ALMANYALILAR

Osman Aysu: Kanlı Tutku

Osman Aysu: Kanlı Tutku

Ünlü işadamı Ragıp Altınmızrak altmış beş yaşında kalp ve şeker hastalıkları olan tanınmış bir zattır. Kendisinden oldukça genç ve güzel karısı ise hoppa biridir. Roman yalının iri cüsseli aynı zamanda geri zekalı bahçıvanı Halil ile Ragıp beyin hanımı Aylin Altınmızrak’ın fetişist seks oyunu ile başlar. Bahçıvan Halil Aylin hanıma büyük bir tutkuyla, kendi tabirleri ile tam bir köpek gibi sadıktır, bağlıdır.

Aylin, Halil’den Ragıp beyin ilk evliliğinden olma kızı Aslı’yı öldürmesini ister daha çok bunu ona emreder. Ve Aslı kısa bir süre sonra tek bir bıçak darbesi ile öldürülür. Olaylar ve cinai roman başlar.

kanlitutku.jpgOlaya cinayet masası el koyar. Genç komiser Barış Şahin, komiser bazen muavin Selim, amir Başkomser Hidayet cinayeti aydınlatmak için araştırmalarına başlarlar.

İlk şüpheli Aslı’nın kısa bir süre önce ayrıldığı sevgilisi mimar Emre Paksoy’dur. Olaylar derinleştirildiğinde Emre’nin yalının hizmetlilerinden Sıdıka hanımın oğlu olduğu ortaya çıkar. Roman bu, Emre aynı zamanda Aylin hanımın gizli sevgilisidir. Emre’yi Aslı’dan kıskandığı için mi öldürtmek istemiştir Aylin hanım, yoksa zaten kalp ve şeker hastası olan kocası öldükten sonra tek mirasçı olarak kalmak istemesi midir asıl gerekçe?

İncelemelere, araştırmalara Ragıp beyin eski mali müşaviri, Aslı hanımın sekreteri, yalının bekçileri de birer zanlı olarak eklenirler, tek tek sorgulanırlar.

Osman Aysu’nun “Kanlı Tutku”su başarılı bir polisiye roman. Kahramanı Barış Şahin yine bir o kadar üstün zeka örneği. Mesleğinin gereği şüphe, olayları neden sonuç ilişkisi, somut delillerle sürdüren genç komser romanın sürpriz son ile sonuçlanmasına neden olur.

“Kanlı Tutku”da entrika var, ihtiras, kin, nefret, fetişist saplantı, heyecan, zeka, klasik polis ile zehir hafiyenin hepsini bulmak mümkün. Polisiye roman sevenlerin bir solukta okuyup bitirecekleri eserin verdiği ders, kumar oynayandan herşey beklenir, olmalı.

08.07.2011

Kommentar verfassen

Trage deine Daten unten ein oder klicke ein Icon um dich einzuloggen:

WordPress.com-Logo

Du kommentierst mit Deinem WordPress.com-Konto. Abmelden /  Ändern )

Google Foto

Du kommentierst mit Deinem Google-Konto. Abmelden /  Ändern )

Twitter-Bild

Du kommentierst mit Deinem Twitter-Konto. Abmelden /  Ändern )

Facebook-Foto

Du kommentierst mit Deinem Facebook-Konto. Abmelden /  Ändern )

Verbinde mit %s

Mumdanadam

İçinizden biri

1 Kedi Uykusu

Seyahat, sağlık, şekersiz lezzetler ve dahası..

Benden geriye kalanlar

şiir,hikaye,deneme...

fzyildz

...Yürek ay gibidir vakti gelince tutulur...

etik mi?

Başka ve Daha İyi Bir Moda Mümkün

boğaçhan dündaralp

basılı ve dijital medya arşivi “Düşünülen, yazılan, konuşulan, tartışılan, paylaşılan, yayınlanan, yayınlanmayan... mimarlık bilgimizin alanını genişletmek için kullandığımız, biriktirdiğimiz konuları içeren bu medya arşivini elimizin altında olsun, kolay ulaşabilelim ve yeniden paylaşabilelim isteği ile bu mekanda bir araya getiriyoruz.”

Derin Ben

Meditasyon ve Zihin, Denge ve Nefes

Farklipencereler

Biraz oradan, biraz buradan

Serkan Dinç

Kişisel Blog Sitesi

HISSEMUTFAGI

Borsa,Hisse,Yorum,Grafik,Eğitim,stock market,exchange,Hisse Senedi Teknik Analizleri Nasıl Yapılır, Borsa Grafikleri Nasıl Yorumlanır, Borsa Analizi Nasıl Yapılır, Hisse Senedi Grafiği Nasıl Yorumlanır, Bolinger Bandı,hissemutfagi,Borsa Eğitim Videoları,Borsa Eğitim,IBB,İSTANBUL,İMAMOĞLU

Türkçe Malumatlar

Gerçek Bilginin Adresi Zihin Açıcı Site

birfotoğraföyküsü

hayatta öyküsü olmayan tek bir fotoğraf yoktur!

Y Nesil Avukat

X kuşaklarıyla dolu bir dünyada Y nesli olarak hayatta kalmak

arzuberk

profesyonel, pozitif, tutkulu, hoşgörülü, farkındalığı yüksek, motive eden, ilham alan & veren

seferkatip.wordpress.com/

gelişmenin karanlık yüzü vardır ve yaratmak için yıkmak gereklidir.

%d Bloggern gefällt das: