5.7 C
Hamburg
Samstag, Mai 8, 2021
StartHomeOsman Aysu: Nikâhta Keramet Vardır

Osman Aysu: Nikâhta Keramet Vardır

Osman Aysu: Nikâhta Keramet Vardır

Daha çok polisiye ve gerilim romanlarıyla tanıdığımız Osman Aysu bu defa basit bir aşk öyküsünü konu almış. “Nikâhta Keramet Vardır” sıkıcı, boğucu, her türlü heyecan ve inişli çıkışlı ritmden uzak oldukça başarısız bir çalışma.

nikah

Orhan Salman başarılı bir işadamıdır. Kırklı yaşların başında İstanbul’da tanınmış sayılı hovardalardan biridir. Birgün şirketinde eski sekreteri emekli olduğundan yeni elemana ihtiyaç duyar. İşe başvuranlardan Handan Şahin isimli, alımlı haddinden fazla güzel, Orhan için çok çekici olan bu bayanı işe alır.

Yüzlerce sayfa okunan romanda bıktıran tempoda okur son bir ümit diye her bir çevirdiği sayfada bilinen can sıkıcı tekrarlarla karşılaşır. Handan Orhan’ı parmağına dolar, kendine aşık eder. Düpedüz oynar.

Çapkın, müzmin bekar Orhan Handan’ı çabuk kavrar. Onun İstanbul’un zengin ve meşhur Urgancı ailesinin kızı Handan Urgancı olduğunu öğrenir. Olaya dahil olan Orhan’ın arkadaşları Sacit, Türkan, Bülent, Handan ile ortak çalışmışlardır. Can sıkıcı roman mutlu bir sonla biter.

Osman Aysu’nun galiba piyasadaki en sıradan, basit, adi bir aşk romanı olarak ele alınması gereken yapıt. Neredeyse boşa giden emek, büyük bir hayal kırıklığı , okunmasa da olur dedirten cinsinden bir kazadır.

13.07.2011

Vorheriger ArtikelKasımpaşalı Recep
Nächster ArtikelÖykü: Sabah Muhabbeti

Anzeigen

-Advertisment -spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img

Most Popular