30.2 C
Hamburg
Donnerstag, August 13, 2020
Start Kultur Kino Escape Room – Ölümcül Labirent

Escape Room – Ölümcül Labirent

Escape Room – Ölümcül Labirent

O kadar da ucuz ve basit olmayan bir gerilim filmi ile karşı karşıyayız. Ölümcül Labirent diye çevirmelerinin neden, Kaçış Odası adında birden çok filmin olması olabilir. Benzeri nice film olmasına rağmen bu türden yapıtları izleyicinin her zaman sevdiğini ve ilgi gösterdiğini görmek lazım. O yüzden birkaç yılda bir 1997’de Cube (Küp) ile başlayan, Kimlik / Identity (2003), Cube Zero / Küp Sıfır (2004), Kapan / Fermat’s Room (2007) ile devam eden, şimdi aklıma gelmeyen benzer birçok filmi çağrıştıran ve devam eden bir çalışma. Kobay yerine konulan insanlarla yapılan deneyler, ki genelde zenginler heyecan aramak için bunları organize ederler, bu filmde de ölümcül oyunlar oynamak zorunda bırakılan bir grup insanın hayatta kalma çabasına şahit oluruz. Genelde en kavgacı, kaslı, sporcu tiplerin değil zeki ve akıllıların finalde hayatta kalmayı başarmaları genel klişelerden biridir. Gerilim filmlerini sevenler eminim hoşlanabilirler. Sanat filmi avcıları için hayal kırıklığı olabilir.

Film heyecanlı bir biçimde bir kapıyı açmak için uğraşan sonrasında adının Ben Miller (Logan Miller) olduğunu öğreneceğimiz genç birinin panik halinde uğraşması ile başlar. Oda öyle bir düzenlenmiştir ki duvarları hareket etmekte, içerisindeki eşyalar dahil ne varsa birleşerek buldozer gibi ezmektedir. Gencin başına tam olarak ne geldiğini öğrenemeden film başlar.  

1.jpg

Önce üniversiteli inek gibi çalışkan Zoey Davis (Taylor Russell) ile tanışırız. Sonra başarılı iş adamı Jason Walker (Jay Ellis) ve Ben ile. Hemen her birine oldukça garip bir küp gönderilmiştir. İçerisinde bir davet vardır. Bahsedilen binaya davetliler birer birer gelirken ordudan gazi olmuş genç Amanda Harper (Deborah Ann Woll) ile tanışırız. Bekleyenler arasında Michael Nolan’da (Tyler Labine) ve oyuncu ustası geçinen Danny Khan’da (Nik Dodani) vardır.

Grupdaki telefonlar girişteki görevli tarafından toplanır ve gelenler üçüncü kattaki bekleme odasına alınır, herkes birilerinin gelip kendileriyle tanışacağını zannederken kapının kilitli olduğunu ve oyunun çoktan başladığını anlar. Danny telefonunu yanına almayı başarmıştır, bekleme odalarının sıkıcı olduğunu bilenlerdendir. Tavandan kızgın ızgara odaya sıcak ısı vermektedir. Yapacakları tek şey çıkışı bulmaktık. Ama yeni girilen her yeni odada kendilerini başka bir tuzak ve çıkış beklemektedir. Oyunu kazanan on bin dolar ödül alacaktır. Herkes kendisinin kazanacağına inanmaktadır.

Oyuna katılan altı kişinin aslında çok önemli bir ortak noktaları vardır. Hepsinin başına daha önce bir şeyler gelmiş ve kahramanlarımız ne yapıp edip hayatta kalmayı başarabilmiş insanlardır. Hayat kendilerine ikinci bir şans daha sunmuşken böyle bir oyunda başlarına gelenler bir izleyici olarak insanı kızdırabilir.

2019 yılı yapımı Escape Room – Ölümcül Labirent filmini Adam Robitel yönetmiş. Filmin senaryo yazarları Bragi F. Schut ve Maria Melnik. Diğer bazı oyuncular Yorick van Wageningen, Cornelius Geaney Jr., Russell Crous, Bart Fouche, Jessica Sutton, Paul Hampshire, vs.

06.04.2019

- Advertisment -

Most Popular

Aydın’da sezonun ilk kuru inciri borsaya geldi

Türkiye'nin yanı sıra dünya genelinde de kuru incirin en önemli üretim merkezi konumundaki Aydın'da, sezonun ilk ürünü borsaya geldi. Aydın Ticaret Borsasında düzenlenen ilk ürün...

EU-Wettbewerbshüter genehmigen deutsche Beihilfen für Flughäfen und Schienengüterverkehr

Die Europäische Kommission hat zwei deutsche Beihilferegelungen genehmigt, mit denen Deutschland seine Flughäfen in der Coronakrise unterstützen und Innovationen im Schienengüterverkehr fördern will. „In...

Schneider Electric’ten „Dijital Otel Çözümleri“ eğitimi

Schneider Electric'in Learning Series kapsamında düzenlediği "Dijital Otel Çözümleri ve Otellerde EcoStruxure Mimarisi" online seminerinde EcoXpertlere ve son kullanıcılarına otel segment çözümleri hakkında eğitim verildi. Schneider Electric'ten yapılan...

Ayvalık’ta „Plastik Aşklar“ tiyatro oyunu sahnelendi

Balıkesir'in Ayvalık ilçesinde "Plastik Aşklar" isimli tiyatro oyunu sahnelendi. Ayvalık Açıkhava Tiyatrosu'nda sergilenen oyunda tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu, aynı zamanda yönetmen ve yapımcı Oya...
%d Bloggern gefällt das: