13.4 C
Hamburg
Freitag, Oktober 23, 2020
Start Home Osman Aysu: Kanlı Tutku

Osman Aysu: Kanlı Tutku

Osman Aysu: Kanlı Tutku

Ünlü işadamı Ragıp Altınmızrak altmış beş yaşında kalp ve şeker hastalıkları olan tanınmış bir zattır. Kendisinden oldukça genç ve güzel karısı ise hoppa biridir. Roman yalının iri cüsseli aynı zamanda geri zekalı bahçıvanı Halil ile Ragıp beyin hanımı Aylin Altınmızrak’ın fetişist seks oyunu ile başlar. Bahçıvan Halil Aylin hanıma büyük bir tutkuyla, kendi tabirleri ile tam bir köpek gibi sadıktır, bağlıdır.

Aylin, Halil’den Ragıp beyin ilk evliliğinden olma kızı Aslı’yı öldürmesini ister daha çok bunu ona emreder. Ve Aslı kısa bir süre sonra tek bir bıçak darbesi ile öldürülür. Olaylar ve cinai roman başlar.

kanlitutku.jpgOlaya cinayet masası el koyar. Genç komiser Barış Şahin, komiser bazen muavin Selim, amir Başkomser Hidayet cinayeti aydınlatmak için araştırmalarına başlarlar.

İlk şüpheli Aslı’nın kısa bir süre önce ayrıldığı sevgilisi mimar Emre Paksoy’dur. Olaylar derinleştirildiğinde Emre’nin yalının hizmetlilerinden Sıdıka hanımın oğlu olduğu ortaya çıkar. Roman bu, Emre aynı zamanda Aylin hanımın gizli sevgilisidir. Emre’yi Aslı’dan kıskandığı için mi öldürtmek istemiştir Aylin hanım, yoksa zaten kalp ve şeker hastası olan kocası öldükten sonra tek mirasçı olarak kalmak istemesi midir asıl gerekçe?

İncelemelere, araştırmalara Ragıp beyin eski mali müşaviri, Aslı hanımın sekreteri, yalının bekçileri de birer zanlı olarak eklenirler, tek tek sorgulanırlar.

Osman Aysu’nun “Kanlı Tutku”su başarılı bir polisiye roman. Kahramanı Barış Şahin yine bir o kadar üstün zeka örneği. Mesleğinin gereği şüphe, olayları neden sonuç ilişkisi, somut delillerle sürdüren genç komser romanın sürpriz son ile sonuçlanmasına neden olur.

“Kanlı Tutku”da entrika var, ihtiras, kin, nefret, fetişist saplantı, heyecan, zeka, klasik polis ile zehir hafiyenin hepsini bulmak mümkün. Polisiye roman sevenlerin bir solukta okuyup bitirecekleri eserin verdiği ders, kumar oynayandan herşey beklenir, olmalı.

08.07.2011

Vorheriger ArtikelAnonyma – Berlin´de Bir Kadın
Nächster ArtikelHaracıma Dokunma

Anzeigen

-Advertisment -

Most Popular

Emlakçılık faaliyetlerinde yeni düzenlemeler

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, taşınmaz ticaretine ilişkin yönetmelik değişikliğiyle, emlakçılık faaliyetlerinde hizmet kalitesinin artırılmasını, haksız rekabetin ortadan kaldırılmasını ve kayıt dışılığın önlenmesini amaçladıklarını belirterek,...

Patrick Schmeing verlässt die Bonner Bundeskunsthalle

Patrick Schmeing verlässt die Kunst- und Ausstellungshalle der Bundesrepublik Deutschland in Bonn zum 1. April 2021, um als neuer Geschäftsführender Vorstand und Direktor die...

Tiyatro yönetmeni Ayşe Emel Mesci: Kürtçe oynanınca mı sorun oluyor?

Mezopotamya Kültür Merkezi (MKM) bünyesinde faaliyet yürüten Teatra Jiyana Nû tarafından Nobel ödüllü yazar Dario Fo’nun eserinden Kürtçeye uyarlanan ‘Bêrû’ isimli oyunun, Gaziosmanpaşa Kaymakamlığı’nca...

BUND: Beschlüsse des EU-Agrarrats und Europaparlaments zur Zukunft der EU-Agrarpolitik sind enttäuschend

Die heutigen Beschlüsse des EU-Agrarrates und die Ergebnisse der ersten Abstimmungen im Europäischen Parlament von Dienstag Abend zur künftigen Ausrichtung der EU-Agrarpolitik (GAP) kommentiert...