11.1 C
Hamburg
Sonntag, September 27, 2020
Start Kultur Kino Welcome Home – Eve Hoşgeldin

Welcome Home – Eve Hoşgeldin

Welcome Home – Eve Hoşgeldin

Bryan (Aaron Paul) ünlü bir müzik grubundadır ve internetten tanıyıp aşık olduğu kız arkadaşı Cassie (Emily Ratajkowski) ile birliktedir ve ABD’de yaşamaktadırlar. Dışarıdan kabaca bakıldığında akla ilke gelen işte örnek bir çift denilebilir. Ama ne zaman Bryan kız arkadaşıyla yatmaya kalksa ereksiyon sorunları yaşar. Bunun sorumlusu ona göre Cassie’dir. Zira kadın onu bir başka adamla aldatmıştır ve Bryan bunu bilmektedir. Onu bırakıp gitmemesini hâlâ onu sevmesine yormalıyız. Ne zaman o anlar gelse, Bryan partnerini sürekli beraber olduğu adamla düşünmektedir. Cassie bu yaptığından büyük pişmanlık duymaktadır. İlişkileri sallantıdadır.

Cassie kadın yaratııcılığa örnek olacak şekilde hem Bryan’ı sevdiğini hem de ilişkisinde ciddi olduğunu ispat etmek istercesine kalkar İtalya’da belediye otobüslerinin dahi uğramadığı bir dağ başında bir haftalığına filmin sonlarında karşılaşacağımız Eduardo (Francesco Acquaroli) adında birinin kiralık villasını tutar. Adamın villası daha doğrusu eskiden bir manastırdır ve turistlere tatil yapmaları amacıyla sıklıkla kiralanmaktadır.

1.jpg
Büyük şehirin gürültüsü ve uğultusunda uzak dağbaşında ikili günlerini geçirmeye başlarlar. Beraber olma girişimleri yine başarısızlığa uğrar. Cassie bir sabah uyanıp koşuya çıkar ve düşerek ayağını burkar dahası dizinden yaralanır. Tesadüfen orada geçmekte olan Federico’nun (Riccardo Scamarcio) arabasına el kaldırır. Adam bildiğimiz sapıklardan biridir. İlk andan itibaren Cassie’nin kendisine davetkâr bakışlar attığını zanneder. Kaçınılmazdır bizim ikiliye düpedüz musallat olur. Bryan’ın sabrı hayretler uyandırabilir. İlk başlarda lakayt görünse de sonradan durumu, adamın sapık olduğunu ve niyetini çakar.

Bryan yanında getirdiği yüzüğüyle oynayıp durur, Cassie’ye evlilik teklif edip etmemek arasında bocalamaktadır. Ama şimdi de Federico’yu kıskanmaktadır. Cassie bu duruma tahammül edemez. Federico efendi ve kalender takılır. Arabaları olmadığı için onları şehire götürmeyi önerir. Oysa bizim yerli sapık çoktan tezgahını kurmuştur. Evin hemen her yerinde gizli kameralar vardır. Sürekli genç aşıkları dikizlemektedir. Onların birbiriyle olan sorunlarının yakın tanığı olur çıkar. Şehirde kavga eden gençler birbirlerinden o an koparlar. Cassie eve döner. Bryan bir bara.

Tesadüfmüş gibi bara gelen Federico’nun tezgahı işlemeye başlar. Alessandra (Katy Louise Saunders) ile arkadaşı İsabella (Alice Bellagamba) Federico’nun dediklerini yaparlar. Zil zurna sarhoş adama bir de uyuşturucu verip kendileriyle birlikte olmuş gibi foğrafını çekerler. Federico bu resimleri Bryan’dan yürüttüğü cep telefonu aracılığığıyla Cassie’nin öğrenmesini sağlayacaktır.

Oldukça gerilim dolu bir ritmde devam eden filmin sonunda ister istemez kendi kendinize sormadan edemezsiniz. İyi bir ilişkiyi, sağlam bir aşkı yakalayabilmek için illâ da kalkıp dünyanın öbür ucuna gidip iki kişiyi öldürmek mi gerekir. Üstüne üstlük bir de kendi kendini gizli bir kameraya daha yakalatmak ve bunu anında tüm dünyaya servis etmek hangi aklın ürünü olabilir.

2018 yılı yapımı Welcome Home – Eve Hoşgeldin‚in yönetmeni George Ratliff. Senaryo yazarı ise David Levinson. İki kişilik aşk bencilliğine güzel bir örnek ama sinema babında değerlendirildiğinde boşa zaman harcayacağınız saçma sapan, bilinen dandik gerilim filmlerinden biri. İzlenmese de olur, bir ara boşluğa getirilip izlense de.
17.01.2019

 

Vorheriger ArtikelFotoğraf
Nächster ArtikelRobin Hood

Anzeigen

-Advertisment -

Most Popular

Deutschlands schönste Seiten im Herbst entdecken

Reiseexperten von Dertour geben Tipps für Urlaub im eigenen Land Ein paar Tage am Meer, in den Bergen oder in einem charmanten Städtchen verbringen –...

Check-Up için sakın geç kalma erken gel!

Erken teşhis hayat kurtarır ALMANYALILAR - Özellikle kanser gibi ciddi hastalıkların erken teşhisinin hayat kurtardığı, sık sık ispat edilmekle birlikte erken teşhisin baş aktörü check-up...

Hamburg Airport schließt die Erneuerung des Hauptvorfelds erfolgreich ab

Fit für den Flugbetrieb der nächsten Jahrzehnte Es ist geschafft – nach viereinhalb Jahren Bauzeit und exakt im Zeitplan ist das Vorfeld 1 am Hamburg...

Futbol: UEFA Avrupa Ligi

Galatasaray'ın da aralarında bulunduğu 34 takım, play-off turuna yükseldi UEFA Avrupa Ligi 3. eleme turu maçları sona erdi. Avrupa futbolunun kulüp düzeyindeki iki numaralı organizasyonunda play-off...