

Mehr als ein Literaturblog

tığlı köşe

sevg ve dostluk

Mustafa Güçlü

Mustafa Güçlü, Şiir, Edebiyat

Yaşlanma Rehberim

Kim Demiş 'Yaşlılık Kötü' Diye?

Merve ÇELİK ÇAĞDAŞ

Hukuk-KVKK-Yapay Zeka-Mühendislik

KATIS BÜCHERLESEBURG

Alles über meine Bücher und Rezensionen

Oceanblue Style at Manderley

Blog Ü40 Ü50 für Meer Mode Mut

profashionals

Fashion Business People

%d Bloggern gefällt das: