9 C
Hamburg
Freitag, Mai 14, 2021
StartHomeFC St. Pauli Terörist mi Oldu?

FC St. Pauli Terörist mi Oldu?

ALMANYALILAR – Geçtiğimiz günlerde FC St. Pauli taraftarlarını ilgilendiren ilginç bir olay yaşandı. İngiliz Anti Terör Polisinin „Counter Terrorism Policing“ bir dizi “terörist” örgüt sembolünün arasına kulübün logosunu da geçen yılın ortalarında eklediği ortaya yeni çıktı. Bu sembollerin aşırı sağ, sol, çevreci, komünist, radikal dinci, sağcı, ırkçı ve feministleri kapsadığı biliniyor. Kurumun bilgilendirmesine göre bu sembollerden birine sahip kişi veya bunlardan birini taşıyanların “terörist” olması, dahası terör tehdidi oluşturma ihtimalleri çok yüksek.

 

FC St. Pauli futbol takımının solcu ve antifaşist bir siyasi duruşu olması onu başlı başına diğer futbol takımlarından ayıran bir realite. Hamburg’un St. Pauli semtindeki kulübün stadyumunda da “ Kein Fußball den Faschisten” yani “faşistlere futbol yok” pankartıyla meşhur. Bu slogan kulübün nice hediyelik ürünlerinde de kullanılıyor ve takımın genel sloganı olarak kabul görüyor. Futbol takımı bu siyasi anlayışının arkasında da hep duruyor.

Türkiye’nin Efrin ve Rojova işgallerinde oldukça net bir şekilde askeri operasyonları kınayan bu takım, bizim yandaş ve ulusalcı yerli medyanın hışmına uğramış, İngilizlerden önce bir takım faşistler St.Paulileri çoktan ”terörist” yapmıştı. Konuyla ilgili hem İngilizler hem de takım yetkilileri birbiri peşi sıra açıklamalarda bulundular.

Adı geçen tehlikeli solcularla ilgili geçen yılın ortalarında hazırlanan ve yürürlükte olan listeye kabaca göz atıldığında FC. St. Pauli’nin hem sembolü hem de adı ile yer aldığı dikkat çekiyor (sol alt tarafta). Liste İngiliz resmî kurumlarının açıklamasına göre radikalizm ve terörizmle mücadeleye hizmet ediyormuş. Böylelikle Hamburgluların en sevdiği futbol takımlarından biri olan FC. St. Pauli İngilizler tarafından aşırı solcu olarak damgalanmış vaziyette.

0001

Resmî açıklamaya göre futbol takımı terör listesine girmemiş, bu sembolü taşıyanların kim ve neci oldukları anlaşılsın diye polislere kolaylık getirmek için hazırlanmış.

21.01.2019

Anzeigen

-Advertisment -spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img

Most Popular