ALMANYALILAR

Escape Room – Ölümcül Labirent

Escape Room – Ölümcül Labirent

O kadar da ucuz ve basit olmayan bir gerilim filmi ile karşı karşıyayız. Ölümcül Labirent diye çevirmelerinin neden, Kaçış Odası adında birden çok filmin olması olabilir. Benzeri nice film olmasına rağmen bu türden yapıtları izleyicinin her zaman sevdiğini ve ilgi gösterdiğini görmek lazım. O yüzden birkaç yılda bir 1997’de Cube (Küp) ile başlayan, Kimlik / Identity (2003), Cube Zero / Küp Sıfır (2004), Kapan / Fermat’s Room (2007) ile devam eden, şimdi aklıma gelmeyen benzer birçok filmi çağrıştıran ve devam eden bir çalışma. Kobay yerine konulan insanlarla yapılan deneyler, ki genelde zenginler heyecan aramak için bunları organize ederler, bu filmde de ölümcül oyunlar oynamak zorunda bırakılan bir grup insanın hayatta kalma çabasına şahit oluruz. Genelde en kavgacı, kaslı, sporcu tiplerin değil zeki ve akıllıların finalde hayatta kalmayı başarmaları genel klişelerden biridir. Gerilim filmlerini sevenler eminim hoşlanabilirler. Sanat filmi avcıları için hayal kırıklığı olabilir.

Film heyecanlı bir biçimde bir kapıyı açmak için uğraşan sonrasında adının Ben Miller (Logan Miller) olduğunu öğreneceğimiz genç birinin panik halinde uğraşması ile başlar. Oda öyle bir düzenlenmiştir ki duvarları hareket etmekte, içerisindeki eşyalar dahil ne varsa birleşerek buldozer gibi ezmektedir. Gencin başına tam olarak ne geldiğini öğrenemeden film başlar.  

1.jpg

Önce üniversiteli inek gibi çalışkan Zoey Davis (Taylor Russell) ile tanışırız. Sonra başarılı iş adamı Jason Walker (Jay Ellis) ve Ben ile. Hemen her birine oldukça garip bir küp gönderilmiştir. İçerisinde bir davet vardır. Bahsedilen binaya davetliler birer birer gelirken ordudan gazi olmuş genç Amanda Harper (Deborah Ann Woll) ile tanışırız. Bekleyenler arasında Michael Nolan’da (Tyler Labine) ve oyuncu ustası geçinen Danny Khan’da (Nik Dodani) vardır.

Grupdaki telefonlar girişteki görevli tarafından toplanır ve gelenler üçüncü kattaki bekleme odasına alınır, herkes birilerinin gelip kendileriyle tanışacağını zannederken kapının kilitli olduğunu ve oyunun çoktan başladığını anlar. Danny telefonunu yanına almayı başarmıştır, bekleme odalarının sıkıcı olduğunu bilenlerdendir. Tavandan kızgın ızgara odaya sıcak ısı vermektedir. Yapacakları tek şey çıkışı bulmaktık. Ama yeni girilen her yeni odada kendilerini başka bir tuzak ve çıkış beklemektedir. Oyunu kazanan on bin dolar ödül alacaktır. Herkes kendisinin kazanacağına inanmaktadır.

Oyuna katılan altı kişinin aslında çok önemli bir ortak noktaları vardır. Hepsinin başına daha önce bir şeyler gelmiş ve kahramanlarımız ne yapıp edip hayatta kalmayı başarabilmiş insanlardır. Hayat kendilerine ikinci bir şans daha sunmuşken böyle bir oyunda başlarına gelenler bir izleyici olarak insanı kızdırabilir.

2019 yılı yapımı Escape Room – Ölümcül Labirent filmini Adam Robitel yönetmiş. Filmin senaryo yazarları Bragi F. Schut ve Maria Melnik. Diğer bazı oyuncular Yorick van Wageningen, Cornelius Geaney Jr., Russell Crous, Bart Fouche, Jessica Sutton, Paul Hampshire, vs.

06.04.2019

Kommentar verfassen

Trage deine Daten unten ein oder klicke ein Icon um dich einzuloggen:

WordPress.com-Logo

Du kommentierst mit Deinem WordPress.com-Konto. Abmelden /  Ändern )

Google Foto

Du kommentierst mit Deinem Google-Konto. Abmelden /  Ändern )

Twitter-Bild

Du kommentierst mit Deinem Twitter-Konto. Abmelden /  Ändern )

Facebook-Foto

Du kommentierst mit Deinem Facebook-Konto. Abmelden /  Ändern )

Verbinde mit %s

etik mi?

Başka ve Daha İyi Bir Moda Mümkün

boğaçhan dündaralp

basılı ve dijital medya arşivi “Düşünülen, yazılan, konuşulan, tartışılan, paylaşılan, yayınlanan, yayınlanmayan... mimarlık bilgimizin alanını genişletmek için kullandığımız, biriktirdiğimiz konuları içeren bu medya arşivini elimizin altında olsun, kolay ulaşabilelim ve yeniden paylaşabilelim isteği ile bu mekanda bir araya getiriyoruz.”

Derin Ben

Meditasyon ve Zihin, Denge ve Nefes

Farklipencereler

Biraz oradan, biraz buradan

Serkan Dinç

Kişisel Blog Sitesi

HISSEMUTFAGI

Borsa,Hisse,Yorum,Grafik,Eğitim,stock market,exchange,Hisse Senedi Teknik Analizleri Nasıl Yapılır, Borsa Grafikleri Nasıl Yorumlanır, Borsa Analizi Nasıl Yapılır, Hisse Senedi Grafiği Nasıl Yorumlanır, Bolinger Bandı,hissemutfagi,Borsa Eğitim Videoları,Borsa Eğitim,IBB,İSTANBUL,İMAMOĞLU

Türkçe Malumatlar

Gerçek Bilginin Adresi Zihin Açıcı Site

birfotoğraföyküsü

hayatta öyküsü olmayan tek bir fotoğraf yoktur!

Y Nesil Avukat

X kuşaklarıyla dolu bir dünyada Y nesli olarak hayatta kalmak

arzuberk

profesyonel, pozitif, tutkulu, hoşgörülü, farkındalığı yüksek, motive eden, ilham alan & veren

seferkatip.wordpress.com/

gelişmenin karanlık yüzü vardır ve yaratmak için yıkmak gereklidir.

MAVİ YOL

Mavi ; gökyüzü kadar sonsuz, deniz kadar huzurlu, bulut kadar özgürdür.

Fas Hakkında

Fas Hakkında genel Bilgiler

Genç İşsizler Platformu

#MezunİşsizBorçlu

Okçuluk Araştırmaları Enstitüsü

Türkiye'nin İlk Okçuluk Araştırmaları Enstitüsü | Turkey's First Archery Research Institute

%d Bloggern gefällt das: